reklama

K odstranění hmyzu z čelního skla použijte tuto přísadu z kuchyně

Nevíte si rady s hmyzem, který se vám v létě přilepí na čelní sklo u auta? Jakmile ho neodstraníte téměř okamžitě, je později opravdu oříšek, dostat ho dolů. Máme tu pro vás ale jednoduchý a šetrný způsob... a samozřejmě levně a ekologicky.

i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
K odstranění hmyzu z čelního skla pomůže přísada, kterou má každý ve své kuchyni (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Vystačíte si jenom s plastovou síťkou, octem, teplou vodou a kyblíkem

Na vyčištění skla budete potřebovat obyčejnou plastovou síťku. Může to být třeba síťka od brambor nebo od citronů, nepoužívaná síť do oken. Díky plastovému materiálu se okno nepoškrábe a mytí tak bude maximálně šetrné. Do kyblíku si nachystejte roztok teplé vody a octa. Ta účinně sklo odmastí a také vyleští. Sklo tak bude bez šmouh. Pak už jen stačí síťku namočit do roztoku a drhnou a drhnout, dokud nebude sklo zářit čistotou.

Síťka
Použijte plastovou síťku (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Mytí skla
Plastová síťka při správném použití povrch nepoškrábe (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Ocet jako všestranný pomocník

Ocet si nemusíte schovávat ve spíži jen na vaření. Dá se využít při praní i uklízení. Levně a spolehlivě dokáže doslova zázraky. Octovým roztokem vyčistíte a vyleštíte okna, budou bez šmouh a krásně lesklá. Další tipy na využití octa najdete v našem dalším článku. Díky pH s ním můžete dezinfikovat i předměty, které přicházejí do styku s potravinami – je tedy ideální na čištění ledniček, sporáku, trouby a veškerého nádobí.

Soda, citron
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Ocet, soda a citron jsou nepostradatelní pomocníci v domácnosti

Navíc odstraní i zápach, zabijete tak dvě mouchy jednou ranou - pro ty, kteří mají rádi vůni do auta přinášíme tip, jak si vyborit vlastní voňavku. Vodní kámen pomocí octa snadno odstraníte. Stačí aplikovat třeba pomocí rozprašovače, nechat chvíli působit a pak setřít. Platí to pro koupelny, toalety i kuchyň. Při praní můžete octem nahradit aviváž. Bez obav z toho, že by vám prádlo potom bylo octem cítit. Bude naopak voňavé a krásně měkké a nadýchané. Ocet si umí poradit i s plísní. Další možností, kterou můžete vyzkoušet při umývání oken od hmyzu, je obyčejný kuchyňský saponát.

Sklo, mycí houba
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Vyzkoušet můžete i saponát nebo speciální prostředky

Umí dobře odmastit, ale vyčištění není úplně dokonalé. Není také dobré ho používat dlouhodobě na samotnou karoserii, protože poškozuje lak. Další možností jsou pak profesionální prostředky určené speciálně na tento problém. Jsou ale už plné chemie a drahé.

Octem vyčistíte i zašpiněná dvířka trouby, podívejte se na video:

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

TIP

Dopřejte svému auto zaslouženou péči a připravte ho na zimu. Díky nanotechnologii ochráníte auto proti sněhu, plískanici, mrazu i posipové soli.

Publikováno: 14. 8. 2021, Autor: Lenka Tajbrová (text) Prima DOMA MEDIA, s.r.o., Depositphotos (https://cz.depositphotos.com) (foto), Profil autora: Lenka Tajbrová

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.