reklama

Vyzkoušejte zimní posyp s vysokou účinností

Když venku praští mráz a padá sníh, jsou chodníky a komunikace zdrojem nepříjemností a v nejhorším případě i úrazů. O nesjízdných silnicích ani nemluvě. Řešením, jak předejít problémům, je včasný posyp všech nebezpečných míst. Obecně platí, že nejčastěji používaná sůl je velmi zrádná a především agresivní. Máme pro vás ale komfortnější řešení.

V zimě nezapomeňte na posypovou sůl. Kupte si ekologicky nezávadnou (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Ekologicky nezávadný posyp chodníku

Místo tradičního písku nebo soli vyzkoušejte během letošní zimy ekologický zimní posyp z Liaporu, neboli keramického kameniva. Výhodou tohoto posypu je velmi vysoká účinnost, nízká hmotnost a šetrnost vůči životnímu prostředí.  

Způsob použití je jednoduchý, protože se jedná o posyp. Mnohem důležitější je skutečnost, že pokud zledovatělá a Liaporem posypaná plocha v průběhu dne roztaje, posyp vzlíná na povrch a při dalším zmrznutí podkladu zůstane zachována třecí vlastnost, takže není potřeba místo okamžitě dosypávat.

Řešením, jak předejít problémům s kluzkými komunikacemi je včasný posyp všech nebezpečných míst
Řešením, jak předejít problémům s kluzkými komunikacemi je včasný posyp všech nebezpečných míst (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Jednoduše řečeno užitná doba posypu je mnohem delší, než u ostatních materiálů. Jakmile zima skončí, nemusí se posyp nákladně odstraňovat. Náklady se dokonce snižují až o 60 %. Navíc, na rozdíl od písku či jiného materiálu, Liapor neucpává a nevydírá kanalizační systémy. Posyp lze velmi dobře použít na záhonech a u zelených ploch, protože svou podstatou se jedná o vysoce porézní materiál, který kypří půdu a zlepšuje provzdušňování kořenových systémů rostlin. Posyp z Liaporu tak může plnit hned několik funkcí!

Ekologické parametry Liaporu jsou tak vynikající, že tento posyp získal značku „Ekologický výrobek"
Ekologické parametry Liaporu jsou tak vynikající, že tento posyp získal značku „Ekologický výrobek" (Zdroj: Lias Vintířov, LSM k.s.)

Ekologické parametry Liaporu jsou tak vynikající, že tento posyp získal značku „Ekologický výrobek“ a použít ho můžete i v místech, kde jsou pravidla pro použití posypů zvlášť přísná. To jsou například cesty v okolí zdrojů pitné vody, v chráněných lokalitách, parcích, lázeňských prostorách, na cyklistických stezkách, v historických jádrech měst apod. Zimní posyp Liapor je nabízen v 10, 50 nebo dokonce v 1000 litrovém balení. Má frakci od 2 do 8 mm.

Zimní posyp Liapor má frakci od 2 do 8 mm
Zimní posyp Liapor má frakci od 2 do 8 mm (Zdroj: Lias Vintířov, LSM k.s.)

Více informací najdete na.Lias Vintířov, LSM k.s.

Publikováno: 11. 2. 2022, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce