reklama

Chcete si vyrobit lustr z lahve na pivo? Nebojte se vrtat do skla!

Chcete si vyrobit lustr ze staré lahve? Pak byste měli vědět, jak vrtat do skla. A právě to si ukážeme v našem krátkém fotopostupu, po kterém už vrtání do skla bude podstatně snazší.

K vrtání do skla potřebujete velkou dávku trpělivosti (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Vrtání do skla není tak jednoduché jako do dřeva, kovu nebo plastu. Pokud nevlastníte stojanovou vrtačku, pak je nutné počínat si velmi opatrně, aby vám přístroj neujížděl a nedošlo tak k nepříjemným zraněním.

Potřebné nářadí a pomůcky pro vrtání do skla

  • stará lahev od piva
  • vrtačka
  • speciální vrtáky do skla

Připravte si vše potřebné. Lahev od piva velmi opatrně upněte do svěráku. Otvor v lahvi poslouží jako místo pro protažení kabelu k LED světlu. Vrtání započněte velice opatrně, především je nutné mít vrták ve sklíčidle vrtačky řádně upnutý a na začátku vrtat velice pozvolna s nízkými otáčkami.

V průběhu vrtání do skla nepřidávejte zbytečně na otáčkách. Vrtání je v tomto případě poměrně náročné i pro samotný pracovní vrták. Sklo je velice tvrdé a nejen špička nástroje se silně zahřívá. Je zapotřebí opatrnosti a hlavně trpělivosti.

Vrtání do skla je možné díky speciálním vrtákům
Vrtání do skla je možné díky speciálním vrtákům (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Pokud se vám povedlo otvor do skleněné lahve vyvrtat, ale zjistili jste, že otvor má malý průměr, nezoufejte a sáhněte po větším vrtáku. Se stejnou opatrností pak převrtejte díru na větší rozměr. A je hotovo!

Hotový otvor je možné zvětšit použitím většího vrtáku
Hotový otvor je možné zvětšit použitím většího vrtáku (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Podívejte se, jak si poradit s vrtáním do kovu:

Publikováno: 26. 10. 2021, Autor: Radoslav Ptáček (text), Prima DOMA MEDIA, s.r.o. (foto) , Profil autora: Radoslav Ptáček