reklama

Fullback: postaven pro vaši práci a váš život

Fullback, nový pracovní hrdina značky Fiat Professional, byl navržen tak, aby naplnil specifické potřeby profesionálů: jeho flexibilita je vhodná pro všechny pracovní obory i neprofesionální využití. Fiat Professional, značka s více než stoletou historií a vynikající pověstí v segmentu lehkých užitkových vozidel, učinila další důležitý krok a svou rozsáhlou řadu vozidel a služeb doplnila o nový model, který je opět šitý na míru profesionálním zákazníkům. Pick-up značky Fiat Professional s pohonem všech kol je v souladu s nejlepšími konkurenty ve smyslu karosářských verzí, rozměrů i motorů.

Fullback: postaven pro vaši práci a váš život

Osobitý styl a výbava

Interiéry odrážejí typickou funkční povahu pracovních vozidel značky, jejich komfort a elegance si však v ničem nezadají s vozy SUV vyšších tříd. Interiér nabízí dvě provedení. První je sice základní, navzdory tomu ale nabízí velmi funkční přístrojový panel s rádiem s CD a MP3 přehrávačem, rozhraní Bluetooth a komfortní látková sedadla. Druhé provedení je atraktivnější a zahrnuje řadu pečlivě navržených detailů a povrchových úprav. Černo-stříbrný přístrojový panel je kombinován s textilními nebo koženými sedadly. Tato verze představuje dokonalé řešení pro profesionály vyžadující pohodlí a potěšení z jízdy.

Pružné motory a spolehlivé převodovky

Pick-up Fullback je nabízen se vznětovým přeplňovaným motorem 2,4 l se vstřikováním common rail, a to ve dvou výkonových verzích: 150 k (113 kW) s točivým momentem 380 Nm nebo 180 k (133 kW) s točivým momentem 430 Nm. Motor využívá hliníkový blok s nízkou hmotností a turbodmychadlo s variabilní geometrií a mezichladičem pro maximální účinnost. K dispozici jsou dva typy převodovek, šestistupňová manuální a pětistupňová automatická.

Pružné motory a spolehlivé převodovky
Pružné motory a spolehlivé převodovky

Převodové ústrojí a zavěšení kol

Fullback je k dispozici ve verzi 4x2 s pohonem zadních kol a 4x4 s pohonem všech kol. Druhá možnost je vhodná pro všechny, jež musí při práci dosáhnout i oblastí mimo asfaltové vozovky, nebo musí čelit přímo náročným off-roadovým podmínkám.

Částečný pohon všech kol je k dispozici u verzí SX a nabízí celkem tři pozice. Režim 2H je určený pro suché vozovky a využívá pouze pohonu zadních kol. Režim 4H je možné volit až do rychlosti 100 km/h a rozděluje točivý moment mezi přední a zadní kola, ovšem jen v podmínkách nízké přilnavosti. Posledním režimem je 4L, který je určen pro skutečně extrémní podmínky a k pohonu 4x4 připojuje redukci.

Trvalý pohon všech kol je nabízen u vrcholných verzí LX a tvoří jej mezinápravový diferenciál Torsen podporovaný trojicí elektronicky řízených spojek, jež řídí distribuci točivého momentu na kola podle stavu vozovky a rychlosti.

Vozidla s částečným a trvalým pohonem všech kol je možné vybavit také elektronickou uzávěrkou diferenciálu zadní nápravy, která minimalizuje prokluz zadních kol a zajišťuje optimální trakci při jízdě v terénu.

Převodové ústrojí a zavěšení kol
Převodové ústrojí a zavěšení kol

Rozměry a ložná kapacita

Fullback, který byl navržen tak, aby se mohl postavit i těm největším výzvám, nabízí velkou ložnou kapacitu a díky rámové konstrukci i špičkovou tuhost. Všechny verze řady Fullback se mohou pochlubit největší výškou 1780 mm a šířkou až 1815 mm při rozvoru náprav 3000 mm. Délky se liší podle karosářské verze: 5275 mm u prodloužené kabiny a 5285 mm u dvojité kabiny. Délka ložné plochy se pochopitelně mění také - 1850 mm u prodloužené kabiny a 1520 mm u dvojité kabiny. Nosnost přesahuje jednu tunu a hmotnost brzděného přívěsu dokonce tři tuny.

Rozměry a ložná kapacita
Rozměry a ložná kapacita

Řada

Řada zahrnuje tři karosářské verze (šasi, prodloužená kabina a dvojitá kabina) a výbavu pro naplnění potřeb a chutí všech typů zákazníků. Standardní výbava je mimořádně bohatá a zahrnuje ABS s EBD, TSA (systém stability přívěsu), LDW (sledování jízdních pruhů) a sedm airbagů (čelní, boční, okenní a kolenní u řidiče). Interiéru dominují sedadla z vysoce kvalitní tmavě šedé textilie, multifunkční displej s nastavitelným podsvícením přístrojů, kůží čalouněný volant a hlavice řadicí páky, klimatizace a centrální zamykání s dvojitým dálkovým ovladačem. Infotelematiku tvoří rádio 2DIN s CD a MP3 přehrávačem.

Nabídku doplňují vyšší stupně výbavy zahrnující například bi-xenonové světlomety, vyhřívaná přední sedadla, rádio 2DIN se 7palcovou dotykovou obrazovkou a vestavěnou navigací, zadní couvací kameru, tempomat s omezovačem rychlosti, dvouzónovou klimatizaci nebo ovladače na volantu u verze s automatickou převodovkou.

www.fiatprofessional.cz

Publikováno: 16. 7. 2016, Autor: Fiat Professional (text a foto), Profil autora: Redakce