reklama

Akrylové tmely

Akrylový tmel je velmi užitečný pomocník při stavbě i rekonstrukci, ale i v případě, že chcete vyplnit spáry a drobné praskliny ve stěnách nebo na sádrokartonu před malováním nebo tapetováním. Jeho velkou předností je, že po vytvrdnutí ho můžete libovolně brousit a přetřít tak, že oprava není patrná.

Akrylové tmely
Akrylové tmely
Akrylové tmely
Akrylové tmely
Akrylové tmely

Tyto jednosložkové vodou ředitelné materiály na bázi akrylátové disperze jsou pružné, mají skvělou přilnavost ke všem stavebním materiálům a lze je použít při opravách v ploše i u rohových spár, ale také k dokončovacím pracím okolo oken a dveří. Je třeba si jen vybrat, zda budete pracovat uvnitř nebo venku.

Akrylové tmely
Akrylové tmely
Akrylové tmely
Akrylové tmely

Akrylátové tmely se vyrábějí nejčastěji v barvě bílé a pro tmelení spár v podlahách i v různých barevných odstínech dřeva. Jsou to tmely a ne lepidla, proto jimi nelze nic spojovat, ale jen vyplňovat. Kromě prasklin s nimi zatmelíte i otvory po skobách na obrazy, po hmoždinkách, a také mírně uražený roh stěny. Prodávají se v kartuších a nanášejí aplikační pistolí. K dokonalému uhlazení si pořiďte ještě tmelařskou stěrku, kterou srovnáte hladký povrch i spáru v rohu.

Publikováno: 16. 4. 2013, Autor: JARA (text), Pavel Zeman (foto), Profil autora: Redakce