reklama

Vyrobte si designovou dózu

Máte doma malého kutila, který se vám neustále v dílně plete pod nohama? Tak právě pro vás máme zajímavý nápad. Můžete si společnými silami vyrobit zajímavý dárek, kterým můžete obdarovat své blízké třeba na Vánoce. Výroba designové dózy je čistě na vaší fantazii. Pokud máte v dílně, doma nebo v domě na půdě nepotřebné věci, můžete je směle využít právě na výrobu či dozdobení dózy, která může ve svém konečném výsledku sloužit k různým účelům. Pokud máte čas a chuť, můžete se pustit do její výroby.

i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Výroba designové dózy není složitá, a tak můžete zapojit do výroby i malé kutily (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Výroba designové dózy

Našli jste doma zavařovací sklenice, které hodláte uklidit, protože sezóna zavařování plodů ze zahrady již skončila? Pár si jich klidně nechte ještě někde po ruce, protože se vám budou hodit jako těla nevšedních dóz. Výroba designové dózy není žádná věda. Můžete použít různě velké sklenice, které nemusí mít jen zaoblený tvar, pěkně bude vypadat i tělo dózy z hranaté sklenice.

Výroba designové dózy se neobejde bez:

  • sklenice
  • dřevěného stojanu
  • dvousložkového lepidla
  • dřevěné úchytky
Pro výrobu designové dózy budete potřebovat jen pár komodit
i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Pro výrobu designové dózy budete potřebovat jen pár komodit

Samotná výroba designové dózy

Sklenici dostatečně očistěte, odlepte všechny etikety, umyjte ji a vysušte. Malý kutil vám může pomoci s lepením. Dřevěnou úchytku nalepte na víčko sklenice. Následně naneste lepidlo na spodní část a dostatečně spojte dno sklenice s dřevěným stojanem. Nakonec nechte lepidlo dostatečně zaschnout.

Vše dostatečně spojte dvousložkovým lepidlem
i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Vše dostatečně spojte dvousložkovým lepidlem

Dóza může sloužit k uchování bonbonů, ořechů nebo sušených hub. Své místo si najde i u malé parádnice, která si do ní může schovat nejen sponky na vlasy, ale třeba i barevné korálky. Může se hodit i do koupelny na různé drobnosti.

Designové dózy můžete využít na cokoliv
i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Designové dózy můžete využít na cokoliv

Výroba designové dózy trochu jinak

Využijte nejen zavařovací sklenice ale i sklenice od marmelád, džemů či kompotů a nezapomeňte i na jejich víčka. Malého kutila využijte k sehnání dalších surovin, kterými ozdobíte vnější plášť sklenic. Pokud zapojíte fantazii, sklenice se dají ozdobit prakticky čímkoliv. Můžete využít skořápky ořechů, koření, jako je badyán, skořice, či hřebíček, plátky sušených citrusů, malé šišky, ale i knoflíky nebo obyčejný provázek. Stačí jen tavnou pistolí po obvodu přilepit jednotlivé vybrané části a nechat dostatečně zaschnout.

Na víčko nalepte jeden komponent, a rovněž nechte zaschnout. Takto vyrobená dóza potom může v sobě ukrývat právě ty suroviny nebo komponenty, kterými jste ji oblepili. Může vám i příjemně provonět byt nebo dům díky aromatickému koření. Samozřejmě to není podmínkou, neboť o tom, co v ní bude, si nakonec rozhodne sám obdarovaný. Každopádně každá dóza bude jedinečná a jistě jako dárek potěší.

Zdroj informací: pořad Vychytávky Ládi Hrušky

Publikováno: 24. 11. 2023, Autor: Šárka Miškovská, Profil autora: Šárka Miškovská

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.