reklama

Na hrubý podklad hrubá záplata

Hrubé omítky jsou historicky známé svým použitím zejména v exteriéru. V současné době se ovšem designéři stále častěji pouští do netradičního použití hrubých podkladů na stěnách v interiéru. Často se jedná pouze o jednu konkrétní stěnu, která díky hrubé struktuře a netradiční barvě vynikne a vytvoří tak iluzi například hrubého kamene. Taková stěna je pak designovým prvkem, který zkrášluje a doplňuje náš domov.

Na hrubý podklad hrubá záplata

Vlivem času, působením různých klimatických změn, tím jak stavba pracuje nebo díky různým stavebním změnám, vznikají často na takovém povrchu praskliny. Snadným řešením je vytmelení spáry. S klasickými tmely je ovšem spára oproti okolní ploše příliš hladká a oprava je viditelná a nevzhledná.

Na hrubý podklad hrubá záplata - Pattex Štukový Akryl s hrubou strukturou
Na hrubý podklad hrubá záplata - Pattex Štukový Akryl s hrubou strukturou

Proto Pattex vyrobil nový Pattex Štukový Akryl, který vytváří povrch s hrubou strukturou a tak snadno splyne s podkladem. Po přetření je oprava neviditelná. Akryl zůstává elastický a eliminuje tak dilataci stěn. Hrubý povrch je současným trendem exteriérových ale i designových omítek v interiéru.

Zakoupíte ve stavebních potřebách a hobby marketech. Doporučená MOC je 99 Kč za 280 ml.

Publikováno: 22. 7. 2015, Autor: Henkel (text a foto), Profil autora: Redakce