reklama

Použijte pravěkou sílu. Zkroťte Mamuta!

Univerzální lepidlo možná neexistuje, ale řada lepidel, která nabídne univerzální možnosti, ano. Díky lepidlům MAMUT GLUE se můžete směle pustit do jakéhokoli projektu, a pokud jste třeba řemeslník nebo domácí kutil, nemusíte se bát žádných výzev. S těmito lepidly ušetříte čas, a tedy i peníze. Pojďme se podívat na to, co MAMUT GLUE dokáže.

i (Zdroj: Den Braven Czech and Slovak a.s.)
Univerzální lepidlo se hodí do každé dílny i domácnosti. Jeho vlastnosti vás možná překvapí

Univerzální lepidlo v univerzální kartuši 

Všechna lepidla MAMUT GLUE si můžete pořídit v klasické vytlačovací kartuši, která se používá například na tmely nebo chemické kotvy. Nejde tedy o nic speciálního a kartuši s MAMUT GLUE klidně napasujete do pistole, kterou máte v dílně. Skvělé je, že Den Braven dodává ke svým kartuším i náhradní špičky, takže pokud vám lepidlo ve špičce zatvrdne, poslouží zároveň jako vzduchotěsný uzávěr kartuše. Původní špičku před aplikacemi snadno vyměníte za novou.

Lepte cokoliv

Rozhlédněte se teď kolem sebe a vsadíme své boty, že nenajdete věc, kterou byste s lepidly z řady MAMUT GLUE neslepili. V ucelené řadě jsou lepidla s obzvláště rychlým a pevným spojem, dále odolávající UV záření, průhledné lepidlo, lepidlo a tmel v jednom a spousta dalších. Popíšeme si teď, jak můžeme tyhle Mamuty využít v praxi.

MAMUT GLUE slepí třeba střešní tašky
i (Zdroj: Den Braven Czech and Slovak a.s.)
MAMUT GLUE slepí třeba střešní tašky

Lepení kamene není problém

Potřebujete přilepit jen několik pásků kamene a nechcete kvůli tomu kupovat celý pytel kamenického lepidla? S univerzálním lepidlem MAMUT GLUE High Tack to není problém. Lepí veškeré stavební materiály, spojit dokáže cihlu se železem nebo kamenným obkladem, s OSB deskou... Použití je přitom díky balení lepidla v kartuši velmi snadné – nemusíte nic míchat a po práci ani nic čistit. Stačí kartuši uzavřít a máte hotovo.

Neviditelné lepidlo

Zatímco neviditelný plášť existuje jenom v pohádkách, neviditelné lepidlo si můžete klidně koupit. Dalším skvělým univerzálním lepidlem od Den Braven v řadě MAMUT GLUE je lepidlo Crystal. Jeho výhodou je, že vytváří průhledný spoj. Takže ho můžete uplatnit všude tam, kde by viditelné zbytky lepidla působily rušivě - například při instalaci skleněných nebo průhledných prvků v interiéru. 

Když potřebujete, aby byl spoj pevný a zároveň průhledný
i (Zdroj: Den Braven Czech and Slovak a.s.)
Když potřebujete, aby byl spoj pevný a zároveň průhledný

Naprostý univerzál

Teď si budeme možná protiřečit s první větou tohoto článku. Ano, univerzální lepidlo existuje, a jak jinak, je součástí řady MAMUT GLUE. Jedná se o výrobek s podtitulem Multi. Dostane vás nejen tím, že slepí téměř všechno, ale také tím, že může sloužit jako tmel. Takže až budete lepit podlahovou lištu kolem křivé zdi, což je ve starých domech docela běžná věc, oceníte jeho univerzálnost.

Spojit lepidlo a tmel dohromady je výborný nápad
i (Zdroj: Den Braven Czech and Slovak a.s.)
Spojit lepidlo a tmel dohromady je výborný nápad

Chcete jenom trošku?

Vždycky nás rozzlobí, když potřebujeme opravit jen malou prasklinu, přilepit jedinou věc nebo přetřít decimetr čtvereční stěny, a přitom neseženeme nic než kilovou plechovku barvy, lepidla nebo bůhvíčeho ještě. Den Braven zná pocity kutilů a řemeslníků, proto nabízí lepidla v řadě MAMUT GLUE také ve formě 25 mm van v blistru – takže si můžete koupit malé množství lepidla jen na to, co opravdu potřebujete. Ekonomické i ekologické, že?

Den Braven myslí prakticky

Všechna lepidla řada MAMUT GLUE jsou vymyšlena tak, aby řešila běžné i méně obvyklé problémy v praxi. Zvládají lepit k sobě různé stavební materiály jako dřevo, nerezovou ocel, sklo, sádrokarton aj. Pro lepidla z řady MAMUT GLUE nic z tohoto nepředstavuje problém. V Den Braven vědí, že řemeslníci i kutilové často nepracují v ideálních podmínkách, a proto vymysleli taková lepidla, která jdou snadno a rychle aplikovat. Dají se navíc použít třeba i v situacích, kdy jsou ostatní lepidla zakázána.

Zdroj informací: Den Braven Czech and Slovak a.s.

Publikováno: 26. 6. 2024, Autor: Jaroslav Kropáč (text), Den Braven Czech and Slovak a.s. (foto), Profil autora: Jaroslav Kropáč