reklama

Zakopáváte o ní každou chvíli na zahradě? Vyzkoušejte toto elegantní řešení

Výroba držáku zahradní hadice nemusí být problém a nám už nic nezkazí večerní posezení s přáteli či sklenka vína po dlouhém a namáhavém dni v práci. Všudypřítomnému povalujícímu se nepořádku je konec. Většina věcí bude mít své předem určené místo, stačí je jednoduše uklidit.

i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Držák na hadici je efektivní a elegantní řešení, jak se zbavit povalující se hadice (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Máme pro vás šikovný a velice vychytaný nápad, jak už nikdy na zahradě nezakopnout o povalujícího se hada, který je v horkých letních dnech užitečným pomocníkem. A co víc. Estetická stránka tohoto nápadu není vůbec k zahození.

Výroba držáku na hadici? Nápad za všechny peníze!

Na zahrádce se vždy najde nějaká práce. Po namáhavém dni stráveném oblíbenou činností si každý zahrádkář uklidí veškeré použité nářadí. Kam však se zahradní hadicí, o kterou zakopl každý z nás snad tisíckrát. Máme zde šikovný a jednoduchý návod, jak si s tímto problémem hravě poradit. Zbavíme se povalující se hadice a navíc získáme i odkládací plochu na drobné zahradnické náčiní.

Zahradní hadice
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Již nemusíte zakopávat o povalující se zahradní hadici

Co budeme potřebovat

Každý kutil doma najde minimálně pár věcí, s kterými by se daly dělat zázraky a pomohly nám k výrobě nějakého zlepšováku. Pro tento projekt nebudeme potřebovat nic extra. Hlavní roli zde hraje starý kovový kbelík, který může být klidně i děravý.

Nic bychom však nevyrobili bez odpovídajícího nářadí. Pro výrobu držáku na hadice budeme potřebovat aku vrtačku, příklepovou elektrickou vrtačku, hmoždinky se šrouby, tužku a hlavně metr. Staré české přísloví praví: „Dvakrát měř a jednou řež." V tomto případě to platí dvojnásob. Každý kyblík má jiné rozměry a poličku, která jej bude zdobit, je nutné přesně naměřit. Pro výrobu poličky budeme navíc potřebovat přímočarou pilu a elektrickou brusku.

Potřeby na výrobu
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Na výrobu držáku na hadici nepotřebujeme nic extra

Výroba držáku na zahradní hadici

Jak již bylo řečeno, tento projekt je velice jednoduchý a zvládne jej prakticky kdokoliv. V první řadě si vezmeme k ruce starý kyblík a do jeho dna vyvrtáme dvě díry. Ty budou sloužit k uchycení na předem určené místo. Toto místo je nutné pečlivě vybrat. Zvolíme tedy vhodné místo, např. kamennou zídku, a za pomoci příklepové vrtačky vyvrtáme do zdi dvě díry. Díry se vyvrtají přesně v místě, které jsme si označili podle předvrtaných děr na dně kyblíku. Do zdi se vloží hmoždinky a šrouby se připevní kbelík ke zdi.

Nyní budeme potřebovat starší prkno, ze kterého si vyřízneme přesně na průměr kyblíku krásnou funkční poličku. Prostor v kovovém kyblíku pečlivě přeměříme a za pomoci přímočaré pily uřízneme příslušnou poličku. Odkládací plochu zbrousíme a vložíme do nově vzniklého držáku na hadici.

V posledním kroku už jen stačí namotat zahradní hadici na vyrobený držák. Na ouško s rukojetí je možné položit zahradní rukavice. Polička báječně poslouží jako odkládací plocha pro drobné zahradnické náčiní, které nyní máme okamžitě po ruce.

Namotaná hadice
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Hadice se namotá na nově vzniklý držák

Nově vzniklý držák na hadice je efektivní a elegantní řešení, jak už nikdy na zahradě nezakopnout o povalujícího se pomocníka. Tento zlepšovák je možné i esteticky vylepšit. Držák je možné opatřit nátěrem tak, aby elegantně ladil se zbytkem zahrady nebo zídky, ke které je připevněn.

Vyrobte si praktický zavlažovač z obyčejné PET lahve:

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 4. 9. 2021, Autor: Beata Boháčová (text), Prima DOMA MEDIA, s.r.o. (foto), Profil autora: Beata Boháčová