reklama

Teplé a výstražné pracovní oblečení

Říká se, že práce venku na čerstvém vzduchu je zdravá. Jenomže v zimě, když pořádně přituhne, může naopak být zdraví ohroženo přinejmenším prochladnutím. Další nebezpečí při práci venku hrozí i zaměstnancům na silnicích nebo v kolejišti.

Teplé a výstražné pracovní oblečení

Řešení je jednoduché

Jak možnosti nachlazení, tak i zranění v místech s provozem vozidel může značnou mírou zabránit vhodné zateplené výstražné reflexní pracovní oblečení. Velký výběr těchto oděvů včetně řady doplňků nabízí firmám i jednotlivcům společnost Brudra. Řeknete si například, že za mrazu raději z chalupy nevyjdete, ale aby bylo uvnitř teplo, potřebujete naštípat dříví. Teplá prošívaná pracovní bunda a vyhřáté rukavice tehdy přijdou jistě vhod.

Řešení je jednoduché
Řešení je jednoduché

V teple i za mrazu

S nepříjemnými podzimní mrazíky i krutými mrazy v zimě sortiment společnosti Brudra počítá. Vybírat si můžete ze zateplených kombinéz nebo vatovaných kabátů, bund, vest, kalhot a pamatováno je i na teplé obutí, rukavice a speciální čepice. Zajímavé jsou zimní zateplené bundy, například SEFTON - nepromokavá zateplená bunda z polyesteru s paropropustnou vrstvou polyuretanu a s kapucí v límci. Kutilové využijí i vatovaný pracovní kabát NORMA (vaťák), který má také kapuci, je z bavlny, impregnovaný proti vodě a s ochranou proti povětrnostním vlivům. Jak na stavbě, tak na zahradě přijdou vhod zimní kombinézy, např. VENDA zateplená dutým vláknem a s podšívkou z polyesterenu.

V teple i za mrazu
V teple i za mrazu

Funkční termoprádlo

Novinkou je termoprádlo vyráběné pod značkou Brudra by Jitex z funkčních vláken, které má kromě odvodu potu od těla a udržování tělesné teploty i antibakteriální vlastnosti. Hřejivá trička s krátkým i dlouhým rukávem, stejně jako spodky si můžete objednat v pánském, dámském i dětském provedení. Údržba termoprádla je velmi jednoduchá, rychle schne, nežehlí se a je povrchově i tvarově stálé.

Funkční termoprádlo
Funkční termoprádlo
Funkční termoprádlo
Funkční termoprádlo

Nahoře i dole

Nic by nebylo platné se dobře obléci, kdybychom při práci mrzli od nohou nebo nám padal sníh na hlavu. Zimní speciálně upravená pracovní obuv (kotníková i holeňová) však dokáže pohodlí zajistit. Do vlhkého prostředí jsou například vhodné zateplené holinky z PVC, do větších mrazů pak třeba zateplená holeňová bezpečnostní obuv pro profesionální použití s izolací proti chladu. Hlavu před mrazy dobře ochrání speciální pletené pracovní čepice nebo zateplené kšiltovky s ochranou uší. A pro zahřátí zkřehlých prstů existuje velké množství pracovních zateplených rukavic z nejrůznějších materiálů, chránících zároveň proti prořezu, žíravinám apod.

Nahoře i dole
Nahoře i dole
Nahoře i dole
Nahoře i dole

Reflexní barvy nepřehlédnete

Každý řidič dobře zná reflexní výstražnou vestu, která je nyní součástí povinného vybavení auta. Právě takové, reflexní výstražné oblečení v oranžové barvě, zdaleka viditelné, je bezpodmínečně nutné pro pracující v silničním provozu nebo v kolejištích drah. Výstražné vesty jsou vyráběny v univerzálních velikostech a lze je obléci i přes bundu, například signální LYNX vestu s reflexními pásky k nošení přes svrchní oděv. Bruda nabízí i zimní výstražné bundy, jako třeba reflexní nepromokavou bundu SEFTON v zateplené úpravě s paropropustnou vrstvou polyuretanu a kapucí v límci. Také na výstražné pracovní čepice je pamatováno, takovou je například zimní čepice NORTH v signální barvě z 60 % bavlny a 40 % polyesteru, i s flanelovou podšívkou zateplenou polyesterem.

Reflexní barvy nepřehlédnete
Reflexní barvy nepřehlédnete

Zimní pracovní rukavice Bruda

  • Rukavice zateplené Rose Finch - Dlaň z vepřové lícovky, hřbet a manžeta z bavlněné tkaniny, zateplení Thinsulate (3M) pánská i dámská.
  • Rukavice zateplené Puffin - Dlaň z jednobarevné lícové nábytkové hověziny, hřbet a manžeta z bílé bavlněné tkaniny, teplá podšívka.
  • Rukavice zateplené Firefinch - Dlaň z různobarevné lícové nábytkové hověziny, hřbet a manžeta z bílé bavlněné tkaniny, teplá podšívka.
  • Rukavice zateplené Firefinch - Dlaň z různobarevné lícové nábytkové hověziny, hřbet a manžeta z bílé bavlněné tkaniny, teplá podšívka.
  • Rukavice zateplené Shag - Dlaň z hovězí štípenky, hřbet a manžeta z bílé bavlněné tkaniny, teplá podšívka.

Více informací a sortiment výrobků najdete na www.brudra.cz

Publikováno: 4. 1. 2016, Autor: Petr (text), Brudra, PePa (foto), Profil autora: Redakce