reklama

Můj dům, můj hrad znamená odpovídající zabezpečení našeho majetku

Chcete chránit své bydlení před cizími pohledy nebo nezvanými hosty? I rodinný domek, chata nebo chalupa potřebují své „hradby“, aby bylo soukromí jejich obyvatel v bezpečí. Odborník z Hornbachu vám poradí s tím, co rozhodně nepodcenit při ochraně vašeho pozemku.

i (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)
Můj dům, můj hrad znamená odpovídající zabezpečení našeho majetku (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)

Doma i na chatě se potřebujeme cítit bezpečně a mít pocit klidu a zajištění, i když tam právě nejsme. Správně zvolený plot, detektor pohybu, hlásiče nebo alarmy, které upozorní na nevítané návštěvníky, dovedou zajistit větší klid majitelů budovy, ať už v ní zrovna pobývají nebo ne.

Doma i na chatě se potřebujeme cítit bezpečně a mít pocit klidu a zajištění
i (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)
Doma i na chatě se potřebujeme cítit bezpečně a mít pocit klidu a zajištění

Plot chrání i lahodí oku

Ploty a zahradní zástěny jsou neodmyslitelnou součástí každého domova. Zabrání nechtěným návštěvám, ale i hluku z okolí nebo pohledům kolemjdoucích. Vhodné oplocení umí nejen esteticky doladit prostor kolem budovy či pozemku, ale i účinně ochránit objekt i jeho okolí. Na výběr se nabízí mnoho variant a každý typ má svá pro a proti. K nejpopulárnějším dnes patří takzvané dřevoplastové ploty. Ty v sobě snoubí eleganci dřeva a praktičnost plastů. V závěsu jsou plastové, dřevěné i obyčejné pletivo. Své příznivce mají také ploty živé, přestože jsou nejnáročnější na péči i čas.

Ploty a zahradní zástěny jsou neodmyslitelnou součástí každého domova
i (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)
Ploty a zahradní zástěny jsou neodmyslitelnou součástí každého domova

Dřevo, živý plot, plast, kov, pletivo nebo WPC?

Mezi nejpopulárnější „plotové“ dřeviny u nás patří tis a túje. Neopadávají a fungují jako pohledová bariéra po celý rok. Pokud toužíte po živém plotě, vsaďte v prvních několika letech na kompromisní řešení. Postavte před živý plot jednoduchý plot – z pletiva nebo levných dřevěných latěk. Až keře dostatečně povyrostou, provizorní plot odstraníte.

Pozemek můžete ohraničit například dřevěným oplocením, o které je potřeba pravidelně pečovat. V tomto případě dbejte na to, aby byla jeho horní část zkosená. Nebude se na ní držet voda a dřevo déle vydrží. Životnost dřevěného plotu také prodlouží podezdívka. Vyhledávané WPC ploty patří k nejoblínenějším díky snadné údržbě, stálobarevnosti, dobré ochranné funkci a líbivému vzhledu připomínajícímu dřevo. Cenově dostupnější jsou plastové ploty, které lze také snadno upravovat, aniž by změnily své vlastnosti.

Na výběr se nabízí mnoho variant a každý typ má svá pro a proti
Na výběr se nabízí mnoho variant a každý typ má svá pro a proti (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)
Pozemek můžete ohraničit například dřevěným oplocením
Pozemek můžete ohraničit například dřevěným oplocením (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)

Kovový plot poskládáte díky plotovým panelům snadno, připravte se ale na minimální pohledovou bariéru. Stejné je to s pletivem, takže tyto varianty je nutné doplnit plachtou, rohoží nebo zástěnou. Při výběru nezapomeňte ani na příslušenství pro ploty a ochranné laky. K plotu samozřejmě patří i brány a branky. Vzhledem ke každodennímu používání by branka měla být dobře ukotvená. Rozhodně nešetřete na kování a bezpečnosti. Široký sortiment kvalitních výrobků nabízí například značka Konsta, která poskytuje rozsáhlou škálu produktů pro stavbu, úpravy a údržbu oplocení.

Hlásiče, alarmy, detektory pohybu

Zčeřilo něco hladinu vody v bazénu na zahradě, je nějaký podezřelý pohyb na trávníku, nebo se vám někdo až příliš nenápadně prochází před brankou? Na všechny tyto nepříjemnosti je dobré nechat se včas upozornit chytrými spojenci. Bazénový bezdrátový alarm upozorní i na pád dítěte do bazénu či návštěvu nezvaného hosta. Monitoruje pohyb vodní hladiny a při zaznamenání velkých vln spustí sirénu. Díky nastavitelné citlivosti neruší v případech lehkého vlnění způsobeného filtrací.

Detektory pohybu a bezdrátová čidla je možné připojit například k bezdrátovým zvonkům a odhalit tak v předstihu nevítané návštěvníky. Při narušení hlídaného prostoru se buď rozsvítí, nebo vydají velmi hlasitý a nepříjemný zvukový signál. Ten nejen upozorní obyvatele, ale je často dostačující i k odstrašení vetřelce.

Detektory pohybu a bezdrátová čidla je možné připojit například k bezdrátovým zvonkům
i (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)
Detektory pohybu a bezdrátová čidla je možné připojit například k bezdrátovým zvonkům

Bezpečně a chytře

Podstatou inteligentního bydlení je ochrana obydlí a snadné ovládání pomocí chytrých zařízení kdykoli a odkudkoli. Chytrou domácnost lze popsat jako sofistikovaný systém propojených zabezpečovacích zařízení – digitální dveřní zámky a kukátka, alarm, PIR kamery, detektory kouře nebo pohybu či osvětlení. Díky těmto chytrým zařízením a aplikaci v mobilním telefonu máte neustálý přehled o tom, co se v objektu děje, s možností je ovládat z libovolného místa. Chytré produkty Yale, které jsou kompatibilní se sortimentem Philips Hue, nabízejí odemykání a zamykání bez použití klasických klíčů. Díky kombinaci mechanické cylindrické vložky v nejvyšší bezpečností třídě s moderní technologií elektronického uzamykání poskytuje Yale ENTR maximální bezpečnost a kontrolu vašeho domova.

Díky kombinaci mechanické cylindrické vložky v nejvyšší bezpečností třídě s moderní technologií elektronického uzamykání poskytuje Yale ENTR maximální bezpečnost
Díky kombinaci mechanické cylindrické vložky v nejvyšší bezpečností třídě s moderní technologií elektronického uzamykání poskytuje Yale ENTR maximální bezpečnost (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)
Podstatou inteligentního bydlení je ochrana obydlí a snadné ovládání pomocí chytrých zařízení kdykoli a odkudkoli
Podstatou inteligentního bydlení je ochrana obydlí a snadné ovládání pomocí chytrých zařízení kdykoli a odkudkoli (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)

Publikováno: 25. 10. 2021, Autor: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o. (text a foto), Profil autora: Redakce