reklama

Přestaňte neustále uklízet garáž. Stačí udělat pár změn a budete v ní mít trvalý pořádek

Garáž nemusí sloužit pouze k parkování auta. Můžete v ní také uskladnit sezónní věci, sportovní potřeby a dokonce si v ní můžete vyrobit i malou dílnu. To však obvykle vede k nepořádku a chaosu. Výsledkem může být i stav, kdy nevíte, kde co máte, a ani se vám do garáže už vše nevejde. Nevěšte hlavu, poradíme vám, jak si můžete garáž zorganizovat pomocí závěsných systémů. Pak už se nikdy nestane, že byste něco hledali. Jste připraveni udělat si v garáži trvalý pořádek?

i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Závěsný systém do garáže zajistí pořádek a zvýší úložnou kapacitu (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Když máte závěsný systém, malá garáž není problém

Závěsný systém na zeď je opravdová výhra. Tím nejhorším, co můžete v malé garáži udělat, je zaskládat si ji skříněmi nebo regály. Pak to vypadá tak, že máte sice vše uklizené, ale drobnější předměty jen tak nenajdete. Při hledání každé věci pak musíte prohledávat krabici po krabici a zjišťovat, kde je daná věc uložena.

Již žádný nepořádek a chaos
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Již žádný nepořádek a chaos

Lepším řešením je věšení věcí na stěnu. Můžete tímto způsobem uložit nejen velké předměty, jako je horské kolo, ale umístíte prakticky i menší předměty. Na opravdu drobné předměty (šroubky apod.) lze využít regálovou skříňku s drobnými šuplíky. Výsledkem pak je perfektně uspořádaná garáž, do které se vejde mnohem více věcí. A hned na první pohled vidíte, kde je co umístěno.

Na háky můžete zavěsit cokoliv, třeba lyže nebo horské kolo
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Na háky můžete zavěsit cokoli, třeba lyže nebo horské kolo

Závěsný systém je řešení

Pro instalaci závěsného systému budete potřebovat vybrat háčky, úchyty, police a připevnit je na stěnu. Je proto dobré si nejprve udělat průzkum, co vlastně v garáži máte uskladněno. Podle toho dostanete představu, kolik háčků, polic a úchytů potřebujete. Následně je ještě vhodné si stěnu zaměřit a udělat si plánek. Na ten si zaneste nejprve umístění těch největších předmětů (včetně jejich rozměrů). Pak postupně doplňujte menší a menší předměty.

Při umisťování předmětů v plánku počítejte i s četností užívání dané věci a s praktičností umístění. Například snowboard nemá smysl dávat dolů, když ho využíváte pouze občas a jen v zimě. Do spodních částí si tak dejte to, co používáte nejčastěji. Například u horského kola si pak dejte pozor, jak ho umisťujete. Ideální je pověsit ho za přední kolo - kolmo ke stěně. Tím zajistíte pevné upevnění a zároveň bude kolo zabírat minimum úložného prostoru.

Jakmile máte detailní plán hotový, tak přichází na řadu realizace. Úchyty postupně navrtávejte do stěny. Zvolte vždy takové šrouby, které mají dostatečnou nosnost. Než něco těžkého zavěsíte, tak vždy nosnost ještě otestujte. Zabráníte tak možným úrazům.

Magnetický panel zajistí rychlou dostupnost nářadí
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Magnetický panel zajistí rychlou dostupnost nářadí

Jedinou nevýhodou tohoto řešení je absence možnosti změny umístění úchytů, háků a polic. Samozřejmě je možné starý hák oddělat a převrtat jinam. Ve zdi vám však zůstane díra a po čase bude vaše stěna zaplněna prázdnými nevyužitými hmoždinkami. Odpověď na tento problém mají závěsné systémy Reponio. Jedná se o pevné stěny s drážkami, které připevníte k vaší současné stěně. Díky multifunkčnosti a vysoké hustotě drážek pak můžete umisťovat předměty, kam chcete, a můžete jejich umístění měnit podle aktuální potřeby.

Jak to funguje

Základním prvkem závěsného systému Reponio je pevná základna. Tu tvoří závěsný panel, který je vyroben z odolného materiálu s vysokou nosností. Do drážek v panelu pak můžete umisťovat 4 základní nosné prvky: police, háky, koše a držáky. Ty umístíte pomocí jednoduchého mechanismu, kdy se dílec zavěsí do drážky v panelu. Pokud chcete mít opravdu jistotu, tak můžete dílec ještě pojistit šroubem. Ten se zasune vždy o jednu drážku níže a při změně organizace po něm nezůstane žádná stopa. Můžete tak velmi snadno například střídat letní a zimní vybavení v nejdostupnější části garáže (podle aktuální sezóny).

Jeho instalace je jednoduchá
Jeho instalace je jednoduchá (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Závěsný panel je základna celého systému
Závěsný panel je základna celého systému (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Tip na závěr

Pokud používáte svou garáž i jako dílnu, tak určitě víte, že se hodí mít veškeré nářadí perfektně organizované a hlavně dobře dostupné. K tomu se hodí využít magnetické lišty. Ty jsou plně kompatibilní se systémem Reponio a veškeré nářadí bude díky nim okamžitě dostupné.

Zdroj informací: pořad Receptář prima nápadů

Přesvědčte se o tom, že je to skutečně jednoduché:

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 18. 11. 2021, Autor: Nicholas Nazarčuk (text), Prima DOMA MEDIA, s.r.o. (foto), Profil autora: Nicholas Nazarčuk