Snižte si náklady za vytápění a šetřete vaše peníze

Studený vzduch zvenku si velmi snadno najde cestu do vašeho domova. Ať už skrz špatně těsnící okna a dveře nebo skrz jednoduchou okenní tabuli či vstřebáváním tepla z vašeho obydlí do studených zdí domu. Zbytečně pak musíte platit vyšší částky za vytápění a energie. Řešení je přitom velmi snadné. V široké nabídce produktů tesamoll® najdete samolepicí gumové těsnění na okna a dveře v různých profilech dle velikosti mezery, kartáčové lišty pod dveře a další speciality, které vám ušetří spoustu peněz!

Snižte si náklady za vytápění a šetřete vaše peníze

Gumové a silikonové těsnění

K nejčastějším únikům tepla dochází kolem oken. Příčinou jsou buď stará špatně těsnící okna, nebo sice okna nová, ale ne moc kvalitní. Gumové nebo silikonové těsnění tesamoll® si hravě poradí s utěsněním mezer kolem oken a dveří až do 7 mm. Dle velikosti mezery volíte mezi různými profily těsnění, D-profil je určený pro mezery od 3 do 7 mm, P-profil pro mezery od 2 do 5 mm a E-profil pro škvíry od 1 do 3,5 mm. Silikonové těsnění se přizpůsobí mezerám od 1 do 7 mm. Mezeru mezi oknem a rámem změříte snadno pomocí plastelíny tak, že plastelínu umístíte na hranu okna v místě, kde fouká, a okno zavřete. Poté okno otevřete a změříte, na kolik milimetrů vám okno plastelínu sevřelo. Účinnost a míra úspory gumového těsnění tesamoll® byly prověřeny dvěma nezávislými instituty s velmi pozitivními výsledky. Úspora při použití těsnění tesamoll® na okna a dveře dosahuje u menších mezer až 20% ročních nákladů na energie, v případě větších mezer dokonce až 40% úsporu.

Gumové a silikonové těsnění
Gumové a silikonové těsnění
Gumové a silikonové těsnění
Gumové a silikonové těsnění

Kartáčové lišty pod dveře

Chladného vzduchu proudícího pod dveřmi a věčně studených nohou se rychle zbavíte pomocí tesamoll® kartáčových lišt pod dveře. Samolepicí kartáčové lišty připevníte bez nutnosti vrtání a použití šroubů a hřebíků, stačí odstranit krycí pásek lepidla a lištu pevně na dveře přitisknout. Kartáčové lišty tesamoll® s vysoce kvalitními nylonovými štětinami vám poskytují ochranu nejenom před chladem, ale i prachem. Pro větší mezery pod dveřmi až do 22 mm je vhodná dvojitá role pod dveře tesamoll®. Dvojitou roli pouze zasunete pod dveře, případně zastřihnete na požadovanou velikost a máte hotovo.

Kartáčové lišty pod dveře
Kartáčové lišty pod dveře
Kartáčové lišty pod dveře
Kartáčové lišty pod dveře

Termoizolační fólie na okna

Zkusili jste si někdy přiložit ruku k okenní tabuli? Hned ucítíte chlad, který se k vám dostává zvenku a způsobuje, že musíte otočit termostatem na vyšší teplotu. Termoizolační fólie na okna tesamoll® je průhledná izolační fólie, která se pomocí oboustranné lepicí pásky připevní okolo rámu skleněné tabule a vytvoří tak vzduchový polštář, jenž poskytuje izolaci odpovídající další skleněné tabuli. Termoizolační fólie tesamoll® zabraňuje studenému vzduchu zvenku ochlazovat vzduch uvnitř a navíc výrazně omezuje rosení oken.

Termoizolační fólie na okna
Termoizolační fólie na okna

Vyšší účinnost vytápění

Náklady za vytápění snížíte používáním odrazové fólie za radiátor tesamoll®. Pěnový materiál fólie s hliníkovým povrchem omezuje ztrátu tepla tím, že odráží tepelnou energii z radiátorů zpět do místnosti. Fólii za radiátor pouze zasunete. Nebude tak docházet k úniku tepla skrze zdi za radiátorem.

Kompletní nabídku těsnících produktů tesamoll® najdete na webových stránkách www.tesa-tape.cz. K dostání jsou ve vybraných řetězcích, obchodech pro kutily a e-shopech.

Vyšší účinnost vytápění
Vyšší účinnost vytápění
Autor: tesa tape (text a foto)

Související k tématu