reklama

Proč kupovat originální klíče

Klíče vám dnes sice udělají na každém rohu, ale pozor - není klíč jako klíč! Jestlipak víte, že když si necháváte klíče přidělat, mohou vám je vyrobit z různých materiálů a také různé kvality? Na co si dát pozor a proč je dobré vyžadovat u zámečníka klíč originální, nám prozradil odborník na zabezpečení domácností, chat i kanceláří ze společnosti ASSA ABLOY.

Proč kupovat originální klíče

Nepoškozují vložku

Univerzální „neznačkové“ polotovary klíčů sice tvarem připomínají klíče od originálních výrobců, ale horší už to je s použitým materiálem a také šířkou jejich profilu. Aby výrobci ušetřili, používají většinou ocel, a navíc je dělají o něco užší, aby pasovaly do více typů vložek a visacích zámků. Tyto klíče pak pravidelným užíváním obrušují stavítka a bubínek vaší cylindrické vložky, čímž ji samozřejmě nenávratně poškozují a zkracují její životnost. Navíc pro zloděje takto poškozená vložka nepředstavuje žádnou větší překážku.

Déle vydrží

Zatímco originální klíče jsou vyrobeny z kvalitní mosazi s vysokým podílem olova, plagiáty jsou většinou pouze z ocele. Nekvalitní materiál se rychle opotřebovává a zlomit takový klíč není problém ani pro malé dítě.

FAB klíče a vložka
FAB klíče a vložka
Zámky a klíče FAB mají spoustu vychytávek
Zámky a klíče FAB mají spoustu vychytávek

Ušetříte za zámečníka

Nejčastěji se pak takový klíč zlomí samozřejmě v zámku a vy jste nuceni přivolat odbornou pomoc. Pohotovostní výjezd zámečníka vás pak vyjde v lepším případě na několik set, jindy na několik tisíc korun.

Nepřijdete o záruku

Nepřijdete o záruku
Nepřijdete o záruku
Nepřijdete o záruku
Nepřijdete o záruku

Pokud používáte k cylindrické vložce neoriginální klíče, nebude vám v případě poškození uznána reklamace. Vaše záruka tím totiž okamžitě propadá

Jak poznáte originální klíč

FAB cylindrická vložka
FAB cylindrická vložka

A podle čeho tedy originální klíče poznáte?„Vyžadujte klíče, na nichž najdete loga originálních výrobců – FAB má například známou dogu,“ doporučuje odborník z ASSA ABLOY. „Úplnou jistotu pak přináší pořízení cylindrické vložky s ochrannou kartou, která vám nejenže zaručí, že bez této karty vám nikdo kopii klíče neudělá, ale také že vám ji musí zámečník vyrobit skutečně z originálu.“

Více praktických tipů a doporučení najdete na: www.nenechtesevykrast.cz

Publikováno: 17. 3. 2015, Autor: Assa Abloy (text a foto), Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.