reklama

Společnost Gorenje vyhrála tři ceny Plus X Awards 2011

Společnost Gorenje vyhrála tři prestižní ocenění Plus X Awards 2011 v Německu. Trouba iChef vyhrála kategorii pro inovace, vysokou kvalitu, vynikající design a jednoduchost, stejně jako v kategorii nejlepší výrobek roku v kategorii trub. Cenu si vysloužila také RedSet pračka, a to za vynikající design, jednoduchost používání a za ekonomický provoz šetrný k životnímu prostředí.

Společnost Gorenje vyhrála tři ceny Plus X Awards 2011

Porota skládající se z renomovaných nezávislých odborníků z celé Evropy ocenila inovativní troubu iChef hned ve dvou kategoriích. V letošním roce jde přitom už o třetí významné ocenění trouby iChef – vyhrála totiž již v mezinárodní soutěži Red Dot Design Award a slovinském klání Design Award of the Year.

Trouba si porotu získala svým dotykovým ovládáním, které připomíná spotřební elektroniku. K ovládání trouby iChef stačí, když si uživatel na dotykovém ovládání zvolí vařící program dotykem na příslušnou barevnou fotografii a ikonu. Trouba se může také pochlubit inovativním designem s vysoce účinným ohřevem umístěným v několika úrovních a dalšími užitečnými funkcemi, které z vaření dělají zábavu. Trouba iChef se také svým velkým objemem (65 litrů) a velikostí varné plochy (šířka 46 cm) řadí mezi jednu z největších na trhu.

Společnost Gorenje vyhrála tři ceny Plus X Awards 2011
Společnost Gorenje vyhrála tři ceny Plus X Awards 2011
Společnost Gorenje vyhrála tři ceny Plus X Awards 2011
Společnost Gorenje vyhrála tři ceny Plus X Awards 2011

Gorenje pračka WA72149RD

Gorenje pračka WA72149RD z řady RedSet vyhrála v kategorii praček jako výrobek s nejlepším designem, jednoduchostí použití a šetrností k životnímu prostředí. O kvalitě produktu porotu přesvědčila funkce Aqua Stop proti škodám způsobených vodou s automatickým řízeným množstvím pro nízkou spotřebu a energeticky efektivní sedmnáctiminutový QuickWash program. Díky kategorii A +++ se pračka řadí k nejvýkonnějším a nejúspornějším na trhu. Toto označení zaručuje, že spotřeba vody na prací cyklus nepřekročí 49 litrů. Kromě toho je pračka vybavena speciálním samočisticím programem.

Gorenje pračka WA72149RD
Gorenje pračka WA72149RD

Plus X Award

Plus X Award, je největší soutěž pro inovativní technologie, sport a produkty životního stylu. Plus X Award vybírá porota složená z renomovaných zástupců různých oborů průmyslu a médií z celé Evropy. Aby bylo možné vyhrát cenu, musí být výrobek vybrán jako nejlepší ve své skupině výrobků na evropském trhu, alespoň v jedné z kategorií: inovace, design, vysoká kvalita, uživatelský komfort, šetrnost k životnímu prostředí, funkčnost a ergonomie. Klání Plus X Award oceňuje produkty z oblasti automobilového průmyslu, spotřební elektroniky, telekomunikací, informačních technologií, fotografie či malých a velkých domácích spotřebičů. Plus X Award včetně symboly "+ x" značí pro spotřebitele záruku kvalitní značky.

Skupina Gorenje

Skupina Gorenje patří mezi vedoucí evropské výrobce domácích spotřebičů s více než šedesátiletou tradicí. Tvoří ji mateřská společnost Gorenje, d.d. a 57 dceřiných firem, z nichž 43 operuje v zahraničí. Gorenje nabízí technologicky dokonalé, výjimečně navržené a energeticky úsporné domácí spotřebiče. Ty jsou prodávány pod značkami Gorenje, Atag, Asko, Pelgrim, Mora, Etna, Körting, Sidex, Upo a nyní nově i Gorenje+ , a zlepšují kvalitu života uživatelů v 70 zemích světa. Většina výrobků je prodávána na evropských trzích zejména v Německu, Rakousku a Rusku. Gorenje patří mezi největší slovinské vývozce.

V roce 2010 Gorenje zaměstnávalo více než 11 000 lidí a dosáhlo obratu 1.4 miliard EUR a zisku 20 miliónů EUR. Společnost Gorenje v ČR zastupuje kromě značky Gorenje také brandy Gorenje+, KUCHYNĚ gorenje a MORA.

Publikováno: 11. 12. 2011, Autor: Gorenje (tisková zpráva), Profil autora: Redakce