reklama

Drobný defekt pneumatiky nemusí být tragédie

Píchlé kolo je noční můrou každého motoristy. Měnit pneumatiku není oblíbená činnost a některé situace to vše jen zhoršují. Výměna za hustého deště, v noci nebo když někam spěcháte, je otrava. Naštěstí si můžete práci usnadnit a dokonce se ani neušpiníte!

i (Zdroj: Depositphotos)
Drobný defekt pneumatiky nemusí být tragédie (Zdroj: Depositphotos)

Jak předejít defektu pneumatik

  • Pravidelně kontrolujte tlak v pneumatikách, nahuštěno mějte dle pokynů výrobce
  • Starší pneumatiky jsou náchylnější k defektu, dbejte na pravidelnou výměnu
  • Nepřetěžujte vozidlo
  • Jezděte šetrně ke svému vozidlu. Parkování přes obrubníky a vymetání děr kolům neprospívá
  • Nejezděte v létě na zimních pneumatikách. Každá sezóna má svoje specifika
Depositphotos_54310387_l-2015
i (Zdroj: Depositphotos)
Tlak v pneumatikách musí být pravidelně kontrolován

Jak se zachovat, když jsme píchli

Dříve nebo později se snad žádný řidič nevyhne defektu pneumatiky. Napoprvé je však všechno nové a vy nevíte, jak se zachovat. Hlavní je zachovat chladnou hlavu a nezačít pobíhat kolem auta!

  1. Při podezření na defekt zastavte na bezpečném místě. Ideálně na rovném úseku a ne někde za zatáčkou. Zapněte výstražná světla a zatáhněte ruční brzdu. Nikdy nepokračujte v jízdě s defektem.
  2. Oblečte si reflexní vestu a do dostatečné vzdálenosti dejte výstražný trojúhelník. Dostatečná vzdálenost je padesát metrů na běžné silnici a více než sto metrů na dálnici.
  3. Teprve po těchto bezpečnostních procedurách se můžete dát do výměny pneumatiky. Nebo si práci ulehčíte.
Depositphotos_203802350_l-2015
i (Zdroj: Depositphotos)
Při větším defektu pneumatiky je nutná její okamžitá výměna

Jde to jednodušeji!

Coyote Oprava pneu 300 ml a 500 ml vám umožní opravit defekt pneumatiky i v nepříznivých podmínkách. Jednoduše z pneumatiky vytáhnete předmět, který ji propíchl. Vypustíte pneumatiku a očistíte hadříkem nebo ubrouskem ventilek. Nádoba s přípravkem musí mít teplotu alespoň deset stupňů, v zimě ji zahřejte třením rukou nebo nad větrákem.

Přiloženou hadičku našroubujte na ventilek a nádobu držte po celou dobu dnem vzhůru. Stlačením se začne uvolňovat latexová pěna, která vyplní pneumatiku.

Po rozjetí udržujte prvních pět až deset kilometrů rychlost maximálně 50 - 60 km/h. Přípravek se musí rozprostřít a vyplnit celý defekt.

Coyote Oprava pneu 300ml
i (Zdroj: AutoMax)
Coyote Oprava pneu umožňuje okamžitě opravit drobný defekt pneumatiky

Bezpečnostní upozornění na závěr

Tento způsob opravy je samozřejmě jen provizorní a slouží na dojetí domů nebo do servisu. V žádném případě nejezděte s takto opraveným defektem dále.
Přípravek nepoužívejte, jestliže je defekt na boční straně, pneumatika je vyzutá nebo je v ní moc velký otvor. V těchto případech musíte přezout nebo navštívit servis.
Coyote Opravu pneu koupíte na všech dobrých čerpacích stanicích a na eshopu AutoMax, kde seženete i další nezbytné věci pro svého miláčka na čtyřech kolech.

Publikováno: 13. 6. 2021, Autor: Lukáš Benzl, AutoMax (text), AutoMax, Depositphotos (foto), Profil autora: Lukáš Bednář