reklama

Jak snadno odstranit hmyz ze skel auta

Jaro a léto jsou období, kdy nás může ostré slunce v autě pěkně překvapit. Upatlaná čelní skla, okna plná šmouh a na světlometech nánosy mrtvého hmyzu. Přitom čistá čelní skla a ostatní okna, to je základ bezpečné jízdy!

i (Zdroj: Depositphotos)
Jak na čistá skla, aneb hmyz nepřítel řidiče (Zdroj: Depositphotos)

Jak vyčistit čelní skla a okna vozu nejen od hmyzu

Jádro pudla je v pořádném vyčištění a pak už je udržování hračka. Pokud myjete celý vůz, tak si okna nechte až nakonec. Svého motorového miláčka vždy myjte v chladném prostředí, vyvarujte se přímému slunci. Garáž je značka ideál, ale pokud není, tak si vyberte vždy místo někde ve stínu.

Hrubé nečistoty a hmyz musí pryč

Nejdříve se zbavte hrubých nečistot a nánosů. Mrtví brouci a různý hmyz můžou na skle a karoserii udělat pěknou paseku. Kyselé šťávy, které se rozprsknou na povrch, když hmyz páchá harakiri na vašem voze, mohou nenávratně poškodit strukturu laku i skla.

Depositphotos_209454900_l-2015
i (Zdroj: Depositphotos)
Zbytky hmyzu je třeba důkladně odstranit i ze světlometů a karosérie

Nečistoty nikdy neodstraňujte hrubou silou, škrabkou, nehty nebo nasucho. Zapomeňte na přípravky na bázi oleje.

Jednoduše použijte Coyote Odstraňovač hmyzu. Koncentrovaný přípravek účinně odstraní zbytky hmyzu z čelních skel, masek chladičů, světlometů a karoserií. Jeho složení nepůsobí agresivně na lak, takže se nemusíme bát poškození. Stačí jen protřepat, nastříkat a za dvě minuty lehce hadříkem setřít. Doporučujeme aplikovat i před mytím v myčce!

odstraňovač hmyzu
i (Zdroj: Automax)
Coyote Odstraňovač hmyzu je velmi efektivní a snadno se aplikuje

Čistá okna základ bezpečnosti!

Dobrým pomocníkem na vnitřní i vnější stranu oken vozu je Coyote čistič oken. Skla odmastí, vyčistí, nezanechá šmouhy a snižuje zamlžování skla.

Sprej jednoduše aplikujte na sklo, necháte působit 20 sekund a setřete suchým čistým hadrem, nejlépe utěrkou z mikrovlákna.

čistič skel
i (Zdroj: Automax)
Coyote čistič oken využijete pro čištění vnitřní i vnější strany oken vozu

Při čištění čelního skla vždy aplikujte nejprve na jednu polovinu skla, setřete a pokračujte na druhou polovinu skla. Prostředek se tak nebude zbytečně odpařovat, než se dostanete na konec čištění. Nezapomínejte na to, stírat vždy jedním směrem.

Stejně postupujte i na vnitřní straně skla v interiéru vozu. Tam sice není tolik prachu a hmyzu, ale zase na nich ulpívá mastnota, výpary z plastů z palubky a nedejbože, když kouříte! Při ostrém slunci pak můžete vidět úplné … nic. Coyote čistič oken aplikujte, nechte působit a utěrkou z mikrovlákna setřete.

čištění čelního skla utěrkou
i (Zdroj: Depositphotos)
Po aplikaci prostředku setřete sklo suchou utěrkou z mikrovlákna

Voňavá letní kapalina do ostřikovačů

Kvalitní letní kapalina do ostřikovačů je nepostradatelným pomocníkem při jízdě. Letní kapaliny nabízí Coyote v praktickém balení 1 l, 3 l a 5 l. Jsou dostupné v příjemné jablečné nebo kiwi-meloun vůni. Kapaliny Coyote neobsahují zbytečná barviva. Aktivní látky zanechají skla čistá a bez zbytků hmyzu. Najdete na každé dobré čerpačce i v novém ekologickém balení.

Pokud dáváte přednost technologii tekutých stěračů, tak je tu Glykosol letní kapalina 2 v 1. Letní kapalina ve čtyřlitrovém praktickém kanystru s nálevkou. Zanechá na skle ochranný hydrofobní film, který zlepšuje viditelnost za nepříznivého počasí a hmyz a mouchy se na sklo tolik nelepí.

Ať si vyberete cokoliv, vždy mějte po ruce nebo v kufru kvalitní kapalinu do ostřikovačů. Dbejte na to, že čistá okna jsou opravdu základem bezpečné jízdy. It´s easy :-)

letní kapalina do ostřikovačů jablečná vůně
Letní kapalina Coyote s jablečnou vůní (Zdroj: Automax)
letní kapalina do ostřikovačů kiwi meloun
Letní kapalina Coyote s vůní kiwi a melounu (Zdroj: Automax)
letní kapalina do ostřikovačů 2v1
Glykosol letní kapalina 2 v 1 (Zdroj: Automax)

Publikováno: 25. 4. 2021, Autor: AutoMax (text a foto), Depositphotos (foto), Profil autora: Redakce