reklama

Jak na plíseň v koupelně

Koupelna – místo, odkud pochází čistota. Právě proto, že zde provádíme osobní hygienu, měla by být koupelna nejčistším místem v našich obydlích. Problém ovšem vytváří extrémní vlhkost, která prospívá plísním. Po delší době užívání se objevují lehce začernalé spáry mezi obklady a dlažbami nebo plíseň za vanou či sprchovým koutem. S tím vším ve svých koupelnách bojujeme. Pokusíme se dát vám návod, jak na to.

Jak na plíseň v koupelně

Začernalé spáry?

Náhrada starších cementových spár za nové je nejlepší prevencí. Důležité je ale vědět, že na původní spáru lze novou nanést pouze v případě, když budeme moci přidat minimálně 2 mm nového materiálu. V opačném případě nezbývá než pozvat odborníka, nechat si starou spárovací hmotu mezi obklady odstranit a vyspárovat znovu. Výhodou takového postupu je, že můžete pro spárování použít současné špičkové materiály, které nabízí desítky sladěných odstínů spárovací hmoty a sanitárního silikonu, garantují dlouhodobou barevnou stálost a hlavně chrání spáry před vlhkostí a plísněmi. Dobrým příkladem je systém Ceresit MicroProtect, který chrání spáry před pronikáním vlhkosti a ve spojení se sanitárním silikonem poskytuje dlouhodobou ochranu proti tvorbě plísní - efekt aquastatic totiž způsobuje, že se kapky vody udržují ve formě perliček na povrchu spáry a nevsakují se do její struktury.

Navíc spárovací hmoty a silikony Ceresit MicroProtect lze skvěle barevně sladit. Zjednodušeně lze říct, že kterýkoliv z odstínů spárovací hmoty Ceresit CE 40 Aquastatic si vyberete, najdete k němu odpovídající barvu silikonového tmelu. Letos jich je už 29. Špičková ochrana proti plísním v koupelnách, kterou spojení spárovacích hmot Ceresit CE 40 Aquastatic a silikonového tmelu Ceresit CS 25 vyniká, tak bude z pohledu možností barevného sladění dostupná bez jakýchkoliv kompromisů. A unikátní receptura ProColor bude garantovat dlouhodobou barevnou stálost spár dokonce i ve vlhkém prostředí. Novinkou roku 2010 je i nový vzorník spárovacích hmot a silikonů. Předností nových vzorníků je, že si můžete fyzický vzorek spárovací hmoty v aluminiovém profilu „imitujícím“ spáru přiložit přímo k obkladu či dlažbě a okamžitě zjistit, jak se vám tato barevná kombinace líbí.

Začernalé spáry?
Začernalé spáry?
Začernalé spáry?
Začernalé spáry?
Začernalé spáry?
Začernalé spáry?

Pomáhá prevence

Koupelna je jednou z místností, které se vyznačují vysokým nárazovým množstvím vody, které v momentě, kdy se koupeme nebo sprchujeme uniká v podobě kapének a páry do okolního prostředí. Proto potřebujeme zajistit co možná nejrychlejší snížení vzdušné vlhkosti a její vyrovnání na optimální hladinu. Tento problém spolehlivě řeší pohlcovač vlhkosti Ceresit STOP VLHKOSTI Duo. Přístroj obsahuje dvě absorpční tablety, které pohlcují nadměrnou vzdušnou vlhkost a přeměňují ji na solný roztok.

Pomáhá prevence
Pomáhá prevence

Plíseň v koutě nebo pod vanou?

Plíseň často zůstává v hůře přístupných místech, kde se drží vyšší vlhkost. Pokud už plíseň vznikla a vy se jí potřebujete zbavit, sáhněte po přípravku Ceresit STOP PLÍSNI. Spolehlivě plíseň odstraní a pomůže vám místo udržet čisté a zdravotně nezávadné. Praktické balení s rozprašovačem usnadňuje aplikaci právě i na hůře přístupných místech.

Plíseň v koutě nebo pod vanou?
Plíseň v koutě nebo pod vanou?

Více informací naleznete na www.stop-vlhkosti.cz.

Publikováno: 15. 11. 2010, Autor: Henkel (text a foto), Profil autora: Redakce