reklama

Bezpečnostní obuv Cortina: Obuv splňující nejvyšší očekávání

Bezpečnostní obuv Cortina spolehlivě chrání při práci, navíc se vzhledem ke své ergonomii skvěle nosí. I několikahodinová pracovní směna se tak stává mnohem snesitelnější. Zapomeňte na pocit unavených nohou! Největším benefitem a zároveň prvkem, který tuto obuv odlišuje od konkurence, je její zúžený tvar špičky. Bota tak má nejenom oku lahodící tvar, mnohem lépe také sedí na užší chodidla. Obuv Cortina není robustní jako srovnatelná obuv a unosí ji při práci i zástupkyně něžného pohlaví.

i (Zdroj: Cerva)
Bezpečnostní obuv Cortina: Obuv splňující nejvyšší očekávání (Zdroj: Cerva)

Proč se vyplatí investovat do nákupu bezpečnostní obuvi Cortina?

Bezpečnostní obuv Cortina nabízí hned celou řadu benefitů, se kterými se běžně nesetkáte. Jedná se o atraktivní botu, jejíž svršek tvoří kombinace kvalitní lícové kůže a vysoce odolného textilního materiálu CORDURY. Charakteristickými vlastnostmi CORDURY jsou její prodyšnost a vysoká odolnost vůči oděru, navíc se jedná o vodu odpuzující materiál. Výhod materiálu CORDURA bylo uplatněno při výrobě jazyku boty a okolí kotníku.

Podešev je vyrobená z dvouhustotního polyuretanu s nižší hustotou uvnitř boty a vyšší na vnějšku – podrážce. Nižší hustota uvnitř zajišťuje pocit komfortu při nošení, vnější část je pak díky vyšší tvrdosti mnohem odolnější vůči opotřebení.

Namísto klasické kovové stélky je v botě Cortina použita flexibilní kompozitová stélka K18. Jedná se o bezpečnostní prvek, který chrání před perforací podešve. Oproti kovové stélce je stélka typu K18 mnohem lehčí a flexibilnější, což opět prohlubuje pocit pohodlí z nošení této bezpečnostní obuvi.

Obuv Cortina je vyráběná a prodávaná ve dvou provedeních – nižší polobotka a vyšší kotníková obuv. Obě boty jsou vhodné především pro práci venku, polobotka však nalezne své uplatnění i při indoorových aktivitách. Vzhledem k tomu, že je tužinka i stélka boty nekovová, mohou využít polobotku například i letištní pracovníci.

Za zmínku rovněž stojí původ obuvi, protože je stoprocentně vyrobená v Evropě, což už dnes není pravidlo, ale spíš výjimka. Uvažujete-li tak o nákupu kvalitní obuvi za rozumnou cenu, Cortina by mohla být přesně tím, co hledáte.

Navštivte stránku s našimi prodejci a podívejte se, které e-shopy tuto obuv nabízejí. Případně si můžete na mapě vyhledat i nejbližší kamennou pobočku.

Bezpečnostní obuv Cortina splňuje i ty nejnáročnější požadavky
i (Zdroj: Cerva)
Bezpečnostní obuv Cortina splňuje i ty nejnáročnější požadavky

Více o klíčových vlastnostech obuvi Cortina:

V úvodu hovoříme o Cortinách jako o bezpečnostní obuvi a má to svůj důvod.

Tušíte jaký je rozdíl mezi bezpečnostní a pracovní obuví?

Bezpečnostní obuv je na rozdíl od té pracovní opatřená tužinkou (ať už kovovou nebo nekovou). Lze tak říct, že je bezpečnostní obuv podmnožinou pracovní obuvi. Ochrana špičky ať už z oceli, hliníku nebo kompozitu by měla spolehlivě ochránit nohu proti tlaku a nárazům o intenzitě 200 joulů.

Další typickou vlastností bezpečnostní obuvi je protiskluzová podrážka (dělení do tří kategorií SRA, SRB a SRC). Obecně tyto požadavky na bezpečnostní obuv upravuje norma EN ISO 20345:2011, která stanovuje základní vlastnosti pro jednotlivé kategorie bezpečnostní obuvi. Dle způsobu budoucího využití obuvi je třeba zvolit úroveň jejich bezpečnosti, která je rozdělená do 7 kategorií: SB | S1 | S1P | S2| S3 | S4 | S5.

Bezpečnostní obuv CORTINA spadá do kategorie S3, proto musí splňovat a samozřejmě také splňuje požadavky na tuto kategorii.

Cortiny tak disponují protiskluzovou podrážkou (nejvyšší stupeň protiskluznosti podrážky – SRC) a rovněž jsou schopné absorbovat v patě energii vznikající při dopadech chodidla na tvrdou podložku. Svršek obuvi je odolný vůči vodě, na druhou stranu si však zachovává svou prodyšnost, která je pro zajištění kvalitního pocitu z nošení naprosto nezbytná.

Podrážka je dle normy odolná vůči olejům, přičemž nechybí výše zmiňovaná kompozitní tužinka ve špičce a rovněž nekovová stélka odolná vůči propichu.

Chcete-li si koupit bezpečnostní obuv Cortina, není nic jednoduššího než navštívit mapu prodejců našich produktů.

Publikováno: 24. 1. 2020, Autor: Cerva (tisková zpráva), Profil autora: Redakce