reklama

Nevíte, kam se všemi věcmi v koupelně? Zámecká paní vám ráda poradí

Vyrobte si etažér, výborné místo na odkládání drobností hlavně v prostorách, kde není místa nazbyt. Koupelna je ideálním místem, kam tohoto pomocníka umístit. Jedinečné uspořádání odkládacích ploch nad sebou zajistí úsporu místa, a přitom si můžeme hravě odložit veškeré potřebné věci, které běžně v koupelně používáme.

i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Výrobu etažéru zvládneme za pár minut (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Šikovný etažér ušetří potřebné místo

Pokud doma najdete opravdu starou ozdobnou nohu od stolu, kterou se vyznačoval nábytek minulého století, můžete si vyrobit šikovnou patrovou poličku. Takový etažér nejen zkrášlí prostory koupelny, ale navíc ušetří i mnoho místa. Důmyslně umístěné odkládací plochy pojmou naprosto vše, co běžně v této místnosti používáme. Navíc budou vyrobeny ze dvou kovových lavorů, což je pro účely vlhké místnosti naprosto geniální nápad.

Kam s věcmi v koupelně?

Pro náš projekt budeme potřebovat starou ozdobnou nohu od stolu, která bude tvořit středový základ etažéru. Odkládací plochy vytvoří dva kovové lavory, které budou k noze napojeny závitovou tyčí a zajištěny matkami. K výrobě patrové poličky nebudeme potřebovat nic extra. Vystačíme si s ruční pilkou na dřevo i na kov, ruční vrtačkou a již zmíněnou závitovou tyčí.

Na výrobu etažéru budeme potřebovat starou nohu od stolu a kovové lavory
i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Na výrobu etažéru budeme potřebovat starou nohu od stolu a kovové lavory

Postup výroby etažéru

V prvním kroku začneme s tím, že si naši krásnou starodávnou nohu rozdělíme na dvě části. Pomocí ruční pily rozpůlíme materiál, a to v místě, které si sami vybereme jako nejvhodnější pro vyráběný etažér. Uříznutou nohu následně provrtáme ruční vrtačkou s použitím vrtáku do dřeva po celé její délce skrz na skrz. Dbáme na to, aby provrtaná díra byla uprostřed plochy materiálu.

Provrtejte nohy
i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Provrtejte nohy

V dalším kroku je potřeba zjistit střed kovových lavorů a vyznačené místo provrtat. Na délku dřevěné nohy též zkrátíme závitovou tyč, kterou následně nasuneme do provrtané díry. Na spodní plochu středové nohy přiložíme lavor a zajistíme jej matkou k závitové tyči. Naprosto stejný krok provedeme i na vrchní části ozdobné střednice. Za pár minut tak vyrobíme naprosto skvělý etažér, který zkrášlí nejednu koupelnu.

Zdroj informací: pořad Vychytávky Ládi Hrušky

Vyrobte si originální andílky:

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 10. 12. 2021, Autor: Beata Boháčová, Profil autora: Beata Boháčová

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.