reklama

Hybridní ohřívač teplé vody Lydos Hybrid - bojler využívající energii z tepelného čerpadla

Lydos Hybrid je představitelem nové generace závěsných elektrických ohřívačů vody. Úsporný, ekonomický a uživatelsky přívětivý se snadnou instalací. Ohřívač v energetické třídě „A“, který dokáže snížit spotřebu elektrické energie pro ohřev teplé vody až o 50 % ve srovnání se starším bojlerem.

i (Zdroj: Ariston (https://www.ariston.com/cs-cz/))
Hybridní ohřívač teplé vody Lydos Hybrid - bojler využívající energii z tepelného čerpadla (Zdroj: Ariston (https://www.ariston.com/cs-cz/))

Proč je ohřívač vody označen jako HYBRIDNÍ?

Hybridní ohřívač teplé vody – bojler - využívá dva zdroje energie – elektrickou energii a energii z obnovitelných zdrojů (tepelné čerpadlo). Tepelné čerpadlo je hlavním zdrojem tepla. V případě požadavku na rychlou dodávku teplé vody je k dispozici elektrické topné těleso. Oba zdroje mohou být vzájemně nezávislé, ale mohou pracovat také společně – podle zvoleného provozního režimu.

Tepelné čerpadlo využívá pro přípravu teplé vody teplo obsažené v okolním vzduchu. Základní výhodou tepelného čerpadla je schopnost vyrobit cca 2x více tepelné energie, než spotřebuje energie elektrické. V případě zásobníku Lydos Hybrid odebírá teplo z místa instalace – tedy z prostoru technické místnosti, sklepa apod.

Snadná instalace, estetické provedení

Instalace LYDOS HYBRID je snadná a montáž nevyžaduje žádné speciální technologie. Jako klasický zásobník se LYDOS HYBRID zavěsí na dostatečně nosnou zeď. Mimo nové instalace lze provést i snadnou záměnu za stávající ohřívače. Předností jistě může být, že napojení trubek nemusí být viditelné. Podmínkou pro správnou funkci je dostatečná velikost místnosti (min. 2x 2,5 m při standardní výšce stropu 2,6 m) a dostatečná výměna vzduchu v dané místnosti. Je vhodné, pokud v místě instalace je odpad. Ale tato podmínka je řešitelná záchytným boxem na kondenzát, který výrobce nabízí jako příslušenství.

NUOS-PLUS-WIFI-prodotto-frontale
i (Zdroj: Ariston (https://www.ariston.com/cs-cz/))
Ohřívač vody Lydos Hybrid

Chytré funkce a technologie pro vyšší komfort a úspory

Lydos Hybrid je vybaven řadou chytrých technologií a funkcí, které dokáží spořit bez snížení uživatelského komfortu, nebo naopak dokáží uživatelský komfort ještě zvýšit:

  • i-Memory: je funkce, která se učí na základě vašich zvyků, efektivně řídí hybridní technologii a vybírá mezi elektrickou a obnovitelnou energií. Potřeba teplé vody je ukládána do paměti a v pravidelných intervalech se program teplé vody obnovuje tak, aby teplá voda byla k dispozici v obvyklém čase. Mimo funkci i-Memory lze využít klasický nastavitelný Program.
  • Funkce Boost: umožní rychloohřev v případě nečekaného požadavku na teplou vodu.
  • Funkce GREEN: zajistí maximální využití obnovitelných zdrojů bez využití elektrického topného tělesa
  • Funkce NIGHT: umožní snížit výkon tepelného čerpadla a tím hluk tepelného čerpadla v požadovaném časovém úseku – např. v noci
  • Funkce COOLING: zamezí přílišnému vychlazení místnosti ve které je ohřívač umístěn a tím zamezí snížení komfortu teploty prostředí.
  • Funkce ANTIBACTERIAL: provede v pravidelných intervalech teplotní desinfekci zásobníku jako ochranu před bakterií legionella.
  • Smaltované topné těleso: zabraňuje tvorbě vodního kamene a ohřívá vodu bezhlučně
  • Zvýšená ochrana proti korozi: aplikací trvale napájení aktivní anody a pasivní magnesiové anody

Přehledný displej a snadné ovládání

Uživatelsky přívětivé prostředí umožní uživateli snadné ovládání jednotlivých funkcí a nastavení teploty. Displej dokáže zobrazit aktuální druh provozu, počet připravených sprch a další funkce zařízení. V nabídce výrobce lze volit i provedení s možností ovládání pomocí aplikace v telefonu nebo tabletu. Prostřednictvím domácí wi-fi sítě a chytré aplikace můžete mít teplou vodu pod kontrolou odkudkoliv a kdykoliv. 

NUOS-PLUS-WIFI-frontalino
i (Zdroj: Ariston (https://www.ariston.com/cs-cz/))
NUOS PLUS má přehledný displej

Kde lze LYDOS HYBRID použít

LYDOS HYBRID lze s výhodou použít v bytech, rodinných domech nebo provozovnách, kde je základní potřeba teplé vody. Typickým použitím je byt s pravidelným režimem, tři až čtyři osoby, koupelna kde převažuje sprchování a teplá voda pro kuchyni. LYDOS HYBRID je základním ohřívačem teplé vody pro uživatele. Je cenové dostupný a při správném používání přinese uživateli výraznou úsporu v ceně elektrické energie.

Pro vyšší požadavky na teplou vodu

ARISTON THERMO nabízí ve svém výrobním programu ucelenou řadu výrobků využívajících obnovitelné zdroje pro vyšší účinnost a komfort.

Vybírat lze z řady NUOS PRIMO a NUOS PLUS. Obě varianty jsou nabízeny v různých objemech a nástěnném nebo stacionárním provedení. Vždy jsou vybaveny tepelným čerpadlem a elektroohřevem. Uživateli nabízí mimo většího množství teplé vody také lepší energetickou třídu, rychlejší ohřev a řadu dalších vylepšení, např. možnost spojení s domácí fotovoltaickou elektrárnou.

Celou nabídku výrobků najdete na www.ariston.com nebo u odborných firem a velkoobchodů.

NUOS-PLUS-WIFI-prodotto-frontale
i (Zdroj: Ariston (https://www.ariston.com/cs-cz/))
Ohřívač vody s tepelným čerpadlem NUOS PLUS

Publikováno: 15. 10. 2021, Autor: Ariston Thermo (text a foto), Profil autora: Redakce