reklama

Mobilní vyzvědač a pozorovatel

Kam se dnes člověk hne, všude ho sledují neviditelné oči a stopaři odkudsi z vesmíru jdou po jeho elektronické stopě, kterou třeba zanechal zapnutým mobilem v kapse. Všechny ty systémy jemnější povahy děsí, ale zároveň se ukazují jako velmi užitečné při řešení aktuálních situací i při pátrání zpátky v čase. Neviditelný strážce nám totiž může ušetřit hodně nervů a v některých případech také prostředky. Tuto šikovnou věcičku se spoustou možností použití nabízí společnost Conrad Electronics s.r.o.

Mobilní vyzvědač a pozorovatel

Tak se podívejme na některé oblasti, kde nám přístroj s dlouhým anglickým názvem GPS GSM Tracker Spy & Observe GT-170 simvalley (my mu pro zjednodušení budeme v tomto článku říkat zkráceně Stopař) může prokázat neocenitelné služby. Prostřednictvím SMS signálu totiž můžeme udržovat spojení se zájmovými osobami či objekty.

Mobilní vyzvědač a pozorovatel - GPS GSM Tracker Spy & Observe GT-170 simvalley
Mobilní vyzvědač a pozorovatel - GPS GSM Tracker Spy & Observe GT-170 simvalley

Všechno pro dítě

Je zvláštní ten náš svět a, aniž bychom chtěli strašit, není to úplně bezpečné místo. Své dítě v něm můžete jistit tím, že prostě víte, kde zrovna je. Kouzlem techniky je, že pomocí SMS, „Stopaře“ a prostřednictvím sítě satelitů tam někde, kam už nevidíme, s ním můžeme být v trvalém kontaktu.

Všechno pro dítě
Všechno pro dítě

Bloudění po horách

Nebo třeba Mařenka v temném lese: Pokud bude mít na výletě GPS a SMS „Stopaře“, přístroj bude průběžně zaznamenávat Mařenčinu polohu. Ve větší skupině třeba na túře v obtížném horském terénu tak můžeme monitorovat každého jejího člena – těžko se vám pak někdo ztratí. Esemeskou přes internetový odkaz na Google Maps snadno zjistíte s přesností na metry, kde se sledovaný objekt právě nachází – družicí kdekoliv v terénu a GSM sítí mobilních telefonů uvnitř budov.

SOS zmáčknutím čudlíku

Když „Stopařem“ vybavíte blízkou osobu, (tuto funkci jde navíc rozšířit i o hlasové tísňové volání), může pouhým stiskem ALARM tlačítka v případě potřeby přivolat pomoc. Znamená to, že přístroj rozešle až na tři předem určené mobilní telefony svou aktuální polohu. Pamatujte, že někdy na rychlé pomoci může záviset život!

SOS zmáčknutím čudlíku
SOS zmáčknutím čudlíku

Když má váš pes sklon k toulání

Nebo je to prostě magor, který se najednou utrhne a je pryč, případně má cenu nejen pro vás (prostě ho máte rádi), ale jeho krádež může pro někoho znamenat zisk z prodeje či odměny za „nalezení“. Pes se neztratí a chytrák přijde zkrátka, pokud bude mít zvíře na obojku „Stopaře“. Pořád budete vědět, kde je. Že by vám ho ukradli právě kvůli přístroji je nepravděpodobné, protože jeho kód je vždy unikátní a byl by každému druhému k ničemu.

Silnice do dáli

A teď jen jedna aplikace z oblasti podnikání. Máte například vlastní autodopravu a chcete vědět, zda řidiči nejsou na melouchu, nebo někomu vezete cenný náklad a potřebujete upravit šoférovu trasu podle dopravní situace nebo z jiných důvodů? Není nic jednoduššího, než vozy vybavit GPS GSM „Stopařem“ a máte jasno… Lokalizace má ostatně velký význam i v případě, že vám auto ukradnou (ach jo, žijeme u nás).

Silnice do dáli
Silnice do dáli

A ještě co je geofencing

To slovo znamená zónové monitorování. Pro představu: určíte si kruhovou oblast, kdy při překročení její hranice dovnitř nebo ven určeným objektem dostanete na tento fakt okamžité upozornění. To přece vůbec není špatné – nemusíte se nervovat protože jen využijete šikovného hlídače tak říkajíc do kapsy. Přitom práce s malým – objemově – pomocníkem je celkem nenáročná: všechny zmíněné aplikace a další možnosti využití pro příjem na telefonu, počítači či ipadu si na svém „Stopaři“ GPS GSM Tracker Spy & Observe GT-170 simvalley od společnosti Conrad totiž dokážete nastavit sami v jednoduchém rozhraní.

A ještě co je geofencing
A ještě co je geofencing

Více informací na www.conrad.cz.

Publikováno: 18. 8. 2012, Autor: Jiří Jan (text), Conrad Electronic s.r.o. (foto), Profil autora: Redakce