Kvalita, rychlost, jednoduchost, to je Rigidur

V posledních letech se prioritou při výstavbě stále více stává rychlost a kvalita dokončovaných staveb. Výrobci proto nabízejí nové materiály, technologie a systémy, které tyto požadavky splňují a výstavbu urychlují. Nejde jen o zdící systémy, omítky a podobně, ale například také o zajímavé řešení, jakým je systém suchých plovoucích podlah.

Kvalita, rychlost, jednoduchost, to je Rigidur

Na našich stránkách jsme o suchých podlahách již informovali. Jde o plovoucí podlahy, u nichž je tuhý smontovaný podlahový dílec oddělen od podkladní konstrukce mezivrstvou ze suchého podsypu, polystyrenu, dřevovláknité desky (hobry) či minerální izolace. Suché podlahy jsou vhodné do bytových a občanských staveb díky vynikajícím hodnotám bodového i plošného zatížení.

Firma Rigips přišla kromě jiného například s podlahovým systémem Rigips Rigidur. Hlavními konstrukčními prvky u tohoto typu podlah jsou sádrovláknité desky. Ty přinášejí oproti sádrokartonovým prvkům řadu výhod: – jsou to vysoce pevné, nosné konstrukční desky, mechanicky mnohem odolnější, již z výroby impregnované a tedy vhodné i do prostor se zvýšenou vzdušnou vlhkostí (např. koupelny, kuchyně), hygienicky nezávadné a nehořlavé.

Rigips: Rigidur aneb Kvalita, rychlost, jednoduchost
Rigips: Rigidur aneb Kvalita, rychlost, jednoduchost

Podlahy ze sádrovláknitých desek Rigips Rigidur mají vysokou tvrdost a pevnost povrchu – vydrží např. zátěž kolečkových židlí, aniž by byly nutné dodatečné úpravy povrchu. Po suchých podlahách lze chodit ihned po vytvrzení lepidel. Asi po čtyřiadvaceti hodinách je možné podlahy uzavřít podlahovými krytinami. Přinášejí tedy značné zrychlení stavebních kroků při výstavbě.

Rigips: Rigidur aneb Kvalita, rychlost, jednoduchost
Rigips: Rigidur aneb Kvalita, rychlost, jednoduchost

Hodí se i pro podlahové vytápění

Používají se v novostavbách, ale hlavně jsou ideální pro rekonstrukce a sanace, což ocení stavebníci ve střešních nástavbách a půdních vestavbách. Malá hmotnost a nízká výška konstrukce je k tomuto využití přímo předurčuje. Podlahy lze pokládat nejen na betonový podklad, ale rovněž na dřevěné trámové stropy. Také s nimi lze snadno vyrovnat i nerovnosti.

Suché podlahy vyhovují náročným požadavkům na zvukovou a tepelnou izolaci a mají vynikající vlastnosti z hlediska požární odolnosti. Protože při výstavbě u toho systému odpadají mokré procesy, dá se stavět snadno, rychle a čistě.

Všechny kutily jistě potěší, že způsob práce se sádrovláknitými i sádrokartonovými deskami je možné najít např. v publikaci „ Sádrokarton zvládneme sami“ nebo „Montážní příručka sádrokartonáře“.

Více na www.rigips.cz.
Autor: Elena a Rigips (text), Rigips (foto)

Související k tématu