reklama

Lehké sádrokartonové konstrukce mají spoustu výhod

Přestavby bytových prostor se dnes neobejdou bez použití suché výstavby. To proto, že prakticky neexistuje rychlejší a jednodušší způsob. Nesporné výhody ve srovnání s masivními konstrukcemi jsou zásadní – např. ve vztahu k nákladům na výstavbu, užitnému prostoru a kvalitě bydlení. Důležité argumenty, které jsou stále častěji zohledňovány i při projektování novostaveb. Seznamte se s lehkými sádrokartonovými konstrukcemi Knauf.

Lehké sádrokartonové konstrukce umí své přednosti dokonale skrýt (Zdroj: Knauf/ Gallandi)
Sádrokarton
Ohýbání sádrokartonu i vedení rozvodů uvnitř konstrukce (Zdroj: Knauf/ Gallandi)

Ochrana proti hluku, která díky sádrokartonu funguje

Velké procento lidí považuje hluk z okolí za obtěžující. Již zvýšení o 10 dB je vnímáno jako dvojnásobná hlasitost. Pro efektivní ochranu proti hluku přitom není zapotřebí tlusté zdivo. Systém KNAUF funguje na principu HMOTA – PRUŽINA – HMOTA, tedy dvouvrstvého systému, který zvuk účinně pohltí, a tím výrazně sníží přenos zvuku mezi místnostmi. Použitím příčky Knauf s deskami Diamant je možné dosáhnout zvukové izolace až 73 dB.

Ochrana proti hluku, která díky sádrokartonu funguje
Ochrana proti hluku, která díky sádrokartonu funguje (Zdroj: Knauf)
Knauf Diamant
Extrémně pevný Knauf Diamant výborně tlumí hluk (Zdroj: Knauf)

Rychlost v každé fázi výstavby

Při montáži sádrokartonových konstrukcí odpadají veškeré fáze vysychání a stavební procesy jsou proto kratší a vypočitatelné. Kromě toho je výrazně jednodušší naplánovat navazující stavební práce, jako jsou nátěry a elektroinstalace. Souhrnně: výrazně nižší časová náročnost a náklady.

Rychlost v každé fázi výstavby
Rychlost v každé fázi výstavby (Zdroj: Knauf)

Každý centimetr se počítá

Štíhlá konstrukce je jednoznačné plus – především u čisté obytné plochy. Při použití sádrokartonů Knauf je obytná plocha v porovnání s masivní konstrukcí až o tři procenta větší. Kromě toho je možné využít každý metr stěny: snadno například zabudujete vestavěné skříně, stavební pouzdra pro posuvné dveře, stejně jako rozvody vody, elektřiny a další domovní instalace.

Porovnání obytných ploch
Porovnání obytných ploch – sádrokartonové versus zděné příčky (Zdroj: Knauf)

Nižší hmotnost, vyšší užitnost prostoru

Nemusíte se omezovat jen na stávající podlaží. Díky výrazně nižší hmotnosti, a tím i nižším statickým nárokům, můžete s pomocí sádrokartonových konstrukcí snáze realizovat případné nástavby pro získání dalšího obytného prostoru.

Výrazně nižší hmotnost
Výrazně nižší hmotnost sádrokartonových příček znamená nižší zatížení základů (Zdroj: Knauf)
Výrazně nižší hmotnost
Výrazně nižší hmotnost sádrokartonových příček znamená nižší zatížení základů (Zdroj: Knauf)

Flexibilita a variabilita prostoru

Stěny dokážou mnohem vice než jen oddělovat místnosti. Sádrokartony Knauf otevírají nové možnosti pro realizace tvarů, vestaveb, otvorů a průchodů – ale i ve vztahu k zabudování takových prvků, jako je osvětlení, posuvné dveře nebo domovní instalace. Díky tomu je kdykoli možné přizpůsobit obytný prostor aktuálním potřebám – ať se jedná o dodatečné vybudování dětského pokoje nebo přizpůsobení dispozice bytu starší generaci.

Flexibilita a variabilita prostoru
Flexibilita a variabilita prostoru (Zdroj: Knauf)
Flexibilita a variabilita prostoru
Použitím suché výstavby Knauf přizpůsobíte obytný prostor svým potřebám (Zdroj: Knauf)

Zdravé a komfortní klima

Přirozené a zdravé prostředí je pro bydlení stále významnějším kritériem – a to nejen u alergiků. Sádra obsažená v sádrokartonech umí díky své porézní struktuře absorbovat přebytečnou vlhkost ze vzduchu v místnosti, akumulovat ji a v případě potřeby opět uvolnit. Stavební materiál regulující vlhkost tak přispívá k vyváženému klimatu v místnostech.

Zdravé a komfortní klima
Zdravé a komfortní klima (Zdroj: Knauf)

Více na www.knauf.cz.

Každý centimetr se počítá
Nižší hmotnost, více užitného prostoru

Publikováno: 30. 11. 2020, Autor: Knauf (text a foto) , Profil autora: Redakce