reklama

Bezpečné dveře se neobejdou bez kvalitního zámku: jak se vyznat v bezpečnostních vložkách?

Už jen pocit, že nám někdo cizí chodí po bytě, nahání husí kůži. Návštěva lupiče zkrátka patří k častým nočním můrám. Do zabezpečení domácnosti investujeme desítky tisíc korun a stejně zapomínáme na to nejdůležitější – vstupní dveře.

i (Zdroj: pixabay.com)
Ochraňte svůj domov. Vyznáte se v bezpečnostních vložkách? (Zdroj: pixabay.com)

Kvalitní dveře vyžadují bezpečnostní vložku

Věděli jste, že v případě vniknutí cizí osoby do domácnosti pojišťovna pátrá po nejméně zabezpečené části? Bezpečnostní dveře za několik desítek tisíc vám jsou v případě pojistného plnění k ničemu, jestliže nemáte dostatečně kvalitní vložku.

Její výběr přitom není nic složitého a za ochranu domácnosti kvalitním zámkem nedáte více než dva tisíce korun. Zlodějům ztížíte vniknutí do domácnosti vchodovými dveřmi a můžete tak v noci klidně spát.

Dveře vás ochrání nejen před zloději

Na rovinu si řekněme, že zkušený lupič si poradí s každým zabezpečením. Úkolem takových systémů je zlodějům ideálně zabránit, ale přinejmenším alespoň ztížit přístup k vašemu majetku.

Zloděj
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Kvalitní dveře a okna vás ochrání před zloději i dalšími vlivy

Kvalitní dveře a okna vás ochrání před zloději i dalšími vlivy. Zabrání šíření hluku z ulice nebo zápachu ze společných prostor bytových domů. Jejich hlavním posláním je ale ochrana před nezvanými hosty.

Pramos dveře tyto parametry splňují na jedničku. Zájemci o důkladné zabezpečení ocení nejen širokou nabídku hliníkových a plastových dveří – na výběr mají mnoho designů, které budou perfektně ladit se zbytkem vašeho domu.

Můj dům, můj hrad

Zpátky k bezpečnostním vložkám. Ty poznáte snadno. Výrobci na základě normy ČSN EN 1627 udávají kvalitu ochrany před vniknutím. Ke každé vložce by měl být přiložen certifikát s označením bezpečnostní skupiny.

Tabulka
i (Zdroj: SOVA NET s.r.o.)
Ke každé vložce by měl být přiložen certifikát s označením bezpečnostní skupiny

Kromě označení na certifikátu poznáte i zabezpečení vložky podle barevného označení. První čtyři stupně se barevně značí podle tohoto klíče:

RC1 – šedá barva

RC2 – zelená barva

RC3 – modrá barva

RC4 – červená barva

Zabezpečení domácnosti nepodceňujte. Se špatně zabezpečenými dveřmi si zloděj poradí během několika vteřin a vám pak zůstanou jen holé stěny a oči pro pláč.

Kvalitní vložku seženete v zámečnictví a hobby marketu. Od prodejce vyžadujte certifikát, který doloží její stupeň bezpečnosti. Pak už jen stačí vše nainstalovat a můžete hodit obavy z lupičů spokojeně za hlavu.

Publikováno: 31. 8. 2021, Autor: SOVA NET s.r.o. (text a foto), Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.