Zateplení a nová střecha. Dá se někde ušetřit?

Lidé, kteří opravují fasádu a nebo se pouštějí do složitějších přestaveb, dávají do pořádku i střechu, protože sebekrásnější dům, do kterého prší, velký smysl nemá. Dochází tak na krytinu, mění se i okapy. Je to logické, protože střecha před srážkami stavbu chrání a okapy odvádí vodu tak, aby fasádu neznehodnocovala. Na obojí má recepty dobře podložené zkušeností společnost Satjam.

Zateplení a nová střecha. Dá se někde ušetřit?

I při zateplování je pozornost věnovaná krytinám a okapovým systémům důležitá, protože nejen dům „omladí“, ale především budou mít vliv i na funkčnost provedeného zateplení.

Lehké střechy

Peníze jsou vždycky důležité a ani výměna střešní krytiny není laciná věc. Když se ale neudělá dobře a včas, může to ve výsledku být hodně drahé. Nejsme naštěstí odkázáni na jeden typ, dá se vybrat. A asi nejširší uplatnění dnes nabízí plechové střechy – proto asi jsou také čím dál populárnější, jsou všude a jejich prodej roste nejrychleji.

Lehké střechy
Lehké střechy

Například společnost SATJAM, má v nabídce až pět typů střešních krytin, které dodává většinou společně s okapovým systémem Niagara a dalšími střešními doplňky, nezbytnými pro hezký vzhled a správnou funkci střechy.

Důležité jsou i okapy

Prakticky každou rekonstrukci a zateplování provází i výměna okapů. SATJAM Niagara se jmenuje okapový systém s řadou nepopiratelných výhod: například hloubka žlabu bezpečně zvládá i přívalové srážky, takže okap nepřeteče na novou fasádu, a také kvalitní ocelový plech, z něhož je systém vyroben, dobře odolává vlivům venkovního prostředí (a protože není z mědi, nemusíte se bát, že vám svody i žlaby někdo přímo z domu ukradne).

Důležité jsou i okapy
Důležité jsou i okapy

Dá se s plechovou střechou ušetřit?

Cena střechy není dána, jak by se někdo mohl domnívat, pouze cenou za čtvereční metr základní krytiny. V kalkulaci je třeba zohlednit i další aspekty a tak Satjam nabízí na svých webových stránkách kontaktní formulář, jehož prostřednictvím výrobce vypracuje kompletní cenovou nabídku a k ní zdarma i kladečský plán.

Dá se s plechovou střechou ušetřit?
Dá se s plechovou střechou ušetřit?

S takovouto přípravou se vyvarujete neočekávaných nákladů a ušetříte si spoustu starostí. Vaše střecha nebude žádná „konfekce“, v Satjamu ji za sedm až deset dnů vyrobí na míru a dodají v čase podle vaší dohody s realizační firmou. Střechu s průměrnou velikostí 160 čtverečních metrů pak zkušená pokrývačská firma zvládne položit za tři dny.

Úspory i za krov, dopravu a montáž

Úsporu času při výběru, dodávce a kladení střechy lze vyčíslit i finančně, stejně jako ušetřené náklady na krov: lehká střešní krytina je totiž osm až desetkrát lehčí, než pálená nebo betonová „klasika“, takže tam, kde se jedná o střechu novou, bude projektant moct dimenzovat krov tak, že na krovu ušetříte až půl druhého krychlového metru dřeva.

Úspory i za krov, dopravu a montáž
Úspory i za krov, dopravu a montáž

Další úspory přináší doprava, protože střešní krytiny SATJAM na 200 čtverečních metrů se vejdou na dvě palety plus paletu doplňků – dovoz je samozřejmě zadarmo (pálenou krytinu na stejnou střechu přiveze kamion na více než osmi paletách a těch osm a půl tuny musí pokrývači dostat na střechu, což se také mastně počítá). A ušetříte i na montáži, protože práce s na míru střiženými plechy jde dobře od ruky.

Důležitá je kvalita

O tom, že práce i materiál jsou prvotřídní, svědčí fakt, že Satjam na kompletní, kvalitní a plně funkční střešní plášť sebevědomě poskytuje až třicetiletou písemnou záruku. Vstupní materiál totiž nakupuje u renomovaných hutí a vlastní výrobky vznikají na moderních linkách řízených zkušenými odborníky. Proto také tyto ocelové střechy a okapové systémy dobře odolávají krupobití, přívalovým dešťům či sněhovým vánicím.

Více informací nabízí společnost na www.satjam.cz.

Autor: Jiří Jan a Satjam (text), Satjam (foto)

Související k tématu