reklama

Chataři versus zloději

Chatařská sezóna pomalu začíná, duben bývá mezi chalupáři považován mezi začátek sezóny. Spolu se stoupajícími teplotami a prodlužujícím se dnem se zvyšuje také čas, který na chatě či chalupě trávíme. Drahé vybavení, které jsme na zimu odvezli domů opět využíváme na chalupě. Zahradní nábytek, stroje ale i jen pouhé nářadí je velkým lákadlem pro zloděje.

Chataři versus zloději

Stále velké procento lidí zapomíná na náležité uskladnění a jeho zabezpečení. Nenechávejte majetek roztroušený po jednotlivých místnostech a kůlnách. Vyplatí se ho umístit do té nejchráněnější části objektu, hospodářské objekty, kde nejsou žádné cennosti, pak mohou zůstat odemčené. Zredukujete tak případnou škodu, která by mohla vzniknout pokusy zlodějů vloupat se do nich.

Ukázka sjednocení produktů TOKOZ na jeden klíč
Ukázka sjednocení produktů TOKOZ na jeden klíč

V takovém případě je však třeba mít místo, do kterého nepůjde jednoduše proniknout. Chráněno by mělo být jak pevnými dveřmi, tak zámkem odpovídající bezpečnostní třídy. Pokud máte jen „kůlnu na nářadí“ použijte alespoň petlicí s visacím zámkem. Zajímavou variantou je Uzamykatelná petlice UZ PRO od české firmy TOKOZ. Tento produkt je ve verzi jak pro jednokřídlé, tak pro dvoukřídlé dveře.

Zabezpečení od Tokoz
Zabezpečení od Tokoz

Skládá se z bezpečnostní petlice a visacího zámky. Nespornou výhodou tohoto produktu je jak dlouholetá osvědčená praxe (vyrábí se přes 30 let!) tak i novinka roku 2015 - možnost sjednocení visacího zámku s vložkou do dveří od chalupy, branky, se zámkem na popelnice či s kotevním zabezpečením X BOX, který je vhodný na motorky, traktůrky či sekačky.

Nedávejte tedy zlodějům šanci a řiďte se heslem firmy TOKOZ: Chraň si svůj svět!

Zabezpečení od Tokoz
Zabezpečení od Tokoz

Publikováno: 21. 4. 2016, Autor: TOKOZ (text a foto), Profil autora: Redakce