reklama

Plynové kondenzační kotle Tiger Condens s vysokou účinností: již 10 let na trhu

Není kotel jako kotel. Představte si situaci, že stavíte nebo rekonstruujete rodinný dům a přemýšlíte nad pořízením nového kotle. Přitom hledíte na vysokou účinnost a nízké provozní náklady. Jaké jsou vlastnosti osvědčených kondenzačních kotlů Tiger Condens? A co technologie Isodyn, která zajišťuje vysoký tepelný komfort při nízké spotřebě energií?

Plynové kondenzační kotle Tiger Condens s vysokou účinností: již 10 let na trhu (Zdroj: Protherm)

Hlavní vlastnosti plynových kondenzačních kotlů Tiger Condens

Díky plynovým kondenzačním kotlům Tiger Condens značky PROTHERM máte vždy k dispozici velký komfort při přípravě teplé vody. Dle velikosti vašeho rodinného domu si můžete vybrat modely s jedním nebo dvěma zásobníky teplé vody, které mají objem 21 litrů. Jejich zvláštností je konstrukce z nerezu s vrstveným ukládáním teplé vody. Použití nerezové oceli jako hlavního konstrukčního prvku je zárukou vysoké životnosti při zachování minimálních servisních nákladů do budoucna. Rychlý ohřev vody v zásobníku zajistí, že její dostatečné množství máte k dispozici za méně než 5 minut. Kondenzační kotel je natolik moderní, že jeho průtočné množství teplé vody dosahuje hodnoty až 18,5 l/min.

Kondenzační plynový kotel Tiger Condens umí nabídnout svým majitelům vysokou účinnost více než 108 %, což znamená stále vysoký tepelný komfort při nízkých provozních nákladech. Díky všem důležitým prvkům, které jsou skryty uvnitř kotle, je zařízení zástavbově nenáročné a není zapotřebí dalšího dodatečného zásobníku teplé vody. Použití jednoho 21 litrového vrstveného zásobníku vody odpovídá standardnímu zásobníku vody o objemu 70 litrů. Programovatelné režimy kotle umožňují střídání pracovních režimů zařízení podle požadavku uživatelů. Výkon kotle v rozmezí 4,9 až 25 kW, energetická třída A a možnost regulace jak teplé, tak otopné vody, je předpokladem pro vysoký tepelný komfort v obydlí za každých podmínek.

Kotle Tiger Condens
Hlavní vlastnosti plynových kondenzačních kotlů Tiger Condens (Zdroj: Protherm)

Vrstvený zásobník teplé vody s technologií Isodyn

Přednosti zásobníku s vrstveným ukládáním teplé vody spočívají především v mnohem vyšší účinnosti oproti standardním konvenčním zásobníkům, které musí být většího objemu. Opětovné rychlé nahřátí a množství podávané teplé vody je mnohem větší, než je jejich vlastní objem.

Regulační systémy pro kotle Tiger Condens

Všechny regulátory, dodávané ke kotlů Tiger Condens, pracují na ekvitermním principu. Nechybí například možnost nastavení týdenního programu s možností kombinace několika časových úseků. Pro milovníky High Tech existuje i regulátor s bezdrátovým přenosem dat do kotle. Teplota je programovatelná s využitím prostorového termostatu a venkovního čidla. Existuje také typ, který je vybaven Wi-Fi připojením, což umožní nastavení a správu topného systému domu přes nainstalovanou aplikaci v chytrém zařízení.

Regulační systémy
Regulační systémy pro kotle Tiger Condens (Zdroj: Protherm)

Výhody při použití plynového kondenzačního kotle Tiger Condens

  • Široký výkonový rozsah, nízkou spotřebu plynu a moderní design.
  • Teplá voda bude připravena, kdykoliv si budete přát. Bez čekání!
  • Díky vysoké energetické účinnosti šetříte vodu a energii a pomáháte tak i životnímu prostředí.
  • Kompaktní kondenzační kotle se snadno instalují a jsou prostorově nenáročné.

Více informací naleznete na www.protherm.cz.

Publikováno: 12. 11. 2019, Autor: Protherm (text a foto), Radoslav Ptáček (text)