reklama

Uložení věcí v předsíni má svá pravidla

Předsíň je vstupním prostorem do našeho bydlení. Nemá sloužit jen jako místo pro odhození nejrůznějších věcí, které doma nepotřebujeme. Účelně a dobře promyšlené řešení předsíň opticky nezmenší, zato však umí nabídnout mnoho šikovných prostor pro uložení různých drobností, deštníků nebo kabátů. Jakým způsobem tedy můžeme uložení věcí v předsíni vyřešit?

i (Zdroj: Depositphotos)
Uložení věcí v předsíni má svá pravidla (Zdroj: Depositphotos)

Jakým způsobem můžeme uložení věcí v předsíni vyřešit?

Uložení věcí v předsíni je věcí názoru a pohledu mnoha uživatelů bytů s různými nároky. Některým stačí jedna malá skříňka, botník a mistička na odložení klíčů. Druhá a náročnější skupina nemá ráda kompromisy, a tak sáhne například po úplně nejnáročnějším řešení, které spočívá v instalaci vestavěné skříně, vybavené třeba i zrcadlem a mnoha přídavnými doplňky.

Jednoduché řešení
i (Zdroj: Depositphotos)
Jednoduché řešení uložení věcí v předsíni s komodou a skříní neurazí

Ve znamení jednoduchosti

Malé předsíně si často žádají použití méně náročných řešení, která mají za cíl co nejméně ubrat prostor, jelikož je ho zde nedostatek. Pro odložení malých předmětů tak může posloužit malá polička, namontovaná na stěnu. Botník může být řešen jako uzavíratelná skříňka z dřevotřísky, která se velmi snadno udržuje jenom s pomocí navlhčeného hadříku. Odložení mokrého deštníku k odkapání vody můžeme řešit například formou nerezového koše s vysokým okrajem, který po splnění svého úkolu vylijeme, vytřeme hadrem a vrátíme zpět na svoje místo. A na mokrou nebo zašpiněnou obuv pak poslouží tácy z plastu, které jsou na obuv přímo určeny. Po jejich použití je jednoduše opláchneme proudem vlažné vody, necháme okapat a uložíme.

Co se týká odkládání kabátů a bund nejen domácích, ale i návštěv, pro malou předsíň je rozhodně nejlepším řešením koupě hotového nástěnného systému, který se namontuje a hned je připraven sloužit svému účelu. Jakkoliv mohou větší skříně vypadat moderně, malý prostor je zapotřebí ponechat dostatečně vzdušný.

Moderní předsíň
i (Zdroj: Depositphotos)
Řešení moderní předsíně s ukrytými odkládacími prostory

Velké řešení pro prostorné předsíně

Obří vestavěná skříň je snem téměř každého majitele bytu nebo domu, kde je prostorově dostatečně řešená předsíň tak, aby bylo možno provést realizaci podle požadavků uživatele. Pokud toužíme po takovém řešení, které se provádí vždy na míru, nejprve si vypracujeme předběžný návrh. V něm uvedeme, jak by mělo provedení skříně vypadat, v jakém dekoru jí chceme a jak si představujeme také řešení odkládacích prostor, dveří skříně nebo šuplíků.

Poté následuje návštěva studia, kde je pomocí počítačové aplikace provedena předběžná vizualizace a následně zaneseny i další požadavky, které na výrobce máme. To se týká dispozice prostorového uspořádání uvnitř skříně. Ještě je nutné vyměřit prostory v bytě, kde se bude skříň instalovat. Po dokončení návrhu by měla být mezi objednatelem a zhotovitelem vždy uzavřena smlouva o díle, která zcela jasně specifikuje požadavky obou smluvních stran. Samozřejmě, že pokud nám přijde smlouva v některém z bodů nesmyslná nebo něco chybí, je zapotřebí to straně zhotovitele oznámit a požadovat úpravu textace ještě před podpisem.

Minimalistický design
i (Zdroj: Depositphotos)
Čistý a minimalistický design uplatníme i v předsíni

Po uzavření smlouvy trvá minimálně měsíc, než je objednávka vyrobena. Po tuto dobu je také vhodné zahájit nutné úpravy v bytě, to znamená odstranění původních skříní, podlahových krytin a běžně se provádí též rekonstrukce nebo úpravy elektrických rozvodů. Po montáži celé skříně se přesvědčíme o splnění všech požadavků, funkčnosti prvků zavírání, a v případě nedostatků můžeme montáž reklamovat a vyžadovat nápravu, a to pokud možno co nejdříve. Výmalba, položení nové podlahové krytiny a dekorace přichází až v momentu, kdy je celý skříňový systém předán majiteli k užívání.

Vestavěné skříně
i (Zdroj: Depositphotos)
Vestavěné skříně jsou výhodné pro uložení věcí v předsíni

Několik praktických rad na závěr

  • Při výběru prvků pro uložení věcí v předsíni se neřiďme vždy cenou, dražší prvky jsou obecně vždy kvalitnější a mají bytelnější prvky.
  • Pokud se chystáme zařizovat starý byt novým vybavením, tedy i v předsíni, vždy se snažíme o jednotný vzhled vybavení v celém bytě, působí to na první pohled příjemně.
  • Barva výbavy by měla odpovídat světelným podmínkám, do tmavého prostoru vždy umístíme světlý nábytek a další prvky.

Publikováno: 28. 1. 2020, Autor: Radoslav Ptáček (text), Depositphotos (foto), Profil autora: Radoslav Ptáček

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.