reklama

Odlište se při renovaci koupelny od stereotypu

Koupili jste si nový byt a zjistili jste, že koupelna není úplně to, co byste chtěli nebo máte roky totéž zařízení a toužíte po změně? Tak či onak, renovace je tím nejlepším řešením. Změňte svou koupelnu od základů a usnadněte si celý proces praktickým kontrolním seznamem.

i (Zdroj: mymove.com)
Odlište se při renovaci koupelny od stereotypu (Zdroj: mymove.com)

Proč mít kontrolní seznam?

Renovace koupelny je zdlouhavý proces, který je třeba správně naplánovat. Společně s plánem je však zapotřebí se udělat praktický kontrolní seznam. Z něj si budete po jednom odškrtávat, zda jste na něco nezapomněli, případně, zda jste nakoupili všechny potřebné věci.

To, jakým způsobem se nastavíte kontrolní seznam, je jen na vás. Obsahovat by měl ale několik základních bodů:

  • rozpočet
  • čas
  • způsob zařízení
  • osvětlení
  • podlaha a obklady.

1. Rozpočet

Každá rekonstrukce něco stojí. To, kolik do ní zainvestujete, se odvíjí od vašeho příjmu nebo od toho, kolik jste ochotni za novou koupelnu zaplatit. Dobře si rozmyslete finanční situaci, abyste se nepropočítali.

Poohlédněte se po cenách nábytku a dekorací. Nesnažte se zbytečně šetřit, ale také neutrácejte na věci, které skutečně nepotřebujete. Nenakupujte příliš mnoho doplňků. Překážejí a zabírají místo navíc. Zaměřte se na praktické kousky.

Nesnažte se zbytečně šetřit, ale také neutrácejte na věci, které skutečně nepotřebujete
i (Zdroj: mymove.com)
Nesnažte se zbytečně šetřit, ale také neutrácejte na věci, které skutečně nepotřebujete

Tip

Rozpočet vám pomůže rozdělit si finance správně a tak, aby vám zůstalo na všechny nutnosti. Dokážete díky němu dokonce ušetřit a koupit si něco navíc.

2. Čas

Začít s rekonstrukcí, aniž byste si zadali přibližné konečné datum, není nejlepším rozhodnutím. Mohlo by se stát, že se kvůli tomu celý proces prodlouží o několik dní či týdnů.

Někteří se také mylně domnívají, že předělávání je rychlé. Očekávají, že bude hotové do několika dní. To také není pravda. Pokud se rozhodnete pro změnu celé místnosti, vyhraďte si i měsíc nebo dva.

Ještě předtím, než se pustíte do renovace, je důležité zvolit styl zařízení
i (Zdroj: mymove.com)
Ještě předtím, než se pustíte do renovace, je důležité zvolit styl zařízení

3. Způsob zařízení

Ještě předtím, než se pustíte do renovace, je důležité zvolit styl zařízení. Znamená to, zda bude koupelna minimalistická, industriální nebo severská. Podle toho budete vědět, jaký nábytek a doplňky vybrat a na jaké barvy vsadit.

Když i vy přemýšlíte, jako zařídit koupelnu moderně, netřeba se ničeho bát. Díky množství nábytku a doplňků si ji umíte upravit přesně dle svých představ. Plus se vyhnete tomu, že zkombinujete dva zcela odlišné styly, což by ke konci mohlo  způsobit chaos a nepříjemnou atmosféru.

4. Osvětlení

Osvětlení v koupelně nesmí chybět. Kromě centrálního osvětlení ve formě bodových lamp či lustru myslete i na osvětlení doplňkové. Mohou jím být stojací nebo stolní lampy. K umyvadlu se hodí i pěkné lampy navrtané ve zdi.

Pokud toužíte po jedinečné koupelně, vyzkoušejte LED osvětlení do sprchového koutu. Jeho výhodou je, že nastolí zajímavou atmosféru a osvětlí důležitou část. Vyhnete se uklouznutí a vážnému úrazu.

Osvětlení v koupelně nesmí chybět
i (Zdroj: mymove.com)
Osvětlení v koupelně nesmí chybět

5. Podlaha a obklady

Běžnou součástí koupelen jsou moderní obklady v jednobarevném nebo vícebarevném provedení. Poslední dobou jsou oblíbené též různé vzory a útvary. Nejlépe vypadají velkoformátové obklady. Jde o obklady nacházející se v celé koupelně. Vytvářejí pěkný celek a jednoduše se kombinují s jinými prvky.

Obklady vypadají skvěle v kombinaci s osvětlením. Vyzkoušejte je doplnit o LED pásky a přitáhněte pozornost na jednu stěnu nebo roh.

Netřeba zapomínat ani na podlahu. Snažte se ji sladit se zdmi, aby se barvy a celkový vzhled navzájem nerušily.. Do koupelny se hodí spíše kachličky, ale někteří volí i parkety.

Běžnou součástí koupelen jsou moderní obklady v jednobarevném nebo vícebarevném proveden
i (Zdroj: mymove.com)
Běžnou součástí koupelen jsou moderní obklady v jednobarevném nebo vícebarevném proveden

Zrekonstruujte koupelnu bez problémů

Rekonstrukce koupelny nemusí být namáhavá a zdlouhavá. Stačí, když si vše dobře naplánujete a uděláte kontrolní seznam. Dle něho budete vědět, co všechno vás ještě čeká a co je třeba dokoupit. Seznam vám také poskytne určitý přehled výdajů a celkového stavu koupelny. Vypracujte si ho i vy a usnadněte si celý proces.

Publikováno: 27. 10. 2021, Autor: Moebelix (text a foto), Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.