reklama

Zimní posyp proti sněhu a náledí aneb co dělat, když prokluzují kola na sněhu?

Přišly první mrazy a sníh padá nejen na horách, ale i v nížinách. Dlouhodobá předpověď na letošní zimu věští, že bude konečně bohatá na sněhovou nadílku, což jistě ocení lyžaři, méně však řidiči a chodci. Každý rok se v podstatě opakuje, jakmile napadne sníh nebo udeří mrazy, začnou na silnicích problémy. A nemusíte mít zrovna chalupu uprostřed hor, abyste někde nezapadli do škarpy, nebo se nemohli rozjet na zmrzlé vozovce. Pro všechny, kteří chtějí být v každém ohledu na zimu připraveni, máme jeden dobrý tip.

Zimní posyp proti sněhu a náledí aneb co dělat, když prokluzují kola na sněhu?
Zimní posyp z Liaporu pro sněhu a náledí aneb co dělat, když prokluzují kola na sněhu?
Zimní posyp z Liaporu pro sněhu a náledí aneb co dělat, když prokluzují kola na sněhu?

Zimní posyp z Liaporu

Pokud se nechcete nechat zaskočit náhlými problémy a potřebujete být připraveni na každou situaci, pak jistě oceníte rychlého pomocníka pro zimní měsíce. Jedná se o lehký zimní posyp z Liaporu, což je keramické kamenivo, které jednoduše vložíte do kufru auta. Jeden 10litrový pytel a pomoc je ihned na dosah. Stačí v případě akutní potřeby posypat kluzkou či zledovatělou vozovku a kola přestanou prokluzovat. Obsah jednoho pytle vystačí až na 200 m2 plochy. A nejlepší na tom je, že účinnost tohoto posypu neklesá ani při velmi nízkých teplotách, jako například minus 15°C.

Zimní posyp z Liaporu
Zimní posyp z Liaporu
Zimní posyp z Liaporu
Zimní posyp z Liaporu

Proč Liapor a ne písek?

Především proto, že keramický Liapor má vyšší účinnost. Je lehký, a hlavně je šetrný vůči životnímu prostředí. Také proto získal značku „Ekologický výrobek“. Způsob užití je velmi jednoduchý, protože se jedná o posyp. Na rozdíl od zdlouhavého a někdy problematického nasazování zimních řetězů. Důležitá je i skutečnost, že pokud zledovatělá a Liaporem posypaná plocha v průběhu dne roztaje, posyp vzlíná na povrch a při dalším zmrznutí podkladu zůstane zachována třecí vlastnost, takže není potřeba místo okamžitě dosypávat. Jednoduše řečeno užitná doba posypu je mnohem delší než u ostatních inertních materiálů. Což oceníte samozřejmě u svého domu, garáže či na chodníku. Dodejme, že Liapor neucpává a nevydírá kanalizační systémy a po skončení zimy se nemusí nákladně odstraňovat, jako u jiných materiálů. Jednoduše se spláchne.

Nakonec ještě jedna příjemná vlastnost – materiál velmi dobře snáší nejen člověk, ale i domácí mazlíčci, a nakonec i rostliny, jeho použití nelze jinak než vřele doporučit. Zimní posyp z Liaporu můžete zakoupit v 10, 50 nebo 1000 litrovém balení na http://obchod.liapor.cz.

Další informace o zimním posypu Liapor najdete na www.zimniposyp.cz.

Publikováno: 21. 1. 2020, Autor: Liapor (text a foto), Profil autora: Redakce