reklama

Milují vaše děti auta? Vyrobte jim unikátní automobil

Auto je dopravní prostředek, bez kterého si většina z nás nedokáže představit každodenní život. Touhy malých dětí však dokážou bořit zarytá pravidla. Patří volant opravdu pouze do rukou dospělých? Podomácku vyrobené auto jménem Laurinka může být inspirací pro nejednoho z nás, jak podpořit v našich ratolestech lásku k motorismu.

Podomácku vyrobené auto je nejen zdrojem zábavy, ale i výborný pomocník (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Nepřemýšleli jste někdy, jak zajistit zábavu pro své děti, podpořit v nich lásku k autům a zároveň být pro ně nevídaným vzorem? Unikátní podomácku vyrobené vozidlo může být vaším jackpotem. Laurinka byla vyrobena již před 15 ti lety, a i když důvody jejího vzniku již vyrostly z dětských střevíčků, své uplatnění nachází i dnes. Stal se z ní nepostradatelný pomocník při svozu dřeva z lesa.

Potřebné díly:

  • staré nepojízdné automobily
  • 2 převodovky
  • 2 starší autosedačky

Auto jménem Laurinka

Laurinka je unikátní podomácku vyrobené auto. Byla sestrojena v roce 2007 jako zábava a zároveň učební pomůcka pro děti domácího kutila, který se rozhodl podporovat ve svých ratolestech lásku k motorismu. Vozidlo obsahuje pouze dvě sedačky umístěné za sebou. V případě výuky dětí, sedí dospělý vždy v zadní části vozu, kde se nachází ovládání spojky, brzdy i vypínání motoru. Má tedy za každých okolností naprostou kontrolu nad vozidlem.

Laurinka však není pouze pro zábavu. Vzhledem k tomu, že děti i vnoučata odrostly, je toto vozidlo nyní využíváno ke zcela praktickým účelům. Její nejčastější povinností je svážení dřeva z lesa.

Nejčastější povinností Laurinky je v současné době svážení dřeva z lesa
Nejčastější povinností Laurinky je v současné době svážení dřeva z lesa (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Základem tohoto unikátního vozidla je Škoda 100 doplněná o součástky z vozů Škoda 120 a Favorit. Z 3 starých nepojízdných aut tedy dokázal domácí kutil vyrobit naprosto jedinečné a velice užitečné vozidlo.

Laurinka je poskládaná z 3 různých automobilů a celá je zúžená a zkrácená. Toto vozidlo obsahuje 2 převodovky posazené za sebou. Můžete si tedy vychutnat krásu pomalé jízdy. Pokud však zařadíte na přední i zadní převodovce čtvrtý převod, můžete si užít jízdu rychlostí až 70 km/h.

Laurinka je opravdový unikát. Díky svým dvěma převodovkám, disponuje vozidlo 16 rychlostmi vpřed a 4 rychlosti jsou zpátečky. Toto vozidlo je plně zastřešené. Během celého roku parkuje pouze venku a déšť či sníh by její dlouhé životnosti nijak nepřispěly.

Laurinka je vybavena dvěma převodovkami
Laurinka je vybavena dvěma převodovkami (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Pokud se vám toto unikátní vozidlo líbí, můžete ho odměnit jakoukoliv kovovou mincí, která se vhazuje do kapoty automobilu. Laurinka vás za tento dar odmění poděkováním v podobě kouzelného zatroubení.

Vynalézavost českých kutilů je opravdu obdivuhodná. Svou neustálou pílí, jedinečným přístupem a všestranností dokážou obohatit svět o výjimečné kousky, které usnadní práci nejednomu člověku.

Zdroj informací: pořad Vychytávky Ládi Hrušky

Publikováno: 2. 8. 2022, Autor: Beata Boháčová (text), Prima DOMA MEDIA, s.r.o. (foto) , Profil autora: Beata Boháčová