reklama

Zahrádkář č. 2/2012

Zahrádkář č. 2/2012

Únorové zahrádkaření

Návrat zimní královny – článek o kaméliích vás uvítá na prvních stránkách tohoto čísla. Následovat bude kalendárium, rady jak pěstovat maliny, též banány v bytě nebo pokryvné rostliny v záhonech. Zahrádkář poradí se vhodnými petúniemi do závěsu, jaké vybírat podnože k peckovinám. Upozorní na zahrádkářské akce, na problémy ochrany rostlin.Připomene vám, jaký zdravotní význam má ovoce a zelenina, proč pěstovat a konzumovat mák. Seriál Zahradníkem v malém pokračuje částí o předpěstování sadby rané zeleniny a paprik. Slyšeli jste o sladké trávě – Stévii? Zahrádkář ví jak ji pěstovat.

Zahrádkářka poradí co s vypěstovaným mákem, jak uvázat květiny do spirály, jak preparovat suché květy. A pokračuje polévkami, dobrotami s křenem, využitím yzopu a saturejky…

Z obsahu Zahrádkáře:

Návrat zimní královny (kamélie), fejeton V. Větvičky, zahrada v únoru, pěstujme maliník I., význam slunce pro révu, podnože pro peckoviny a skořápkoviny, zdravotní význam ovoce a zeleniny, jak se vyznat v paprikách, mák na zahrádce, zahradníkem v malém II. (seriál), stévie konečně povolena, petúnie s velkým převisem, zahrada na samotě u lesa, půvabné lilie, ostruhatky (květiny do truhlíku), banánovníky, dřevinám to sluší ve skupině, nenáročné půdopokryvné trvalky, únava půdy, skvrnitosti listů bergénií, broušení řetězu motorové pily, choroš šupinatý, řez okrasných dřevin – meruzalka, ovocnářská odpovědna Josefa Suse, odpovídá rostlinolékař J. Rod, zeptali jste se V. Větvičky, únor bílý, pole sílí – A. Zárybnická, zahrádkářské akce, Jablonná nad Vltavou.

Z obsahu Zahrádkářky:

Z obsahu Zahrádkářky:
Z obsahu Zahrádkářky:

Kuchařka Florentýna v kuchyni (vaření s křenem), mák v české kuchyni, polévka je grunt, zimní svícen, vazba kytice do spirály, sušíme květiny I. (seriál), yzop a saturejka.

Příští číslo vychází 24. února 2012.Vše o časopice a předplatném najdete na www.zahradkar.org.

Publikováno: 25. 1. 2012, Autor: Časopis Zahrádkář, Profil autora: Redakce