reklama

Obří labyrint procvičí vaši koordinaci i vzájemnou spolupráci. Pusťte se do výroby oblíbeného hlavolamu!

Baví vás hry? Pak vám nesmí chybět megalabyrint, který procvičí koordinaci i vzájemnou spolupráci. Navíc je jeho výroba velmi jednoduchá a i na materiál je nenáročný. A ještě se pobavíte a zavaříte mozkové závity při jeho výrobě.

i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Vyrobte si zábavný hlavolam, labyrint (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Na výrobu megalabyrintu si nachystejte:

  • tenkou borovou překližku rozměru zhruba 120×70 cm
  • laťky 2×3cm na orámování
  • lepidlo
  • hřebíčky, vruty, svorky
  • vrtačku, pilu s pokosnicí, vykružovák

Lepení
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Laťky slepte

Nejdříve si nachystejte dvě latě na delší strany. Budou sloužit jako rámeček labyrintu. A zároveň jako nosítka a hlavně držák – je to totiž hra pro dva. Díky držákům budete moct s deskou pohybovat a míčkem tak po dráze koulet. Vezměte lať delší, než je delší strana překližky, a přeměřte ji. Umístěte ji na desku tak, aby z každé strany vznikl stejný přesah. To samé udělejte i na druhé straně. Na laťky si naneste lepidlo jako pojistku a přichyťte je ještě hřebíčky. K zafixování použijte svorky.

Řezání
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Nařežte si naměřené délky latí

Pak si změřte délku na kratších stranách a pomocí pilky s pokosnicí si uřízněte latě ještě na tyto dvě strany. Při připevňování postupujte stejně. Naneste lepidlo a přibijte pomocí hřebíčků. V rozích ještě potom spoj pojistěte vrutem.

Lepení překážek
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Sestavte si překážky a přilepte je

Nachystejte si laťky v různých délkách – 25, 20, 15 a 10 cm. Sestavte si z nich labyrint podle svých představ. Nejdříve si je vyskládejte nanečisto. Pak si vše ještě pečlivě zkontrolujte. Myslete přitom na to, že tato verze by měla být pro dva lidi, kteří nebudou soupeři, ale mají spolupracovat. Pak můžete lepidlem připevnit.

Vykružovák
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Vykružovákem vyřežte otvory jako pasti pro kuličku

Aby byla hra těžší a taky zajímavější, na větších plochách vykružovákem vytvořte otvory – propadliště, kterými může míček propadnout z dráhy ven. Pak už zbývá si vyznačit start a cíl a pustit se do hry.

Tip:

Nemůžete si zahrát ve dvou? Vytvořte si destičku, do které půjde umístit balonek, na ten pak desku položte. Budete tak moci s deskou balancovat sami.

Míček
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Pokud hrajete sami, použijte míček, na který labyrint položte

A tu se žralokem znáte?

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 27. 8. 2021, Autor: Lenka Tajbrová (text), Prima DOMA MEDIA, s.r.o., Depositphotos (https://cz.depositphotos.com) (foto), Profil autora: Lenka Tajbrová

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.