reklama

Jak ochráníte před zimou své ruce, abyste zůstali dostatečně výkonní?

Pracovní rukavice udrží vaše ruce jako v pokojíčku i při práci. Pokusy o dokončení, byť jednoduchých manuálních úkolů, když teploty spadnou pod bod mrazu, představují pořádnou výzvu. Snížená citlivost prstů, omezená pohyblivost kloubů a skutečnost, že je každá chyba mnohem bolestivější, vyvolávají nutnost pořízení hřejivých pracovních rukavic.

i (Zdroj: CERVA GROUP a.s.)
Své ruce ochráníte snadno s pomocí vhodných pracovních rukavic (Zdroj: CERVA GROUP a.s.)

Vhodné zimní pracovní rukavice by měly zajistit nejenom ochranu před mechanickými riziky, rovněž by měly ruku dostatečně tepelně izolovat a zároveň poskytovat uspokojivou citlivost. Rukavice, která neposkytuje obratnost k uchopení problematického hřebíku nebo vrutu, je k ničemu. Ať už provádíte lehké montérské práce, škrábete ojíněná okna vašeho automobilu nebo na zahradě sundáváte opomenutá vánoční světla, potřebujete pracovní rukavice, ve kterých dokážete obstát.

Výběr kvalitních zimních pracovních rukavic spočívá především v jejich materiálu. Musí být dostatečně tenký, aby rukavice poskytly potřebnou citlivost, nesmí se to však přehánět. Rukavice musí izolovat teplo vznikající uvnitř.

V případě zimních pracovních rukavic určených pro práci venku je vhodné, aby byl materiál na vnějšku zdrsněn, a to z prostého důvodu - speciálně kovy, ale i jiné materiály jsou při manipulaci pod bodem mrazu poměrně kluzké. Výjimku pak tvoří rukavice určené k práci ve speciálních mrazácích s jídlem. U těch je zdrsnění spíše na škodu.

Použijte zimní ochranné rukavice a mějte ruce jako v bavlnce
i (Zdroj: CERVA GROUP a.s.)
Použijte zimní ochranné rukavice a mějte ruce jako v bavlnce

V neposlední řadě by měly rukavice poskytovat dostatečnou úroveň komprese, aby udržely bezproblémovou cirkulaci krve až do konečků prstů. Zimní pracovní rukavice by měly rovněž splňovat požadavky na odolnost dle zamýšleného úkolu. Uvnitř rukavic je pak vhodná přítomnost měkčího materiálu, který je příjemnější při kontaktu s (v zimě často vysušenou) pokožkou. Pojďte se společně s námi podívat na výběr zimních pracovních rukavic z naší nabídky:

1st Winter

Rukavice 1st Winter jsou ušité z pružného nylonového materiálu v oblasti hřbetu ruky a palce, přináší tak velmi příjemný pocit z nošení. Jako jednu ze zimních alternativ si ji mohou vybrat lidé, kteří potřebují při práci využívat značnou dávku zručnosti. Dlaň a palce jsou kryté reliéfním polyuretanem (PU má oproti gumě lepší mechanické vlastnosti, je odolnější vůči chemikáliím, lze ho využívat v náročnějších provozech), zajišťujícím lepší protiskluzové vlastnosti.

Turtur

Rukavice Turtur je máčená ve speciálně upraveném PVC materiálu, který si zachovává své vlastnosti až do teploty -30 °C. Jedná se o nejlepší hodnotu mezi srovnatelnými materiály (latex funguje do -15 °C, PU do -10 °C a nitril do -9 °C). Navíc má rukavice speciální vodoodpudivé povrstvení, takže i při práci v nepříznivých klimatických podmínkách (sněžení, mrholení) zůstává suchá. Ruce pracovníka tak vydrží déle v suchu oproti standardním rukavicím.

Rukavice 1st Winter jsou ušité z pružného nylonového materiálu v oblasti hřbetu ruky a palce
Rukavice 1st Winter jsou ušité z pružného nylonového materiálu v oblasti hřbetu ruky a palce (Zdroj: CERVA GROUP a.s.)
Rukavice Turtur jsou máčené ve speciálně upraveném PVC materiálu, který si zachovává své vlastnosti až do teploty -30 °C.
Rukavice Turtur jsou máčené ve speciálně upraveném PVC materiálu, který si zachovává své vlastnosti až do teploty -30 °C. (Zdroj: CERVA GROUP a.s.)

Curlew Winter

Zateplené rukavice z jednobarevné jemné lícové hověziny v dlani a prstech nabízejí dostatečnou citlivost pro manipulaci s předměty větších rozměrů. Design rukavic doplňuje polyesterový úplet v reflexní barvě na hřbetu ruky a velmi odolná manžeta. Na výběr máte ze dvou barev – žluté a oranžové, navíc jsou k dispozici ve dvou variantách - klasické nebo blistrované.

