reklama

Zatočte s plísněmi v interiéru

Plísně na stěnách trápí zejména v zimním období velké množství domácností. Vznikají nejčastěji kvůli nadměrné vlhkosti, která je způsobena nedostatečným větráním, ale i vytápěním. V boji proti plísním v interiéru vám pomohou speciální nátěry Primalex. Ty dokážou plísně nejen odstranit, ale také jejich vzniku účinně předcházet.

i (Zdroj: Primalex)
Našla si vás plíseň? Nezoufejte! (Zdroj: Primalex)

Příliš vlhkosti škodí

Obecně platí, že plísním se daří ve vlhkém prostředí. Nadměrná vlhkost může být způsobena nejen konstrukcí domu, ale i běžným provozem domácnosti (např. vařením, sprchováním, sušením prádla). Jakmile se navíc venku ochladí, vodní páry začnou na oknech a stěnách kondenzovat. Vlhkost můžeme regulovat především pravidelným větráním a vytápěním.

Ve snaze ušetřit ale řada domácností topení omezila. Plíseň přitom nepředstavuje jen estetický problém, ale může mít zásadní vliv na lidské zdraví. Způsobuje například bolesti hlavy, alergie nebo onemocnění dýchacích cest.

Nadměrná vlhkost plísni prospívá
i (Zdroj: Primalex)
Nadměrná vlhkost plísni prospívá

Jak plíseň odstranit

Není-li místnost dostatečně větraná či vytápěná, může se plíseň objevit zejména v místech tepelných mostů, ve spárách obkladu nebo na vlhkých stěnách. „V případě výskytu plíseň ze stěn odstraňujte zásadně za mokra. Jinak totiž hrozí, že ji rozšíříte na další místa. K jejímu lokálnímu odstranění použijte Primalex Mykostop čistič. Tento speciální přípravek pronikne do hloubky stěn. Díky inovativnímu složení navíc neobsahuje kyseliny, chlor ani těžké kovy,“ doporučuje Radek Kříž, technický poradce značky Primalex.

Mykostop čistič proniká do hloubky
i (Zdroj: Primalex)
Mykostop čistič proniká do hloubky

Chraňte stěny do hloubky

Vzniku plísní na stěnách ale můžete předcházet už během malování. V první řadě použijte Primalex Protiplísňovou penetraci, která díky aktivním fungicidním složkám omezuje tvorbu plísní. Tento speciální penetrační prostředek navíc podklad sjednotí, zpevní a zlepší přilnavost dalších vrstev nátěrů.

Penetraci aplikujte rovnoměrně v jedné vrstvě tak, aby se nátěr vsákl do podkladu a nezanechával na něm lesklý film.

Protiplísňovou penetrací bojujete proti plísni ještě před jejím vznikem
i (Zdroj: Primalex)
Protiplísňovou penetrací bojujete proti plísni ještě před jejím vznikem

Zvolte speciální nátěr

Následně použijte speciální interiérový nátěr s protiplísňovou ochranou. Vysokou odolnost vůči plísním a bakteriím zaručuje například Primalex Bacteria Resist, který obsahuje aktivní ionty stříbra. „Díky technologii ACTIVE SILVER je nátěr vhodný i do místností s vysokými hygienickými standardy. Je vysoce omyvatelný a paropropustný. Lze ho proto použít i do vlhkých místností, jako jsou koupelny nebo kuchyně. Dostupný je v bílé variantě, nebo si ho můžete nechat natónovat do více než 20 000 barevných odstínů,“ doplňuje Radek Kříž.

Vysokou odolnost vůči plísním a bakteriím zaručuje Primalex Bacteria Resist,
i (Zdroj: Primalex)
Vysokou odolnost vůči plísním a bakteriím zaručuje Primalex Bacteria Resist,

K nátěru vnitřních vlhkých nebo špatně větratelných místností (např. koupelny, chodby, sklepy), ve kterých se plísně již vyskytly, i jako prevence před jejich vznikem je určena také interiérová barva Primalex Mykostop. Tento otěruvzdorný nátěr s obsahem účinných fungicidních látek se navíc vyznačuje vysokou bělostí a výborně kryje.

Interiérová barva proti plísním je vhodnou prevencí
i (Zdroj: Primalex)
Interiérová barva proti plísním je vhodnou prevencí

Žádná plíseň tak na vás nevyzraje!

Zdroj informací: Primalex

Publikováno: 4. 2. 2023, Autor: Primalex (text a foto), Profil autora: Redakce