reklama

Kamenné zídky

Žijete-li v oblasti, kde jsou hezké kameny a máte tu možnost, vystavte si zídku. Může být postavena nasucho a osázená skalničkami, nebo jí lze podepřít svah, a také ji lze pospojovat maltou nebo vymazat hlínou. Každopádně zahradní zídka okolí domu zajímavě promění.

Kamenné zídky
Kamenné zídky
Kamenné zídky
Kamenné zídky
Kamenné zídky

Nízkou kamennou zídkou můžete vyznačit hranice svého pozemku. Skvěle se bude vyjímat například před zelení živého plotu. Zídka na obrázku je postavená nasucho, to znamená, že kameny jsou na sobě naskládány bez použití pojiva. Aby byla stabilní, musí být půda pod jejími základy pevná a jednotlivé kameny do sebe dobře zapadat. Zídka bude vypadat přirozeně, vyberete-li kameny takové, jaké se vyskytují v okolí.

Kamenné zídky
Kamenné zídky
Kamenné zídky
Kamenné zídky

Spáry suché zídky, tedy vertikální i horizontální prostory mezi kameny vyplňte zeminou a osázejte rostlinami. I kamennou zídku z kamenů spojovaných maltou lze nechat porůst, stačí na jejím vrcholu naznačit mělký žlábek a zaplnit ho zeminou. Na zídkách se logicky bude nejlépe dařit různým druhům skalniček, například netřeskům, iberkám, mateřídoušce…

Publikováno: 29. 4. 2016, Autor: JARA (text), Pavel Zeman (foto), Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.