reklama

Dětská hřiště - spousta radosti a zábavy na jednom místě

Máte doma živé dítě překypující energií? Chcete mu dopřát místo, kde bude moct společně s kamarády svou energii vybít? Máte strach pouštět vaše dítě samotné na veřejné hřiště? Řešením může být některá z herních sestav Jungle Gym, které zaplní vaši zahradu dětskou radostí a smíchem.

Dětská hřiště - spousta radosti a zábavy na jednom místě

Moderní dětská hřiště

Moderní dětská hřiště
Moderní dětská hřiště
Moderní dětská hřiště
Moderní dětská hřiště

Vybaví se vám při vyřčení slovního spojení „dětské hřiště“ apokalyptické výjevy z českých sídlišť, kde donedávna nebyla nouze o nestabilní zrezivělé houpačky, kolotoč točící se hlemýždí rychlostí či prolézačky připomínající spíš středověké mučicí nástroje? Tak na to můžete zapomenout. Moderní trend dětských hřišť vychází vstříc rodičovským nárokům na bezpečnost dětských hřišť, která je garantována příslušnou certifikací, ale zároveň sledují i vývoj dětských požadavků na zábavu.

Pestrý výběr

Pestrý výběr
Pestrý výběr
Pestrý výběr
Pestrý výběr

Dětská hřiště Jungle Gymmají obvykle podobu dřevěné věže se stříškou a žebříkem. K základní konstrukci jsou pak přidělány různé herny prvky. Tvar věže a množství podest se případ od případu liší, a záleží jen na vás, pro jaké hřiště se rozhodnete. Vybrat si můžete například hřiště se sedlovou dřevěnou střechou, jiné hřiště je vybaveno plátěnou střechou ve tvaru půloblouku. Některá hřiště mají pouze jednu plošinku se stříškou, některá mají o jednu podestu navíc. Různorodá je i vybavenost herních souprav. Některé skýtají více možnostmi a lze k nim připojit více herních modulů, jiná hřiště jsou skromnějšího rázu.

Pestrý výběr
Pestrý výběr
Pestrý výběr
Pestrý výběr

Klasickým herním prvkem, který nechybí prakticky na žádném dětském hřišti Jungle Gym, jsou skluzavky. Různobarevné klouzačky vyrobené z tvrdého plastu jsou k dostání v několika velikostech a při správném výběru si na skluzavkách Jungle Gym zařádí jak menší děti kolem věku 3-5 let, ale i podstatně starší děti až 14tileté děti. Dovádění na skluzavce můžete svým dětem zpříjemnit zabudováním přípojky na vodu, která zážitky z klouzání povýší ještě o několik pater výš.

Dalším velmi oblíbeným prvkem, který se často objevuje u dětských hřišť Jungle Gym je také pískoviště, které bývá obvykle umístěno pod podestou věže. K pískovišti navíc dostanete ochrannou síť proti kočkám, která zabrání kočkám ze sousedství vstup do pískoviště. Nehrozí tak kontaminace písku v pískovišti kočičími výkaly nebo močí, které mohou mít neblahé následky na zdraví dětí.

Spousta doplňků

Spousta doplňků
Spousta doplňků
Spousta doplňků
Spousta doplňků

Díky univerzálnosti herních souprav Jungle Gym jdou k základním sestavám přikupovat různé herní prvky, kterými můžete výrazně rozšířit uživatelské rozhraní dětského hřiště. Mezi žádané doplňkové moduly patří například lávka s provazovým zábradlím, kterou můžete propojit dvě věže. Velmi oblíbené jsou i mluvící kytky, které fungují na bázi kelímkového telefonu a děti s ní můžou zažít hodně zábavy. Mezi herními moduly lze najít také provazové žebříky hodící se k protrénování obratnosti, piknikové stoly, u kterých mohou děti spořádat rychlou svačinku pro doplnění energie a všemožné další herní prvky. Hřiště můžete doplnit také o výtah na hračky, přídavné žebříkové stupačky nebo třeba otočné válečky, se kterými si děti můžou zahrát populární piškvorky, či jiné zábavné hry.

Stimulant pro dětskou fantazii

Stimulant pro dětskou fantazii
Stimulant pro dětskou fantazii
Stimulant pro dětskou fantazii
Stimulant pro dětskou fantazii

Dětská hřiště Jungle Gym nemusí sloužit jen jako prostředek k vybití přebytečné energie či jako místo, kde si vaše děti otestují svou zdatnost a ohebnost. Díky herním sestavám stylizovaným do tvaru lodi, prodejního stánku nebo parního vlaku se sestavy Jungle Gym stanou dějištěm všemožných dětských her, při nichž se může naplno projevit jejich zdravá fantazie. Dětská fantazie může být stimulována také různým doplňkovým sortimentem. Například herními prvky typu volant, dalekohled, periskop či telefon, se kterými se dětské hřiště jako mávnutím proutku promění v pirátskou loď, středověký hrad nebo burácející parní lokomotivu. Záleží jen na představivosti vašich dětí a na tom, jakou herní sestavu jim vyberete.

Staví celá rodina

Staví celá rodina
Staví celá rodina
Staví celá rodina
Staví celá rodina

Zajímavostí dětských hřišť Jungle Gym je jejich koncepce, jež by šla zjednodušeně charakterizovat heslem „Staví celá rodina“. V praxi to znamená, že montáže herních sestav probíhají v režii rodiny, které si hřiště koupí. Součástí hřiště totiž bývá i veškerý montážní materiál a podrobný návod. Přístup ne zrovna obvyklý, ale pro paniku není žádný důvod. Montážní nároky nejsou nijak vysoké a instalaci dětského hřiště by měla zvládnout i rodina, která si s kutilstvím vyloženě netyká. Stavba dětského hřiště za spolupráce celé rodiny se naopak může stát velkou zábavou a tmelícím prvkem, který přispěje k soudržnosti rodiny.

Závěrečné shrnutí

Závěrečné shrnutí
Závěrečné shrnutí
Závěrečné shrnutí
Závěrečné shrnutí

S herní soupravou Jungle Gym získáte bezpečné dětské hřiště, kde si budou vaše děti rády hrát a které přispěje k jejich fyzickému i duševnímu rozvoji. Se spoustou doplňkových prvků můžete navíc měnit vzhled i funkčnost hřiště, které se tak ani posté dětem neomrzí. Rodinný charakter hřiště Jungle Gym podtrhuje i montáž herní sestavy svépomocí, při které si vaše rodina osvojí základy spolupráce a prověří se kutilské schopnosti.

Více informací naleznete na www. vladeko.cz.

Publikováno: 26. 6. 2015, Autor: Vladeko (text a foto) , Profil autora: Redakce