reklama

Přes zámek s olivou vás ve spaní nevykradou

Prostě ho neotevřou. Když Český kutil nedávno představoval cylindrickou vložku TOKOZ PRO a její výhody, ani nás nenapadlo, že z vězeňských bran vyjdou i ti, které při pohledu na cizí věci i dál svrbí prsty. Je dobře, že máme firmu, která se snaží být před lumpy alespoň o ten příslovečný krok napřed. Jejich dobré zámky jsou jistým předpokladem bezpečí lidí i majetku.

Přes zámek s olivou vás ve spaní nevykradou

Když si majitel železářství pan Rousek z Prahy v roce 1919 koupil na Vysočině bývalou Hochnerovu sirkárnu a o rok později zde začal vyrábět také nábytkové a visací zámky, položil základ současné firmy TOKOZ a.s., jež je u nás ve svém oboru jedničkou a ani v mezinárodním kontextu rozhodně ne značkou neznámou. Tak se s jejich levnými spolehlivými zámky můžete setkat třeba v Africe, zatímco originálními „tokozáckými“ řešeními zabezpečují své majetky třeba v Anglii, Belgii či Holandsku.

Novinky v pravý čas

Cylindrická vložka TOKOZ PRO má zcela unikátní systém otočných stavítek, která se správně nastavit nesprávným klíčem prostě nedá, takže zámek se neodemkne. S tím ruku v ruce jde zabezpečení proti takovým metodám překonání, jaké u obyčejných zámků představují různé čarování s kartou, planžetování, bumping čili otevření jednoduchým úderem a další techniky, v nichž se i málo šikovný recidivista „vyškolí“ za chvilku. Nejnovější inovace produktové řady TOKOZ PRO jsou KONTI PRO, závory UZ PRO a v titulku již zmíněný dveřní zámek s olivou. Je jasné, že i novinky mají nejvyšší certifikace autorizovaných zkušeben.

Novinky v pravý čas
Novinky v pravý čas
Novinky v pravý čas
Novinky v pravý čas

Kradou vám popelnice?

Záhada mizejících kontejnerů po pravdě není aktuální problém. Trvá dlouhodobě. Nemusí je někdo ani odvézt, ono pořádně naštve, i pokud spořiví sousedé šetří za odvoz a svoje smetí sypou do vaší popelnice. Nová verze zabezpečení TOKOZ KONTI dává možnost zapojení do standardního systému hlavního a generálního klíče (takto vznešeně se jmenuje skutečnost, že máte jeden klíč, jímž lze v domě otevřít všechno, a jednotliví další uživatelé jen to, co jim k otevírání náleží). Zámková vložka ze zinkové slitiny odolá odvrtání, vyhmatání i bumpingu a je slouží spolehlivě i v extrémních výkyvech počasí. A použitý řetěz jen tak něco nepřekousne. Zámek můžeme použít i jako kotevní systém předmětů stojících volně nebo ho přidat ke dveřím na půdu nebo do sklepa. Tam ovšem jdou použít i vylepšené závory.

Kradou vám popelnice?
Kradou vám popelnice?

„Čudlík“ na olivě

Zkušenost ukazuje, že večer strčit klíč do zámku zevnitř a myslet si, že vchodové dveře nikdo neotevře, může být draze zaplacený omyl. Podle odborníků psychické trauma, které se rozvine u člověka, jenž si uvědomí, že zatímco sladce spal, se mu někdo hrabal v šuplících (a co se ještě mohlo stát), je dlouhodobé. Poslední novinkou jsou cylindrické vložky s olivou (knoflíkem). Její pojistný čep vyřadí, amnestie-neamnestie, uzamykací mechanismus vložky, takže se zvenčí zámek prostě už otevřít nedá. A hned je spaní klidnější. Mezi jiným právě pro podobná chytrá a spolehlivá řešení se TOKOZ loni dostal mezi stovku českých nejúspěšnějších firem. To jistě potěší manažery. Pro nás s klíčem na krku (obrazně řečeno) je to jen potvrzením prověřené rovnice, která říká: „zamkni to na TOKOZ = zamkneš to dobře“.

„Čudlík“ na olivě
„Čudlík“ na olivě

Informace o konkrétních produktech najdete na http://tokozpro.cz/

Publikováno: 13. 1. 2013, Autor: Jiří Jan (text), TOKOZ a.s. (foto), Profil autora: Redakce