reklama

Zatuchlá dílna? Plíseň? Jak na to?

Dílna, garáž, sklep, to jsou přesně ta místa, kam se my, chlapi, rádi uchýlíme. Máme tady svůj klid, děláme si co nás baví a nikdo nám do toho nemluví. Každý chlap by měl mít nějaký takový koutek, takovou „zašívárnu“, kde má svoje věci, které má rád.

Zatuchlá dílna? Plíseň? Jak na to?

Řekněme si to na rovinu, občas potřebujeme vypnout, a dělat na něčem, co nás baví. Ale známe to, do dílny se dostaneme jen když máme trochu času, tedy až večer či jen o víkendu. Proto bývá dílna dlouhou dobu zavřená a nevětraná. Často se zde drží větší vlhkost, která podporuje růst plísní. Ve vlhkém vzduchu se těžko dýchá, necítíme se dobře, a navíc z toho někdy bolí i hlava. Přece nechceme, abychom trpěli zdravotními problémy, aby nám nářadí rezivělo nebo aby se např. dřevo pokrylo plesnivými mapami.

Aby nám tady bylo dobře, je fajn mít v dílně zdravý vzduch. Je vhodné intenzivně a opakovaně větrat. To bývá ovšem v mnohých dílnách kámen úrazu. V některých dílnách není čím větrat, až na dveře, které si nechceme nechávat otevřené dokořán. A i když jsou v dílně okna, často nejdou otevřít, nebo na to není čas.

Zatuchlá dílna? Plíseň? Jak na to?
Zatuchlá dílna? Plíseň? Jak na to?

Snadnějším řešením je pohlcovač vlhkosti. Příjemné prostředí pomáhá zajistit Ceresit STOP VLHKOSTI AERO 360°, který pohlcuje nadměrnou vlhkost a vytváří tak příjemnější prostředí. Funguje na základě speciálního tvaru přístroje a tablety, která nasává nadměrnou vlhkost ze vzduchu a mění ji v tekutinu. Kvalita a rychlost účinku je zaručena kombinací originálního Ceresit systému a originální Ceresit tablety, které fungují jako celek. Tak, jak tableta nasává vlhkost, postupně se rozpouští a tekutina se shromažďuje ve spodní části přístroje. Jedna tableta vydrží fungovat 1 – 2 měsíce podle velikosti místnosti a hladiny vzdušné vlhkosti. Poté můžete zakoupit náhradní tabletu. Pohlcovač nepotřebuje ke své činnosti ani připojení do elektrické sítě ani baterky, funguje úplně bez energie jen díky absorpční schopnosti tablet. Proto se nemusíme bát nechat jej pracovat, i když budeme pryč.

Zatuchlá dílna? Plíseň? Jak na to?
Zatuchlá dílna? Plíseň? Jak na to?

Když se potýkáme s nadměrnou vzdušnou vlhkostí v autě, stačí použít Ceresit Stop Vlhkosti Absorpční sáčky, které jsou určené pro malé uzavřené prostory. Stačí vložit do kufru a v autě se nedrží tolik vzdušné vlhkosti a méně se rosí okna.

Ceresit tiše pracuje a my si tak můžeme užít své koníčky naplno.

www.stop-vlhkosti.cz

Publikováno: 2. 11. 2016, Autor: Henkel (text a foto), Profil autora: Redakce