reklama

Montáž vestavěné skříně krok za krokem

O tom, že vestavěné skříně ušetří spoustu místa a pomohou esteticky vyřešit vybavení malých i velkých bytů jistě není pochyb a na našich stránkách jsme se touto problematikou již zabývali. Nyní se seznamte slovem i obrazem s tím, co vás konkrétně čeká, jestliže se pro tuto možnost rozhodnete.

i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Vestavěná skříň vyřeší vaše problémy s úložnými prostor. Přizvete si na pomoc odbornou firmu (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Jak objednat?

Měli byste postupovat v několika etapách. Pokud víte, z jakého materiálu a v jakém barevném provedení chcete tento nábytek mít, máte o starost méně. Jestli váháte, je lepší navštívit některou ze vzorkových prodejen vestavěných skříní, podívat se, co zde nabízejí a seznámit se také se systémem dveří a s doplňky, které si zde můžete pořídit.

Objednávka v prodejně

Již zde vám pracovníci spočítají předběžnou kalkulaci na skříň podle vašich představ, případně vám ji sami navrhnou a poradí například s vnitřní výbavou. Na základě vámi zadaných podkladů zpracují počítačový návrh skříně, a to zcela zdarma a nezávazně.

Naplánujte si vestavěnou skříň podle vlastních potřeb
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Naplánujte si vestavěnou skříň podle vlastních potřeb

Objednávka vestavěné skříně přes internet

Další možností je objednávka přes internet. Na webových stránkách najdete on-line návrhář a kalkulátor, s jehož pomocí si skříň sami celkem jednoduše navrhnete. Během celého návrhu můžete sledovat aktuální cenu vestavěné skříně, která se počítá automaticky, pomocí on-line kalkulátoru.

Odborná firma vše dopodrobna naplánuje
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Odborná firma vše dopodrobna naplánuje

Jestliže jste s konečným návrhem vestavěné skříně spokojeni, vyplníte údaje nezbytné pro objednání a stiskem tlačítka objednávku odešlete. Následně obdržíte e-mailem či SMS zprávou potvrzení o doručení objednávky a podklady pro úhradu zálohy.

Jsou vaše podklady pro zpracování cenové nabídky rozsáhlejší, nebo je chcete doplnit nákresem? Pak je můžete zaslat e-mailem, faxem či poštou přímo na vybranou prodejnu, která je k vám nejblíž. 

Objednání vestavěných skříní telefonicky

Pokud nechcete vestavěnou skříň sami v on-line návrháři sestavovat, můžete zavolat na výše zmíněnou bezplatnou infolinku a vyplnit objednávku s jedním z firemních asistentů. Je dobré předem mít katalog vestavěných skříní, ve kterém je kompletní nabídka rozměrů, barevného provedení a vnitřního vybavení skříně.

Při správném plánování získáte úložný prostor pro všechny vaše věci
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Při správném plánování získáte úložný prostor pro všechny vaše věci

Návštěva technika

Také si můžete objednat návštěvu technika, který provede bezplatné a nezávazné zaměření – konzultaci přímo u vás doma. Během této konzultace se podle vzorníku upřesňuje barevné provedení, vnitřní vestavba a cenová nabídka vestavěné skříně.

Objednávku vestavěné skříně společně s obrázkem, cenou a podklady pro úhradu zálohy vám pak firma zašle poštou na vaši adresu k potvrzení. Katalog i vzorky si můžete objednat na infolince nebo prostřednictvím kontaktního formuláře. Obdržíte je zdarma poštou.

Pokud souhlasíte s cenovou kalkulací při zaměření, sepíše technik ihned na místě objednávku a domluví zálohu. Záloha na vestavěné skříně je 50 % z její celkové hodnoty. Můžete ji zaplatit v hotovosti přímo technikovi, poukázat složenkou nebo bezhotovostně převodním příkazem.

Technik vše proměří
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Technik vše proměří

Další možností je podepsat objednávku po domluvě s technikem v některé z prodejen. Při podepsání objednávky se rovněž domlouvá termín montáže. Dodací lhůta je přibližně tři až pět týdnů od objednání.

Montáž vestavěné skříně

Montáž probíhá podle rozsahu zakázky zpravidla jeden až dva dny. V okamžiku, kdy je dokončena, vám pracovníci firmy předají fakturu, záruční list a inkasují doplatek do celkové hodnoty zakázky v hotovosti.

Na tomto vybraném místě přibude vestavěná skříň. Co vás čeká? Před instalací sestavy pracovník realizační firmy nejprve zkontroluje, zda jsou stěny a podlaha rovné. Podle vodováhy se zkontrolují i připravené díly skříně. Pokud je potřeba, seříznou se na místě. Je-li vše v pořádku, připevní se boční strana ke stěně a připraví se další část. Na strany policových dílů se připevní úchytky.

Také druhá část stěny skříně se opatří držáky polic, před našroubováním se prověří, zda je vše v rovině a police se nasune na určené místo. Jakmile je první díl skříně hotov, pokračuje se další sekcí.

Při montáži polic je třeba pravidelně kontrolovat rovinu
Při montáži polic je třeba pravidelně kontrolovat rovinu (Zdroj: PePa)
Pak se namontuje další boční díl
Pak se namontuje další boční díl (Zdroj: PePa)

Do stěn skříně se přivrtají držáky šatních tyčí. V tomto případě jsou oválné, nikoliv kruhové, proto se neprotáčejí. Poslední díl skříně se uchytí do stěny. Pokud není stěna rovná, musí se připravit vyrovnávací pás. Po jeho zasunutí do mezery opět prověříme rovinu.

Poslední díl skříně se ukotví ke zdi
Poslední díl skříně se ukotví ke zdi (Zdroj: PePa)
Do stěn se namontují držáky šatních tyčí
Do stěn se namontují držáky šatních tyčí (Zdroj: PePa)

V tomto okamžiku se do držáků v celé sekci nasadí šatní tyče. Do míst, kde byla odstraněna podlahová zakončovací lišta, se vrátí její potřebná část a připraví se kolejnice pro rámy dveří.

Upraví se podlahové lišty
i (Zdroj: PePa)
Upraví se podlahové lišty

Vodicí kolejnice se připevní k liště a společně se přišroubuje do horní části skříně.

Zdroj informací: autoři článku

Publikováno: 12. 1. 2023, Autor: Elena a Libovický (text), PePa (foto), Profil autora: Redakce