reklama

Tekuté řetězy

Letošní zima s nynějšími teplotami hluboko pod bodem mrazu vám může velice znepříjemnit jízdu autem. Nejen sněhová nadílka, ale i zledovatělé silnice mohou jízdu autem značně zkomplikovat. Proto pro vás máme několik tipů, na co si dát pozor a jak je důležité mít v autě jako součást zimní výbavy některé prostředky.

Tekuté řetězy

Klasické kovové sněhové řetězy bychom měli mít v autě všichni a měly by zůstat v zavazadlovém prostoru po celou zimu, protože nikdy nemůžete přesně vědět, kdy je budete zrovna nutně potřebovat. Velmi užitečným doplňkem k řetězům jsou správně zvolené rukavice. Nasadit řetězy na pneumatiky není zrovna snadné a v mrazu a ve sněhových závějích to občas bývá tvrdý oříšek i pro ty šikovnější jedince.

Pokud se dostanete do svízelné situace a nemáte po ruce klasické kovové řetězy a navíc vám to silniční značka přímo nepřikazuje, můžete místo nich použít tekuté řetězy. Ale pozor. Tekuté řetězy ty kovové zcela nenahradí, mohou vám ale velmi pomoci například při výjezdu ze zasněženého parkoviště nebo na úseku vozovky, který je zledovatělý.

Tekuté řetězy na pneumatiky
Tekuté řetězy na pneumatiky
Tekuté řetězy na pneumatiky
Tekuté řetězy na pneumatiky

Originál tekuté řetězy jsou novinkou od českého výrobce. Tento přípravek je dodáván ve spreji a po aplikaci účinně zvyšuje přilnavost pneumatik k povrchu. Automobil pak v zatáčkách lépe sedí a při jízdě na kluzkém povrchu a do kopce je omezeno prokluzování kol. Aplikace přípravku je velice jednoduchá. Stačí nastříkat sprej na co největší povrch pneumatik hnací nápravy, nechat chvíli zaschnout a můžete vyjet.

Dalším pomocníkem v zimní výbavě jsou určitě nemrznoucí kapaliny do ostřikovačů, které mají většinou modrou barvu. Pokud očekáváte velkou zimu, určitě kapalinu neřeďte. Velice šikovným pomocníkem pro zimní období jsou také tekuté rozmrazovače ve spreji, které vám ušetří mnoho času a starostí, pokud najdete na sklech před jízdou námrazu. Stačí nastříkat, nechat chvíli působit a na škrabku nemusíte vůbec sahat.

Tekuté řetězy na pneumatiky
Tekuté řetězy na pneumatiky
Tekuté řetězy na pneumatiky
Tekuté řetězy na pneumatiky

I když máme pro zimní období skvělé pomocníky, stále platí, že žádný z nich nám nepomůže, pokud my sami nebudeme jezdit opatrně, pomaleji a nebudeme vnímat jízdu po sněhu a náledí jako náročnější a někdy i nebezpečnou.

Publikováno: 11. 2. 2012, Autor: Warpcar (text a foto), Pavel (foto), Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.