Palawan Winter

Zateplené bezešvé pletené rukavice ze syntetické příze jsou na vnějšku opatřené vrstvou mikroporézního paropropustného latexu. Díky pružnému úpletu na zápěstí je snadno natáhnete na ruku. Rukavice Palawan Winter jsou nadčasovou klasikou. Tepelná izolace, cit v prstech a obratná manipulace s předměty, to jsou vlastnosti, díky kterým se tyto Hi-Vis rukavice těší dlouhotrvající popularitě.

Curlew Winter jsou zateplené rukavice z jednobarevné jemné lícové hověziny v dlani a prstech
Curlew Winter jsou zateplené rukavice z jednobarevné jemné lícové hověziny v dlani a prstech (Zdroj: CERVA GROUP a.s.)
Zateplené bezešvé pletené rukavice Palawan Winter ze syntetické příze jsou na vnějšku opatřené vrstvou mikroporézního paropropustného latexu
Zateplené bezešvé pletené rukavice Palawan Winter ze syntetické příze jsou na vnějšku opatřené vrstvou mikroporézního paropropustného latexu (Zdroj: CERVA GROUP a.s.)

Pelican Blue Winter

Rukavice šité z jemné lícové ovčí kůže v dlani a oblasti prstů. Modrá bavlněná tkanina na hřbetu ruky a manžeta na suchý zip zajišťují dostatečnou flexibilitu rukavic a obratnost při práci. Rukavice jsou v nabídce ve dvou velikostech - 9 a 11. Ovčí kůže spolu s vnitřním zateplením zajišťuje dostatečnou izolaci. Rukavice působí velmi příjemně, přesto je charakterizuje vysoká mechanická odolnost. Rukavice tak skvěle kombinují vlastnosti, které se od zimních pracovních rukavic očekávají.

Mynah

Rukavice ušité ze silného barevného fleecu. Vnitřní měkká podšívka zajišťuje příjemný pocit při nošení. Mynah naleznou své uplatnění při drobnějších pracích, neboť příliš nechrání před mechanickými riziky. Bonusem je plastová karabinka, rukavice tak můžete pohodlně zavěsit například za poutko u kalhot. Rukavice Mynah jsou k dispozici ve 4 barvách a hned 5 velikostech.

Rukavice Pelican Blue Winter jsou šité z jemné lícové ovčí kůže v dlani a oblasti prstů
Rukavice Pelican Blue Winter jsou šité z jemné lícové ovčí kůže v dlani a oblasti prstů (Zdroj: CERVA GROUP a.s.)
Mynah jsou Mynah rukavice ušité ze silného barevného fleecu
Mynah jsou Mynah rukavice ušité ze silného barevného fleecu (Zdroj: CERVA GROUP a.s.)

Nightjar

Alternativa z celé řady pletených bezešvých zateplených rukavic, vyrobená z akrylu. Rukavice Nightjar charakterizuje polomáčení v přírodním latexu, které je zdrsněné v oblasti dlaně. Tato vlastnost opět umožňuje zručnou manipulaci s kluzkými předměty. Rukavice Nightjar také splňují normu EN 388, která definuje vlastnosti rukavic odolných vůči mechanickým rizikům.

Rose Finch

Unisex rukavice z vepřové lícovky v dlani, která uživatele chrání před mechanickými riziky. Bavlněná tkanina na hřbetu ruky a manžetě je doplněna o zateplení 3M Thinsulate. Rukavice je k dispozici ve dvou velikostech - červená rukavice velikosti 9 pro dámy a zelená pánská rukavice velikosti 11.

Právě jste měli možnost, nakouknout do portfolia rukavic, jež vám jsou schopné poskytnout dostatečnou ochranu před nízkými teplotami. Kompletní nabídka zimních pracovních rukavic je však mnohem širší a opět ji naleznete na našich webových stránkách.

Rukavice Nightjar charakterizuje polomáčení v přírodním latexu, které je zdrsněné v oblasti dlaně
Rukavice Nightjar charakterizuje polomáčení v přírodním latexu, které je zdrsněné v oblasti dlaně (Zdroj: CERVA GROUP a.s.)
Rose Finch jsou unisex rukavice z vepřové lícovky v dlani
Rose Finch jsou unisex rukavice z vepřové lícovky v dlani (Zdroj: CERVA GROUP a.s.)

Publikováno: 11. 10. 2021, Autor: CERVA GROUP a.s. (text a foto), Profil autora: Redakce