reklama

Nábytková farma – to je víc než jen skladiště použitého nábytku

Nábytková farma v Kralupech nad Vltavou vyrostla na unikátním projektu re-use. Novou šanci zde dostává všechen nábytek, který lidé farmě darují. A druhou šanci dostávají i lidé, kteří zde pracují. Ve většině případů se jedná o lidi, kteří v životě vykročili nesprávným směrem a doplatili na to.

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Nábytková farma – šance pro lidi i nábytek

Nábytková farma v Kralupech nad Vltavou vyrostla na místě, kde stávala odnepaměti skutečná rodinná farma. Je to místo, kde se soustřeďuje nábytek od lidí, kteří pro něj už nemají použití a myslí si, že by mohl tento nábytek posloužit i někomu jinému. A narazíme zde na lidi, kteří také dostali druhou šanci. 

Re-use farma s nábytkem je nejen obrovských skladištěm, ale i dílnou, kde se poškozené kusy nábytku opravují a vylepšují. Jedná se totiž o dobročinnou společnost, kde je možné vyhovující nábytek prodat dál a za utržené peníze podporovat léčbu závislých lidí v komunitě Bétel.

Druhou šanci tak dostanou i lidé, protože zde pracují ti, kteří se léčí ze závislostí. Zde se z nich stali řemeslníci, opraváři, truhláři nebo čalouníci. Všichni jsou na jedné lodi. Nábytková farma je ideálním místem pro lovce výhodných nákupů i výjimečných pokladů. Třeba zrovna zde naleznete přesně takový kousek, který jste marně celá léta hledali.

Použitý nábytek si zde můžete koupit a přispět na charitu
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Použitý nábytek si zde můžete koupit a přispět na charitu

Co s nábytkem s vadami?

Ne každý nábytek, který zakotví v nábytkové farmě je ihned vhodný k dalšímu prodeji. Opravy jsou proto nezbytné, a právě o ty se starají pracovníci na farmě. Jejich úkolem je čalounění a renovace nábytku, montáž nábytku, ale také odvoz nábytku z pozůstalostí nebo nábytku darovaného, vyklízení nemovitostí nebo stěhování.

Velký plakát informuje o tom, kam putují vybrané peníze
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Velký plakát informuje o tom, kam putují vybrané peníze

Renovace nábytku spočívá v odstraňování nevhodného nebo poškozeného nátěru, broušení a pokrývaní novým nátěrem, kdy se dbá na šetrné použití renovačních procesů a nesyntetických nátěrů. Ke slovu se dostávají i čalouníci, uplatní se i ti, kdo umí pracovat s kovem. V hlavní míře je to ale o renovaci dřevěného nábytku.

Nejčastěji se ke slovu dostává cidlina
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Nejčastěji se ke slovu dostává cidlina
Renovace nábytku spočívá v odstraňování poškozených částí a nahrazování novými
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Renovace nábytku spočívá v odstraňování poškozených částí a nahrazování novými

Nábytková farma využívá i služeb sesterských podniků, které pro ně zajišťují specifické služby. Je to v podstatě bazar s nábytkem, dekoracemi a různými drobnostmi, jehož výtěžek pomáhá.

Můžete zde nábytek koupit i darovat, můžete si nechat dokonce svůj vlastní nábytek nechat zrenovovat, opravit a vylepšit. Je možné si objednat stěhovací služby a nechat si zde zakoupený nábytek odvézt domů. Služby, které se zde nabízejí, jsou pro dobrou věc, pomohou lidem, kteří pomoci chtějí a pomoc potřebují, aby se stali opět platnými členy společnosti.

Zdroj informací: pořad Libovky Pepy Libického, nabytkovafarma.cz

Publikováno: 26. 5. 2024, Autor: Martina Pilzová (text), Prima DOMA MEDIA, s.r.o. (foto), Profil autora: Martina Pilzová