reklama

Akumulátorové stroje dobývají naše zahrady a dílny

Všudypřítomný důraz na ekologii a snižování emisí způsobuje, že elektromobilita je na vzestupu a dnes se může zdát, že všichni cyklisté jezdí na elektrokolech, všichni automobilisté jezdí v elektroautech. A co naši zahrádkáři a kutilové? Pracují také s elektrickými nebo akumulátorovými typy nářadí? A co o akumulátorovém nářadí vlastně víme?

i (Zdroj: EGO)
Akumulátorové stroje dobývají naše zahrady a dílny (Zdroj: EGO)

Akumulátorové stroje EGO se představují

Náš život je zcela závislý na elektřině. A to nejen doma, ale i na našich zahradách a v dílnách. Málokdo si umí představit, že by dnes zahrádkáři sekali svůj anglický trávník kosou nebo srpem, živé ploty ručními nůžkami a políčky prokypřovali rýčem a rycími vidlemi. Místo toho dnes máme motorové sekačky, vyžínače, elektrické nůžky, kultivátory, rotavátory či benzínové pily.

Detail
i (Zdroj: EGO)
Příkladem je značka EGO od tradičních specialistů na akumulátorovou techniku

V oblasti akumulátorové techniky došlo v poslední době k velikému posunu vpřed a různé předsudky o nízkém výkonu a krátké výdrži baterie jsou hlubokou minulostí. Do oblasti sekaček na trávu, strunových vyžínačů, křovinořezů, fukarů a řetězových pil začíná silně promlouvat akumulátorová technika, která se svým výkonem plně srovnává nebo dokonce překonává své benzínové protějšky.

Sekačka
i (Zdroj: EGO)
Akumulátorové sekačky EGO na jedno nabití jsou plně srovnatelné s benzínovými

Příkladem je značka EGO od tradičních specialistů na akumulátorovou techniku, která není žádný drobeček ani nováček na trhu. Je součástí globální výrobní společnosti, která vyrábí ročně přes 10 milionů jednotek, které jsou prodávány po celém světě. Od roku 2019 je značka EGO dostupná také na českém trhu a významně přispívá k posouvání hranic bateriových technologií. 

Vyžínač
Akumulátorové motory nevyžadují provozní kapaliny (Zdroj: EGO)
Dílna
Akumulátorové nářadí je skladné (Zdroj: EGO)

Baterie v minulosti nebyly schopny poskytnout dostatek energie na požadovanou dobu provozu. V současnosti je doba chodu akumulátorové sekačky EGO na jedno nabití plně srovnatelné s dobou chodu motorové sekačky na jednu nádrž benzínu. Díky unikátní konstrukci lithiových baterií EGO, 56 V disponují akumulátorové stroje zcela novou úrovní spolehlivého, stabilního a dlouhodobého výkonu, který je nutný ke zvládnutí mnohdy těžkého a hustého travního porostu.

Pila
i (Zdroj: EGO)
Akumulátorová technika je také čistější než ta benzínová

Baterie s napětím 56 V jsou optimální volbou pro celé spektrum akumulátorové zahradní techniky s nejvyšší možnou využitelnou energií. Oproti tomu spalovací motor je naplněn provozními náplněmi (benzín a motorový olej). Manipulace s těmito nebezpečnými látkami je nepříjemná, nečistá a je nutné ekologicky všechny provozní kapaliny likvidovat, což mnohdy zahrádkářům ztěžuje práci.

Stroje
i (Zdroj: EGO)
V oblasti akumulátorové techniky došlo v poslední době k velikému posunu vpřed

Akumulátorové motory nic takového nevyžadují. Také již dávno neplatí, že cena akumulátorové techniky je výrazně dražší než cena motorového nářadí. Pořizovací náklady akumulátorové techniky se srovnávají, podstatné jsou ale také náklady na provoz a servis. Akumulátorová technika je na provozně podstatně levnější než benzínová. 

Plotostřih
Velkou výhodou je pohodlné a snadné použití (Zdroj: EGO)
Křovinořez
Unikátní lithiové baterie vydrží velký výkon (Zdroj: EGO)

Akumulátorová technika je také čistější než ta benzínová. Odpadají starosti o plnění emisních norem, a také se výrazně snižuje hlučnost. Co se týče životnosti lithiových baterií, vydrží až 1000 nabíjecích cyklů. Velkou výhodou je pohodlné a snadné použití s dlouhými pracovními časy a rychlým nabíjením baterie, při němž odpadá nutnost čerpání pohonných hmot, kontrola oleje a další úkony.

Nůžky
Manipulace s akumulátorovou technikou je vhodná i pro ženy (Zdroj: EGO)
Fukar
V akumulátorové technice nalezneme celou řadu užitečných pomocníků (Zdroj: EGO)

Publikováno: 30. 5. 2021, Autor: Martina Pilzová (text), EGO (foto), Profil autora: Martina Pilzová