reklama

Aby byla vaše dřevěná terasa opět jako nová, použijte ošetřující olej. Jak na to?

Abyste se mohli radovat z překrásné dřevěné terasy, není třeba zapomenout na správnou péči. Máme pro vás skvělý tip – nový ošetřující olej na dřevo. Tento olej zvýrazní krásu dřeva a poskytne mu ochranu před nepříznivými povětrnostními vlivy, slunečním zářením a popraskáním. Vaše terasa bude vypadat jako nová!

i (Zdroj: Bondex / PPG Deco Czech a.s.)
Ošetřující olej na dřevo udrží vaši terasu v perfektní kondici po dlouhá léta (Zdroj: Bondex / PPG Deco Czech a.s.)

Ochrana před nepřízní počasí

Není nad odpočinek venku na terase nebo u bazénu v kombinaci s nezaměnitelnou vůní dřeva. Každá dřevěná terasa však vyžaduje i zvýšenou péči. Nesvědčí jí sluneční paprsky, vlhkost ani změna teplot. Dřevo také neustále pracuje, a tak snadno popraská. Pochozí plochy je proto ideální ošetřit ochranným ošetřujícím olejem na dřevo. Tento mimořádně odolný olej dřevěným povrchům dopřeje spolehlivou ochranu proti povětrnostním vlivům, UV záření i popraskání. Nátěr se vstřebá hluboko do dřeva a vytvoří odolný film, který odpuzuje vodu a nečistoty.

Tip:

Ochranný a ošetřující olej BONDEX ELITE je výjimečně odolný matný olej na bázi přírodních složek, který vytváří vodoodpudivý film na povrchu dřeva a poskytuje extra dlouhou ochranu proti povětrnostním vlivům, UV záření a praskání.

Vstřebává se hluboko do dřeva a zároveň odpuzuje vodu a nečistoty. Zajišťuje dlouhodobou životnost, výrazně delší než tradiční oleje. Je vhodný na nové i renovační nátěry dřevěných teras v exteriéru z měkkých i tvrdých dřevin včetně tlakově impregnovaného i tepelně opracovaného dřeva. Primárně slouží k ochraně a zesílení kresby dřeva u domovního, ale i zahradního nábytku, zábradlí apod. Vyrobeno na bázi obnovitelných přírodních materiálů.

Péče o terasu i zahradní nábytek

Ošetřující olej na dřevo je určen nejen na nové a renovační nátěry dřevěných teras v exteriéru, ale také k ošetření dřevěného nábytku, zábradlí a dalších prvků na zahradě. Povrch účinně ochrání a zvýrazní kresbu dřeva, čímž podtrhne jeho krásu. Ve srovnání s tradičními oleji navíc ještě více prodlouží jeho životnost. Tento ošetřující olej, který je vyroben na bázi obnovitelných přírodních materiálů, se vyrábí v bezbarvém provedení, v šedé barvě nebo v odstínech eben a teak.

Takto ošetřit můžete i dřevěný nábytek
i (Zdroj: Bondex / PPG Deco Czech a.s.)
Takto ošetřit můžete i dřevěný nábytek

Jak ošetřující olej správně aplikovat

Než se pustíte do natírání, musí být dřevo suché a zbavené nečistot, prachu a nesoudržných vrstev nátěrů. Staré, poškozené a zašedlé povrchy zbruste až na čisté dřevo. Olej před použitím i v průběhu natírání důkladně promíchejte. Nanášejte ho neředěný pomocí štětce nebo molitanové houby po směru vláken dřeva, a to v 1–2 vrstvách tak, aby se celý vsákl. Ošetřující olej je vhodné roztírat souvislými tahy a rovnoměrně po celé délce dřeva. Protože s dalšími nátěry dřevo tmavne, můžete pro druhou vrstvu nebo renovační nátěr zvolit bezbarvý odstín. Přebytky oleje pak setřete měkkým hadrem nebo houbou 15–30 minut po aplikaci.

Zdroj informací: Bondex, PPG Deco Czech a.s.

Publikováno: 6. 8. 2023, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.