reklama

Vyrobte si slavnostní valentýnská jednohubková napichovátka

Valentýn, svátek všech zamilovaných, se pomalu blíží a vy možná přemýšlíte, čím svou lásku překvapit. K Valentýnu neodmyslitelně patří srdíčka, červená barva a vyznání lásky. Máme pro vás tip a postup na výrobu jednoduchých valentýnských srdíčkových napichovátek. Pokud jimi ozdobíte sladké muffiny, slané jednohubky nebo jakékoliv jiné občerstvení, které sami přichystáte, bude dárek dokonalý. Obdobná napichovátka je možné navíc vyrobit i k dalším slavnostním příležitostem.

Vyrobte si slavnostní valentýnská jednohubková napichovátka

Srdíčková napichovátka nejen na Valentýna

Některé zimní dny bývají opravdu dlouhé. Zvláště, když je venku ošklivě a nedá se jít ani na krátkou procházku. Zejména děti se pak často strašně nudí a není nad jakýkoliv tip na to, jak je zabavit. Připravili jsme pro vás návod na výrobu napichovátek. Protože se blíží oslava svátku svatého Valentýna, zvolili jsme jednoduchý srdíčkový motiv. Napichovátka jsou ideální a efektní drobnost, která dozdobí valentýnské pohoštění. Je jedno, zda bude pohoštění, jako v našem případě sladké, nebo zda připravíte třeba slané jednohubky.

Pokud vymyslíte jiný motiv, dají se napichovátka použít k jakékoliv jiné slavnostní příležitosti – oslavě narozenin, silvestrovského veselí nebo třeba na halloweenské párty.

Valentýnská srdíčková napichovátka zvládnou s vaší pomocí vyrobit i menší děti.
Valentýnská srdíčková napichovátka zvládnou s vaší pomocí vyrobit i menší děti.

POSTUP

Na výrobu jednoduchých srdíčkových napichovátek nebudete potřebovat nic extra speciálního. Vystačíte si s tím, co naleznete doma. Základem je bílý papír, ideálně čtvrtka a párátka, bez nich to nepůjde. Připravte si také tužku, nůžky, pastelky, případně černý fix, lepidlo v tubě a nějaké drobnosti na ozdobení podle vaší fantazie.

POSTUP
POSTUP

Na papír nakreslete stejně velká srdíčka. My jsme si pomohli a obkreslili vykrajovátko ve tvaru srdíčka. Na jedno napichovátko budete vždy potřebovat dvě srdíčka. Předkreslená srdíčka pečlivě vystřihněte nůžkami.

POSTUP
POSTUP

Postupně srdíčka podle vaší fantazie nazdobte. Můžete na ně napsat vzkaz pro svou lásku a jednoduše je vybarvit červenou pastelkou. Ti náročnější mohou na dozdobení použít třpytky, efektní je také nabarvení rudým lakem na nehty… Záleží pouze na vás a vašem vkusu.

POSTUP
POSTUP

Ozdobená srdíčka opatrně po rubové straně natřete po celé ploše lepidlem a přitiskněte párátko. Párátko nalepte asi v jedné třetině, aby zbylo ještě dostatek místa pro zapíchnutí do připravené dobroty. Ihned, než lepidlo zaschne, přitiskněte i druhé ozdobené srdíčko tak, aby obě pěkně lícovala.

POSTUP
POSTUP

Lepidlo na napichovátkách nechejte důkladně uschnout a můžete se pustit do ozdobení třeba sladkých muffinů nebo jednohubek.

POSTUP
POSTUP

Pokud nejste příznivci červeného Valentýna, můžete připravit třeba modrou variantu napichovátek. Pro inspiraci jsme pro vás navíc připravili ukázku halloweenských muffinů s tematickými napichovátky na dětskou strašidelnou párty.

Valentýn nemusí být jen červený…
Valentýn nemusí být jen červený…
Papírová napichovátka oceníte i při dalších slavnostních příležitostech.
Papírová napichovátka oceníte i při dalších slavnostních příležitostech.

Publikováno: 10. 2. 2019, Autor: Andrea Drobílková (text a foto), Profil autora: Redakce