reklama

Abyste se vyznali v garáži či dílně, zkuste používat závěsy

Tenhle problém zná každý kutil i řemeslník – nepořádek v dílně. Pomocí závěsného systému na zeď můžete binec snadno vyřešit. Díky speciálním profilům dokážete zavěsit břemena o hmotnosti až 200 kg. Montáž samotného systému přitom není vůbec složitá a zvládne ji každý průměrně zdatný kutil.

Pořiďte si závěsný systém na zeď, instalaci hravě zvládnete (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Zeď, na kterou přijde závěsný systém uložit, musí být rovná. Držáky se začínají montovat obvykle minimálně 0,5 m nad podlahu. Když je dáte níž, budete se muset zbytečně ohýbat. Pokud je v této části zdi poškozená omítka, opravte ji pomocí jemné jádrové malty. Omšelou malbu na stěně řešit nemusíte, závěsný systém ji totiž zakryje, takže nebude vidět.

Starou omítku, kterou závěsný systém na zeď nepřekryje, opravte maltou
Starou omítku, kterou závěsný systém na zeď nepřekryje, opravte maltou (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Samotná montáž závěsného systému na zeď začíná řádným vyměřením vertikálních držáků. Použijte metr a vodováhu. Držáky mají hustou síť otvorů, kudy přijdou provléct vruty do hmoždinek, které umístíte do zdi. Nejprve si chytněte vrutem horní a dolní hmoždinku, vyznačte si pozici zbylých otvorů, pak profil oddělejte a ve vyznačených bodech vyvrtejte díry pro zbývající hmoždinky.

Při vyznačení děr pro hmoždinky pracujte pečlivě
Při vyznačení děr pro hmoždinky pracujte pečlivě (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Teď začněte s montáží samotných držáků. Po celou dobu práce kontrolujte vodováhou jejich rovinnost. Vruty dotahujte akuvrtačkou pevně, ale citlivě, aby se hmoždinky ve zdi neprotočily. Použijte vruty, které jsou součástí balení závěsného systému na zeď – mají optimální délku a tloušťku. Samotné nosné lišty přijdou do držáků na zdi jednoduše zacvaknout.

Šroubování vrutů urychlí akuvrtačka. Nastavte si na ní takový utahovací moment, aby byly vruty pevně dotažené, ale nedošlo přitom k protočení hmoždinek
Šroubování vrutů urychlí akuvrtačka. Nastavte si na ní takový utahovací moment, aby byly vruty pevně dotažené, ale nedošlo přitom k protočení hmoždinek (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Na 2m závěsný systém potřebujete nejméně čtyři držáky do zdi. Nikde ne méně. Naopak větší počet držáků může únosnost systému zvýšit. Konce závěsných profilů, které slouží coby samotný nosný systém, můžete opatřit ozdobným ukončením. Dílenské nářadí, sportovní vybavení nebo zahradní příslušenství se na systém připevňuje pomocí speciálních háků, které se dodávají jako příslušenství.

Závěsné panely se do držáků na zdi jednoduše zacvaknou
Závěsné panely se do držáků na zdi jednoduše zacvaknou (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Úložný systém Reponio vyniká nad ostatními jednoduchou instalací, efektním vzhledem a nosností. Metr čtvereční dokáže udržet na zdi až 200kg břemeno. Navíc je k dispozici v několika barvách a v mnoha variantách – přes dílnu, zahradu až po profesionální průmyslové využití. Výhodou speciálního PVC, který je hlavním konstrukčním prvkem Reponia, je odolná povrchová úprava, životnost, nízká hmotnost a 100% recyklovatelnost.

Tipy a triky:

  • Otvory pro hmoždinky řádně očistěte od prachu. Zvýšíte tím únosnost hmoždinek.
  • Pozor na kabely ve zdi. Dobře zvažte, kde budete otvory vrtat a jestli ve zdi nevede elektroinstalace, voda nebo plyn.
  • Pro opravu omítky můžete využít speciální maltové směsi, které kombinují jádrovou omítku a štuk v jednom.

Na postup se podívejte zde:

Publikováno: 4. 10. 2021, Autor: Jaroslav Kropáč (text), Prima DOMA MEDIA, s.r.o. (foto)