reklama

Vyznáte se ve své (uklizené) dílně?

Slovo "uklizené" je zde bráno spíše s určitou nadsázkou. Kdo má dílnu či pracovní kout, ví, že se tam nikdy nedá uklidit. Ale s jistotou všichni dokážeme ve své dílně okamžitě všechno najít. Ale pozor - nikdo nám nesmí v našem království uklízet.

i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
I vaše dílna potřebuje čas od času generální úklid (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Pokus o úklid dílny výrobce hudebních nástrojů

Čtenářka ze Sedlčan nám zaslala fotografie dílny svého dědečka.

Připojila i komentář: „Zasílám vám poněkud netradiční fotografie dílny mého dědy. Děda už více jak 60 let opravuje hudební nástroje - svému řemeslu se naučil od svého otce. Ve svém království ví přesně, kde má jaký šroubek, pilník či jiný pracovní (a vlastně i hudební) nástroj a běda, kdybychom mu chtěli jeho dílnu třeba jen vymalovat nebo nějak jinak "uklidit". Pokusili jsme se o to před 15 lety, kdy děda dostal k 60. narozeninám týdenní zájezd do Švýcarska s tím, že zatímco se bude rekreovat, alespoň mu vymalujeme, aby si tolik neničil oči, protože je v dílně špatné světlo a zašlé zdi. Jak to dopadlo? Děda zájezd stornoval a my měli po malování. Dílna takto vypadá minimálně 50 let, jak to pamatuje moje mamka. Jedinou povolenou změnou byla výměna okna."

Někdy je úklid takřka nemožný
Někdy je úklid takřka nemožný (Zdroj: čtenářka ze Sedlčan)
I ve zdánlivém chaosu má každý šroubek svoje místo
I ve zdánlivém chaosu má každý šroubek svoje místo (Zdroj: čtenářka ze Sedlčan)

Dílna ve vestavěné skříni

Tuto inspiraci dílny nám zaslala čtenářka z Prahy. Napsala nám: „Při hledání inspirace jsem objevila vaše webové stránky a na nich tuto soutěž. Přestože se nejedná o moji dílnu, ale dílnu mého muže, nemohla jsem překonat potřebu podělit se o fantastický nápad mého muže. Pánové, i v bytě 2+1 o rozloze cca 50 m² můžete mít svoji plně vybavenou dílnu.

Na první pohled obyčejná skříň
Na první pohled obyčejná skříň (Zdroj: čtenářka z Prahy)
Ale obyčejná není, skrývá všechny poklady
Ale obyčejná není, skrývá všechny poklady (Zdroj: čtenářka z Prahy)

„Můj milovaný muž totiž vymyslel vestavěnou skříň, která z levé poloviny slouží mně (koš na prádlo, poličky, atd.) a z pravé poloviny si vytvořil malinkatou dílnu, která při zavření nijak nenarušuje celkový prostor obývacího pokoje a při tom je v ní schopen opravit nebo vyrobit prakticky všechno. Pravda, není velká ani metr na metr, ale má ty svoje "hračky" pěkně pohromadě a já nemám nikde v bytě různě odložené šroubky, barvy, prkýnka, nářadí... Promiňte tu chválu, ale sama musím uznat, že to vymyslel skvěle," pokračuje naše milá čtenářka

Musíme uznat, že chvála je na místě. Koutek pro relaxaci má pan domácí fantastický.

Tato skříň je hotové království
Tato skříň je hotové království (Zdroj: čtenářka z Prahy)
Vejde se sem i malý pracovní stolek
Vejde se sem i malý pracovní stolek (Zdroj: čtenářka z Prahy)

Nepřipomíná vám to něco?

A na závěr dnešních dílenských inspirací konečně "uklizená" dílna. Čtenářka z Brna má, co se týče pořádku v dílně svého přítele, jasno: „Takto vypadá pořádek podle mého přítele. Nechápu, jak v tom může něco najít, ale většinou se mu to podaří napoprvé, chlapi, no..."

Když muž ví, kam sáhnout
i (Zdroj: čtenářka z Brna)
Když muž ví, kam sáhnout

Tak co, inspirovali jsme vás dostatečně? Tak hurá do práce!

Zdroj informací: čtenáři

Publikováno: 17. 1. 2023, Autor: sk (text), čtenáři (foto), Profil autora: Petra Marková