reklama

5 tipů, jak vylepšit zahradní domek

Váš zahradní domek je v rozkladu podobně jako kompost vedle něj? Pokud si říkáte, že by si zasloužil trochu péče a vylepšení, inspirujte se našimi pěti tipy, jak zahradní domek zmodernizovat.

i (Zdroj: Pixabay.com)
Co dělat, když zahradní domek potřebuje vylepšení? (Zdroj: Pixabay.com)

Elektřina

Možná jste přístřešek používali pouze jako kůlnu nebo skladiště. Pokud ale do domku zavedete elektřinu, hned nabyde potenciálu například jako dílna nebo zašívárna. Elektrický kabel nechte zavést vzduchem, nebo podzemní cestou. Nainstalujte rozvodnou skříň, zásuvky a rázem máte adepta na letní byt.

Vytápění

Pokud se rozhodnete vaši kůlničku povýšit na odpočinkové hnízdečko fungující i v zimě, rozhodně sáhněte po tepelné izolaci a zdroji tepla. Na výběr máte mezi elektrickým přímotopem, plynovým a olejovým ohřívačem nebo tepelným čerpadlem. Elektrický zdroj tepla může pocházet například z energie solárních panelů, které se dají přimontovat na střechu.

Barvy a materiály

Dopřejte svému dřevěnému zahradnímu domku trochu života. Oloupejte starý nátěr, natřete ho penetrací a vyberte veselou a originální barvu nebo rovnou několik. Zkuste odlišit okenní rám netradičním odstínem nebo vzorem – fantazii se meze nekladou. Co se týče materiálů, pokud je váš zahradní domek ze dřeva, ozvláštněte ho například kamenným obložením na jedné nebo více stranách.

Zahradní domek nemusí být jen skladištěm nářadí
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Zahradní domek nemusí být jen skladištěm nářadí

Přístavba

Další možností je kompletní rozšíření kůlny. Vyřízněte nebo probourejte jednu příčku a „přilepte“ na domek třeba část skleníku – rázem vám vznikne mini zimní zahrada. Eventuálně postavte z trámů a podlážek druhé patro jako terasu. Možností je mnoho a je jen na vás, jak moc si budete chtít vaši bývalou kůlničku vypiplat.

Důkladná analýza

Renovace nebo přestavba zahradního domku by měla začínat důkladnou analýzou aktuálního stavu. Ta totiž určí přesný směr, jakým se při dalším zdokonalování stavby vydat. V některých případech může nastat situace, kdy by snad bylo nejlepší kůlnu zbourat a začít od nuly. Jindy stačí pár kosmetických úprav. Nic nezkazíte pozváním odborníka, který vám dokáže poradit.

Zdroj informací: Media Club; merxu.com

 

Publikováno: 13. 4. 2022, Autor: Media Club (text); Pixabay, Depositphotos (https://cz.depositphotos.com) (foto, Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.