reklama

Milují vaše děti auta? Vyrobte jim unikátní automobil

Auto je dopravní prostředek, bez kterého si většina z nás nedokáže představit každodenní život. Touhy malých dětí však dokážou bořit zarytá pravidla. Patří volant opravdu pouze do rukou dospělých? Podomácku vyrobené auto jménem Laurinka může být inspirací pro nejednoho z nás, jak podpořit v našich ratolestech lásku k motorismu.

i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Podomácku vyrobené auto je nejen zdrojem zábavy, ale i výborný pomocník (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Nepřemýšleli jste někdy, jak zajistit zábavu pro své děti, podpořit v nich lásku k autům a zároveň být pro ně nevídaným vzorem? Unikátní podomácku vyrobené vozidlo může být vaším jackpotem. Laurinka byla vyrobena již před 15 ti lety, a i když důvody jejího vzniku již vyrostly z dětských střevíčků, své uplatnění nachází i dnes. Stal se z ní nepostradatelný pomocník při svozu dřeva z lesa.

Potřebné díly:

  • staré nepojízdné automobily
  • 2 převodovky
  • 2 starší autosedačky

Auto jménem Laurinka

Laurinka je unikátní podomácku vyrobené auto. Byla sestrojena v roce 2007 jako zábava a zároveň učební pomůcka pro děti domácího kutila, který se rozhodl podporovat ve svých ratolestech lásku k motorismu. Vozidlo obsahuje pouze dvě sedačky umístěné za sebou. V případě výuky dětí, sedí dospělý vždy v zadní části vozu, kde se nachází ovládání spojky, brzdy i vypínání motoru. Má tedy za každých okolností naprostou kontrolu nad vozidlem.

Laurinka však není pouze pro zábavu. Vzhledem k tomu, že děti i vnoučata odrostly, je toto vozidlo nyní využíváno ke zcela praktickým účelům. Její nejčastější povinností je svážení dřeva z lesa.

Nejčastější povinností Laurinky je v současné době svážení dřeva z lesa
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Nejčastější povinností Laurinky je v současné době svážení dřeva z lesa

Základem tohoto unikátního vozidla je Škoda 100 doplněná o součástky z vozů Škoda 120 a Favorit. Z 3 starých nepojízdných aut tedy dokázal domácí kutil vyrobit naprosto jedinečné a velice užitečné vozidlo.

Laurinka je poskládaná z 3 různých automobilů a celá je zúžená a zkrácená. Toto vozidlo obsahuje 2 převodovky posazené za sebou. Můžete si tedy vychutnat krásu pomalé jízdy. Pokud však zařadíte na přední i zadní převodovce čtvrtý převod, můžete si užít jízdu rychlostí až 70 km/h.

Laurinka je opravdový unikát. Díky svým dvěma převodovkám, disponuje vozidlo 16 rychlostmi vpřed a 4 rychlosti jsou zpátečky. Toto vozidlo je plně zastřešené. Během celého roku parkuje pouze venku a déšť či sníh by její dlouhé životnosti nijak nepřispěly.

Laurinka je vybavena dvěma převodovkami
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Laurinka je vybavena dvěma převodovkami

Pokud se vám toto unikátní vozidlo líbí, můžete ho odměnit jakoukoliv kovovou mincí, která se vhazuje do kapoty automobilu. Laurinka vás za tento dar odmění poděkováním v podobě kouzelného zatroubení.

Vynalézavost českých kutilů je opravdu obdivuhodná. Svou neustálou pílí, jedinečným přístupem a všestranností dokážou obohatit svět o výjimečné kousky, které usnadní práci nejednomu člověku.

Zdroj informací: pořad Vychytávky Ládi Hrušky

Publikováno: 2. 8. 2022, Autor: Beata Boháčová (text), Prima DOMA MEDIA, s.r.o. (foto), Profil autora: Beata Boháčová