reklama

Bramac představuje novinky pro rok 2013

Společnost Bramac přichází v letošním roce s několika novinkami, které potěší každého stavebníka. Trh obohatí především tři nové střešní krytiny - betonová střešní taška Montero a keramické střešní tašky Turmalín a Rubín 9. Systém nadkrokevní tepelné izolace BramacTherm rozšíří výrobek z oblasti tepelné izolace – tepelná izolace BramacTherm Floor. A o tom, že spojení Bramac a dlažba není utopie, vás přesvědčí nováček v sortimentu naší společnosti – betonová mrazuvzdorná dlažba.

Bramac představuje novinky pro rok 2013

BRAMAC MONTERO – extra silná krytina

Bramac Montero je na trhu jedinečná střešní taška. Bramac Montero vykazuje až o 50 % vyšší pevnost než vyžaduje norma ČSN EN 490. Je tedy výjimečně odolná a pevná, snáší celkově vysoké zatížení a navíc umožňuje bezpečný a snadný pohyb na střeše. Její originální povrch – hrubá povrchová struktura tvořená zapuštěným granulátem - vytváří jedinečný vzhled a významně přispívá k omezení sesuvu sněhu. Proto tuto vlastnost je mimořádně vhodná v oblastech s vyšším výskytem sněhu. Povrchová úprava Protector přináší i další výhodu – výrazně zpomaluje znečištění povrchu tašek. Střecha pokrytá střešní taškou Bramac Montero je nejen odolná proti nepříznivým povětrnostním podmínkám, ale má také atraktivní vzhled. Nejen díky hrubému povrchu s granulátem, ale i díky čtyřem zajímavým barevným odstínům. V nabídce najdete čtyři barvy - rubínově červenou, granitově černou, bordeaux a atraktivní vícebarevné provedení canyon, které dodává střeše zajímavý vzhled.

TURMALÍN – střešní krytina pro moderní stavby

Nová keramická střešní krytina Turmalín je vhodná pro moderní stavby a rekonstrukce. Najde uplatnění na střechách, které vyžadují plochou krytinu s jednoduchými liniemi a bez žlábků. Předností je jednoduchý výraz střechy, rozsáhlý sortiment doplňků, dokonalá kontura tašky a manganově hnědé probarvení pro hezčí řezné hrany. Keramická taška Turmalín je posuvná o 25 mm a vyrábí se v několika barevných odstínech: kaštanově hnědé, měděné, režné a černé s antracitovou, které jsou probarveny manganem.

TURMALÍN – střešní krytina pro moderní stavby
TURMALÍN – střešní krytina pro moderní stavby

RUBÍN 9 – formát pro velké střechy

Posuvná keramická taška Rubín 9 je určena, stejně jako Rubín 13, pro velké střechy. Je však o něco větší, spotřeba na metr čtvereční je 9,4 – 10,1 kusů, což potěší pokrývače i zákazníky, protože tvar, velikost a posuvnost (až 30 mm) šetří čas pokládky. Rubín 9 má všechny oblíbené designové prvky Rubínu 13, což je harmonický kryt, tradici a krásu. Výhoda velkoformátové střešní tašky Rubínu 9 tkví především ve skloubení vysoké bezpečnosti proti povětrnostním vlivům s nízkou hmotností. V nabídce najdete šest barevných odstínů v povrchové úpravě režná, engoba a glazura.I v případě Rubínu 9 platí záruka 30 let na materiál a 10 nebo 15 let na funkčnost střešního systému.

RUBÍN 9 – formát pro velké střechy
RUBÍN 9 – formát pro velké střechy

BramacTherm Floor - novinka pro zateplení stropních konstrukcí

Systém nadkrokevní tepelné izolace BramacTherm, který Bramac nabízí ve třech variantách (Pro, Kompakt, Top) představuje vysoce účinný a propracovaný systém zateplení. Základním principem produktové řady BramacTherm je nadkrokevní tepelná izolace bez tepelných mostů. Díky vynikajícím tepelně - izolačním vlastnostem materiálu - polyisokyanurátové pěny (PIR) - mají desky malou tloušťku oproti jiným tepelně izolačním materiálům.

Letos přichystala společnost Bramac pro své zákazníky malé překvapení v oblasti tepelných izolací. Novinka BramacTherm Floor je totiž určena pro zateplování stopů. Jde o tepelně izolační prvek na bázi BramacTherm Top (deska PIR oboustranně opatřená hliníkovou fólií) určený pro zateplení stropních konstrukcí nad vytápěným prostorem. Vhodný je tedy především pro půdní a podkrovní prostory. Díky shora nakašírované dřevotřískové vodorovné desce o tloušťce 13 mm získáte pochozí plochu bez vytvoření tepelných mostů.

Předností nového produktu jsou výrazně lepší tepelně izolační vlastnosti než u minerální vlny, jednoduchá montáž (desky se nemusí kotvit, ale jen se slepí pero/drážka v dřevotřískové desce) a malý součinitel tepelné vodivosti, který umožňuje konstrukci s minimální tloušťkou tepelného izolantu. Výhodou je také možnost vytvoření pochozí plochy v půdním prostoru, díky čemuž získáte ve svém domě další prostory, které mají mnohostranné využití. BramacTherm Floor je vhodný pro novostavby i rekonstrukce starších objektů.

Rustikální krása na terase

Betonová dlažba od Bramacu? Ne, není to omyl. Novinka z probarveného vysokopevnostního betonu je mrazuvzdorná, otěru odolná, s protiskluzovým povrchem, a proto vhodná především pro venkovní použití, např. na terasy, chodníky a povrchy schodů. Dlaždice je možné položit také v interiéru, jako podlahy ve sklepeních, dílnách, garážích a technických místnostech domů. Oblibu si určitě získá i mezi chalupáři, kteří ocení kromě jiných kladných vlastností, její rustikální vzhled. Proto najde uplatnění ve venkovských domech, rekreačních objektech a v rustikálních místnostech. Probarvená betonová dlažba nabízí jedinečnou možnost barevně sladit střechu s venkovní terasou.

Rustikální krása na terase
Rustikální krása na terase

Více informací o sortimentu společnosti Bramac naleznete na www.bramac.cz.

Publikováno: 11. 4. 2013, Autor: Bramac (text a foto)